Skocz do zawartości

Kurtka skórzana na miare w Polsce


Piatorr

Rekomendowane odpowiedzi

W temacie skóry (choć akurat niekoniecznie kurtek) trudno znaleźć w Polsce choćby kilkanaście osób, które wiedzą więcej niż eye_lip, nic nie ujmując pozostałym forumowym specjalistom i leatherworkerom.
Jeśli eye_lip nie zna i Google nie zna, pozostaje zagranica.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra pracownia z dobrym zapleczem krawieckiem powinna Ci bez problemu zaprojektowac i uszyc kurtke skorzana, jedyny problem to surowiec, nie musza sie znac na skorach akurat, ale jesli dostarczysz odpowiedni surowiec to reszta nie jest juz taka trudna. 

Nie mowie ze to jest proste, ale my przykladowo takie kurtki projektowalismy i nawet kilka sztuk zrealizowalismy, za rok beda zapewne w ofercie RTW dla stalych klientow z opcja MTM na poczatek, z tym ze jak mowie... surowiec.. surowiec i jescze raz skora, Samolot/samochod na MIlano Unica i testowac do upadlego, od 6ciu lat tam jezdze i dalej niewiele wiem o skorach.. ;)) Segment bardzo ciekawy i kompletnie w mojej opini nie zagospodarowany w Polsce, oczywiscie mam na mysli produkt premium+.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro w zasadzie rozwiązał się temat szycia kurtki w Polsce / polskiego producenta to podsunę pytanie czy znacie firmę sprzedającą w Polsce importowane dobrej jakości kurtki skórzane  biorąc pod uwagę jakość skór, fasony i odszycie ? Najlepiej gdyby jeszcze można było je przymierzyć w sklepie stacjonarnym. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.05.2021 o 13:28, lubo69 napisał:


Jeśli eye_lip nie zna i Google nie zna, pozostaje zagranica.

Dobre :) Ja rozumiem, że pan eye lip to gość który robi fajne paski do zegarków, ale by od razu nazywać go specjalistą od kurtek skórzanych to chyba lekkie nadużycie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapewne jest dużo droższych kurtek na rynku niż top-topów i w jakiś tam sposób cena jest uzasadniona, pewnie Aero Leathers to taka dobra relacja ceny do jakości samego produktu, ale jest pewnie wiele osób które poszukują czegoś więcej (np. stacjonarnego salonu w którym będą komfortowo/luksusowo obsłużeni) i odstrasza ich strona AL żywcem przeniesiona z roku 2000;) 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Velahrn napisał:

Za Aero Leathers, czyli top topów, masz ceny 500-800 funtów, czyli 2500-4000 zł za kurtkę, to 2-3x mniej niż 8000 zł.

Top topow.. no tak ;)) w jakim sensie top i jakich topow ? Kto robil ranking ? Panowie z pracowni w Lyonie od Zilli zjadaja ich jakoscia i odszyciem na sniadanie. Takie porownywania cenowe sa bez sensu, jednego stac na kurtke za 1000, innego za 4000 a inny da 16000. Nie wiem czemu temat ceny jest w ogole poruszany bo przeciez nawet nie wiemy ile kurtka bedzie kosztowac. Jeden kupi inny znajdzie sobie cos w outlecie, grunt to wolnosc i wybor ;)

  • Like 1
  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Andells napisał:

Top topow.. no tak ;)) w jakim sensie top i jakich topow ? Kto robil ranking ? Panowie z pracowni w Lyonie od Zilli zjadaja ich jakoscia i odszyciem na sniadanie. 

Bardzo mnie ciekawi, na jakiej podstawie wydajesz taką opinię. Czy możesz podać jakieś przykłady, najlepiej ze zdjęciami, co Zilli robi lepiej od Aero Leathers? Mają lepsze dodatki, skóry (lepsze od skór z Horweena i suwaków RiRi ??) ? No, co konkretnie takiego mają lepszego, że ich zjadają na śniadanie? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Velahrn napisał:

Bardzo mnie ciekawi, na jakiej podstawie wydajesz taką opinię. Czy możesz podać jakieś przykłady, najlepiej ze zdjęciami, co Zilli robi lepiej od Aero Leathers? Mają lepsze dodatki, skóry (lepsze od skór z Horweena i suwaków RiRi ??) ? No, co konkretnie takiego mają lepszego, że ich zjadają na śniadanie? 

Nie wiem czy o tę firmę chodzi:

ginger-red-janga-jacket.jpg.png.331b981d11b12a8006a814224894329c.pngnavy-zipped-cardigan.jpg.png.1aa241dbb5eda7075ccadfdd1c3bbcf1.png

Bardzo ładne. Pamiętam z moich młodych lat kurtki skórzane z łatek. Takie swetry też jakby kojarzę. Może wstawki nie były z krokodyla tylko skaju, ale odbiór społeczny zbliżony. W sumie gdybym dobrze sprzedał moje dwie kurtki Aero i trochę dołożył, taki sweterek byłby w moim zasięgu...

Edit: jednak nie byłby. Musiałbym sprzedać jeszcze zegarek.

  • Like 1
  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry za dubel, ale skoro już mam podwójny post, dodam jeszcze, że Aero specjalizuje się w wadze ciężkiej i stylu casual. Przy takiej pracy nie tyle chodzi o to, czy szew jest pod mikroskopem tak samo równy jak gołym okiem, ile o to, czy umiesz szyjąc kurtkę odwrócić na lewą stronę wąski rękaw wykonany z pełnowymiarowej CXLFQHH.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Velahrn napisał:

Bardzo mnie ciekawi, na jakiej podstawie wydajesz taką opinię. Czy możesz podać jakieś przykłady, najlepiej ze zdjęciami, co Zilli robi lepiej od Aero Leathers? Mają lepsze dodatki, skóry (lepsze od skór z Horweena i suwaków RiRi ??) ? No, co konkretnie takiego mają lepszego, że ich zjadają na śniadanie? 

To akurat proste, roznica jest mniej wiecej taka jak miedzy poszetkami/technikami silk printu w Macclesfield a Hermesem. Ocena jest dosyc prosta co robia lepiej, sprzedaja klientom kurtki po 7-8k euro i nie maja z tym duzych problemow, wiec albo Aero nie potrafi w marketing (moze poprostu zatrzymali sie w rozwoju xx lat temu jak ich strona). Albo klienci sa idiotami i przeplacaja, albo Aero nie potrafi/nie chce wejsc w rynek premium+, bo produkt/design/cos sie nie spina. Zilli potrafilo, na rynku jest i sie trzyma. Wiec poprostu przyjmij do swiadomosci ze Zilli operuje na kompletnie innym rynku , duzo bardziej marzowym, przez co dla samej firmy zapewne lepszym. Sklep Zilli mozesz znalezc w Cannes, ew w Paryzu jak kiedys bedziesz maja swoja siedzibe, polecam odwiedzic i zapoznac sie z produktem, jakoscia, popatrzyc troche poza czubek KME, wtedy moze zobaczysz wartosc ktorej obecnie nie jestes w stanie dostrzec, 

PS. Mi sie bardzo kurtki Aero podobaja, zeby nie bylo, ale nie zapominajmy ze rynek to nie tylko kurtki w klasycznym nie zmiennym kroju, a klienci szukaja roznych rzeczy, maja rozne poczucie estetyki i rozne gusta, temat w tym miejscu z mojej strony ucinam, bo nie jestem tutaj zeby kogokolwiek przekonywac do czegokolwiek a tym bardziej sie o to klocic. MIlego dnia wszystkim, niech kazdy kupuje to na  co go stac i do czego jest przekonany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.