Skocz do zawartości

Producenci, marki butów: Meermin


Pan Janusz

Rekomendowane odpowiedzi

Czy przy takim skoku cenowym nie lepiej pojsc w MTM?

Update w temacie wykorzystam jako okazje do krotkiego opisu monksow, ktore otrzymalem pare tygodni temu. Butow jeszcze nie nosilem, ale skora wyglada na dosc dobrej jakosci, kopyto to Hiro, ktore jest dobrym polaczeniem dosc smuklego przodu, sredniego podbicia i cap toe, ktory swoja szerokoscia nie przyprawia o zgrzytanie zebow:) Standardowo po rozpakowaniu zabralem sie za pastowanie, nalozylem renowator i zaczalem nakladac warstwy kremu, ale przy drugiej warstwie zauwazylem rozjechany szew przy captoe:

Troche lipa powiem szczerze, biorac pod uwage, ze poprzednia para od Meermin'a tez miala wade i buty wrocily do fabryki. Poinformowalem producenta, czekam na odzew.

Pozdrawiam,

dsc.

Update w temacie, zeby nie bylo, ze Meermin leje na klienta. W koncu odeslalem moje monksy do fabryki i reklamacja poszla bez problemowo. Ba nawet wiecej, udalo mi sie powstrzymac hiszpanskich chlopakow od zwrotow i moge teraz zamienic monks na dowolny inny model (doplata / zwrot roznicy nadal obowiazuje).

Pozdrawiam,

dsc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Dotarly do mnie chukka, mowiac krotko jest to kopytowa katastrowa, przynamniej na moich stopach. Naprawde dziwaczne kopyto, waskie w palcach, maksymalnie szerokie na bokach w okolicach w podbicia i dziwacznie wysklepione czolowo w tejze czesci. But lata po calosci nawet mimo mocnego sznurowania. Kolejny zwrot...

Na marginesie dodam, ze jakosc wykonania dobra, z zamszem dobrej jakosci.

Pozdrawiam,

dsc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz zdrowie do tego Meeermina :?

Jak oceniasz Prime Shoes w porównaniu do Meermina?

Skóra, jakość wykonania, wygodę ?

Pytanie nie do mnie :), ale... kilka dni temu dotarły do mnie pierwsze 2 pary Meermin (podwójne monki ze skóry licowej oraz zamszowe oxfordy). Mam też Prime Shoes. Na razie nie mogę nic powiedzieć o użytkowaniu, trwałości itd., ale wrażenie po rozpakowaniu i obejrzeniu butów mam bardzo pozytywne. Skóra i nazwijmy to "solidność" buta moim zdaniem wygląda b. dobrze. Lubię i jestem zadowolony z PM, ale pierwsze wrażenie Meermin u mnie zrobił jednak lepsze. Zobaczymy teraz jak to będzie na etapie noszenia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakość materiałów - zdecydowanie Meermin. Z jakością wykonania natomiast różnie bywa. Porównując kilka par PS i Meermin, które posiadam, moim zdaniem PS prezentuje się zdecydowanie "równiej" jeżeli chodzi chociażby o kwestie tak prozaiczne jak bardziej sterylne malowanie rantu (w kontekście brudzenia cholewki), lub wykończenie obcasa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakość materiałów - zdecydowanie Meermin. Z jakością wykonania natomiast różnie bywa. Porównując kilka par PS i Meermin, które posiadam, moim zdaniem PS prezentuje się zdecydowanie "równiej" jeżeli chodzi chociażby o kwestie tak prozaiczne jak bardziej sterylne malowanie rantu (w kontekście brudzenia cholewki), lub wykończenie obcasa.

Hiszpański temperament.

Rzeczywiście czyta się o częstych niedomaganiach jakościowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz zdrowie do tego Meeermina :?

Powoli trace cierpliwosc, chociaz z drugiej strony glownie problemem sa kopyta, a to raczej uniwersalny problem w moim przypadku. Jedyne kopyto, ktore bardzo mi odpowiada maja Zampaloni od Bartka, tam wlasnie bardzo elegancko zarysowana jest linia w okolicach wysklepienia (foot arch). Cala reszta RTW z ktora mialem do czynienia to bezksztaltne kloce pod tym wzgledem.

Pozdrawiam,

dsc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz zdrowie do tego Meeermina :?

Powoli trace cierpliwosc, chociaz z drugiej strony glownie problemem sa kopyta, a to raczej uniwersalny problem w moim przypadku. Jedyne kopyto, ktore bardzo mi odpowiada maja Zampaloni od Bartka, tam wlasnie bardzo elegancko zarysowana jest linia w okolicach wysklepienia (foot arch). Cala reszta RTW z ktora mialem do czynienia to bezksztaltne kloce pod tym wzgledem.

