Skocz do zawartości

Producenci, marki butów: Meermin


Pan Janusz

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 weeks later...

Buty:          Meermin double monk vs Bexley oxford

Podeszwa: zamknięty kanał szycia (glanek) vs otwarty kanał szycia

Skóra:       bardzo ładna vs kiepska (miejscami sprawia wrażenie cienkiej)

wygoda:     średnia z problemami * vs średnia

rozmiarówka: wymagająca dokładnej analizy vs prawie standard

wykonanie: drobne felery vs bez uwag

 

*

1-niskie pięty

2-gładka skóra zamiast zamszu powoduje to że pięty bardziej pracują.

 

Być może problem spasowania dotyczy to tylko double monków, ponieważ sznurowane modele lepiej można "ściągąć".

 

Butów Bexley na pewno nie kupię za 129 Euro, chyba że w najniższej cenie.

Meerminy pewnie jakieś kupię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na podstawie posiadanych Herringów i Meerminów z kolekcji classic obu producentów generalnie oceniam te serie na podobnym poziomie. Bexley mam, ale tylko boat shoes, więc się nie liczy :). Wg mojej opinii Bexley generalnie w porównaniu do ww. serii Herring i Meermin zajmują niższą półkę.

 

"Mówi się", że w Meerminach zdarzają się drobne niedociągnięcia jakościowe jeśli chodzi o wykonanie a nie materiały.

 

Jeżeli miałbym budżet na kupno butów tych 3 marek to wybrałbym Meermin bez wahania, bo są tańsze od Herringa, a materiały bardzo dobre. Jeśli znalazłbym Herringi w zbliżonej do Meermin cenie to bym miał zgryz- pewnie bym wybrał te, które bardziej by mi się podobały :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Dan - http://www.herringshoes.co.uk/product-info.php?&brandid=6&shoeid=3065 cenna niższa niż Meerminy. Tylko czy takie błyszczące nie są zbyt błyszczące przez co nienadające się do slubu.

 

Dan napisał:

 

Na podstawie posiadanych Herringów i Meerminów z kolekcji classic

 

Tutaj zobacz jakie są kolekcje Herringa  i jaka jest cena tych butów - dlatego napisał, że Meerminy są tańsze http://www.herringshoes.co.uk/product-list.php?brandid=6

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Jak się ma rozmiarówka meermin do prome shoes? Czy 8 to mniej więcej takie samo 8 jak w prime shoes?

PS ma w swojej ofercie 3 różne kopyta, Meermin ponad dwa razy więcej. Ciężko porównać Michał, ale mamy podobne stopy a ja na Majorce noszę 8-ki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Pytałem o rozmiar double monk'ów dla stopy długości 30.5cm.

 

Dostałem dokladne wymiary, ale dalej nie wiem czy wybrać 11.5 czy 12...

 

I send you the measurements of our Hiro last in sizes 11.5 and 12UK:

> L 328mm shoe sole   11,5UK  -  L 332mm shoe sole   12UK.
> W 115mm shoe sole   11,5UK  -  W 116mm shoe sole   12UK.
> L 310mm last(insole)11,5UK  -  L 314mm last(insole)12UK.
> W 107mm last(insole)11,5UK  -  W 111mm last(insole)12UK
> Foot 29,2cm         11,5UK  -  Foot 29,6cm         12UK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Monki mają bardzo małą możliwość "ściśnięcia".

Albo są dobrze dopasowane albo będą za luźne.

 

Kopyto Hiro- podstawowa linia Meermina.

 

Mi w Meerminie polecano 43 na stopę 27cm.

Na forum znalazłem długość wkładki w double monkach o rozmiarze 43. Okazało się że byłyby za duże.

W przypadku sznurowanych butów nie byłoby problemu. Ewentualnie jakaś niska wkładka byłaby rozwiązaniem.

1.W monkach Meermina pięta jest niska (napisałem tą uwagę do firmy). Zatem wkładka to średni pomysł.

2.Zapiętka jest z normalnej skóry, w większości butów mam nubuk, który nie jest śliski.

 

Zamówiłem 42,5.

Okazało się to dobrym wyborem.

Dlaczego.

Buty mimo że są dość dopasowane i tak wymagają zapięcia na ostatnią dziurkę.

 

Nie mam za bardzo teraz czasu, ale tak na szybko wychodzi mi że na wkładka ma 27,3cm a stopę mam 27,0cm.

Czyli zapas rzędu 0,3cm.

 

Może mam niskie podbicie i dlatego.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 3 weeks later...
  • 3 weeks later...

W sześć tygodni od złożenia zamówienia dotarły do mnie Meerminy. Jako osoba z wysokim podbiciem jestem obecnie zadziwiony, jak wygodnie mogą leżeć na pięcie skórzane buty.

 

Oczywiście raj nie istnieje, moje stopy czeka czyściec na innych frontach wojny o dopasowanie obuwia.

 

6 tygodni. U mnie było 30dni ale bywa dłużej.

 

Zdjęcia by się przydały...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.