Pozdrawiam,

dsc.

Niestety po takie buty trzeba np. do Januszkiewicza iść...

Pierwsze lepsze zdjęcie:

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i wlasnie zgaduje, ze tak moja przygoda z szukaniem poprawnie 'skopyconych' brogues sie skonczy:)

Pozdrawiam,

dsc.

To jest to co, w butach Januszkiewicza pierwsze rzuca się oczy (chyba że ktoś ma płaskostopie).

Bardzo mi się podoba takie "taliowanie".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Dziś dotarły do mnie double monk.

Tak jak we wcześniejszych komentarzach koledzy pisali, pięta jest niziutka i mam uczucie spadającego buta ze stopy.

Czy macie jakiś pomysł żeby stopa nie latała jak w klapkach :)

dodam że nr buta to 43 a dł. mojej stopy to 28,5cm więc w 42,5 bym nie wszedł

Z góry dzięki za porady.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Dziś dotarły do mnie double monk.

Tak jak we wcześniejszych komentarzach koledzy pisali, pięta jest niziutka i mam uczucie spadającego buta ze stopy.

Czy macie jakiś pomysł żeby stopa nie latała jak w klapkach :)

dodam że nr buta to 43 a dł. mojej stopy to 28,5cm więc w 42,5 bym nie wszedł

Z góry dzięki za porady.

Pozdrawiam

Podejrzewam, że jak złamiesz but - przestanie byc taki sztwny - to przestanie Ci się ruszać pięta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Dziś dotarły do mnie double monk.

Tak jak we wcześniejszych komentarzach koledzy pisali, pięta jest niziutka i mam uczucie spadającego buta ze stopy.

Czy macie jakiś pomysł żeby stopa nie latała jak w klapkach :)

dodam że nr buta to 43 a dł. mojej stopy to 28,5cm więc w 42,5 bym nie wszedł

Z góry dzięki za porady.

Pozdrawiam

Normalnie to wkładka ratuje życie, w tym przypadku musiałaby być "wydrążona" w miejscu gdzie jest pięta.

Zamawiałeś standardowe double monk? Kopyto hiro?

Przymierzam się do zakupu ale widzę że muszę się zastanowić jaki rozmiar.

- 43 markowskiego to nawet wkładka mi nie wejdzie. Są wąskie- może dlatego.

- 43 lodinga lotniki wkładka wchodzi.

- 42,5 Bexley dość wąskie kopyto- o wkładce można pomarzyć.

Możesz mi powiedzieć jak mierzyłeś te 28,5 -od najdalszych miejsc? Jaka szerokość stopy?

Skoro ty przy 28,5 masz luz to ja przy swoim 27,5 będę miał "siedmiomilowe buty"...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Meermin wprowadził do oferty zamszowe, granatowe double-monki: http://meermin.es/ficha_articulo.php?id=2766

Oraz kilka innych ciekawych modeli - granatowe zamszowe oxfordy, lotniki i derby (arty?), jasnobrązowe zamszowe oxfordy i longwingi, beżowe oxfordy z ażurowaniem wzdłuż krawędzi noska... Może coś jeszcze, co przeoczyłem. Jest w czym wybierać  :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyszły do mnie Meerminy.

Obcas przejawia "hiszpański temperament".

 

Z tego co czytam o tej firmie (na tym forum czy styleforum) pojawiają się różne "kwiatki".

 

 

Co o tym myślicie:

(Zdjęcia podwiesiłem w linkach aby nie robić bałaganu)

http://i34.tinypic.com/2ngbwhc.jpg

http://i36.tinypic.com/2ewh150.jpg

http://i36.tinypic.com/10f2ii0.jpg

 

Jak widać na drugim zdjęciu (patrząc w głąb ) jest szczelina, nie sklejona.

 

Wysłałem do firmy emaila ciekawy jestem co oni na to.

 

Ogólnie odbiór butów bardzo dobry, poza tym felerem.

 

 

Dostałem taką odpowiedź na emaila:

Dear Sir,

This is not a problem to use the shoes,you can wear if you have
problems we will change the heels.
If you can't wear,you can send back and we repair for you.

Kind regards,

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oni non stop mają problem z estetycznym wykończeniem obcasa i okolic. Nie widziałem jeszcze pary Meermin, która miałaby tutaj wszystko tip top ;) Ale tego typu uszkodzenia się robią i tak po 2-3 założeniach, więc olać. 

Niemniej to i tak w tej półce cenowej jedne z najlepiej wykonanych butów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.