Skocz do zawartości

Producenci, marki butów: Meermin


Pan Janusz

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 weeks later...

Zastanawiam się nad tymi monkami: https://www.meermin.es/en/10134116240000he-24-101341-chestnut-country-calf-e-titan.html#
Moja stopa ma 268-270mm długości. Meermin sugeruje 8UK, ze sportowych wchodzę w 7 1/2 w przypadku Onitsuka Tiger. W Bexley w 40. :?

Czy bylibyście w stanie mi pomóc z doborem rozmiaru? Wydaje mi się, że macie większe doświadczenie.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Hmm. Bezpośrednio tych samych rozmiarów nie. Hiro E mam na styk 7,5 (Szerokość , muszę trochę rozbijać a czarne oksfordy są za wąskie , monki są całkiem dobre) .w listopadzie zamówiłem trzewiki na Rui a lubie dopasowane buty więc wziąłem 7.0 .i niestety były za wąskie , mniej więcej były takiej szerokości jak hiro E 7.5 .Odeslalem. Teraz mam Oxfordy na hiro G 7.5 i są zbyt szerokie w śródstopiu i palcach. Co ciekawe oblozyna wcale się nie schodzi do końca. Ale porównałbym je wielkością i kształtem do Loake capital 7.5. Huba od Rui 7.5 byłyby szersze . Tak podejrzewam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak. Jezeli w Hiro G jesteś na styk albo ciasne to bym nie ryzykował. Ale jezeli jest swobodnie to chyba Rui będzie nieco węższe . Prze póbutach albo derby bym się nie bal bo meerminy bardzo dobrze się rozciągają . Ale trzewiki bym brał większe bo trzewiki trzymają w górnej części cholewki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Witam,

co Państwo myślą o zakupie Meermin-ów z wadami?

Na stronie Goodyear shoes na eBay, można kupić Meermin-y w cenach 300-400 zł, z czego większość wad wygląda na możliwą do zapastowania.

Czy za tą cenę opłaca kupić się takie buty, jeżeli miałyby służyć jako typowe "woły robocze"?

Zastanawiam się także nad rozmiarem, szczególnie nad tęgością obuwia.

Długość mojej stopy to 27,5 cm, z kolei szerokość 12 cm, czy w ogóle znajdę Meermin-y z takim kopytem? (noszę Berwick 3010, rozmiar 43 i są w sam raz)

Pozdrawiam

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Leo. napisał:

Witam,

Długość mojej stopy to 27,5 cm, z kolei szerokość 12 cm, czy w ogóle znajdę Meermin-y z takim kopytem? (noszę Berwick 3010, rozmiar 43 i są w sam raz)

Pozdrawiam

 

 

 

Pomysł jest bardzo dobry, ale obawiam się, że Meerminy nie są na Twoją stopę. Jeśli dobrze zmierzyłeś szerokość, to nie znajdziesz w ich ofercie niczego wygodnego. Przy rozmiarze 10UK (290mm długości stopy) mam szerokość 106mm i wszystkie kopyta poza RUI odbieram jako ciasne, a w ELTON nawet nie próbuję się wciskać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź.

Szkoda, że raczej nie znajdę dla siebie właściwego kopyta, bo Meermin-y z outletu wychodzą w naprawdę korzystnych cenach. 

Na wszelki wypadek pozwolę sobie jeszcze zamieścić zdjęcia pomiaru mojej stopy. Może ktoś ma podobne wymiary, a zmieścił się w któreś Meermin-y.

Dł. stopy: 285 mm (mierząc na kartce przy samej ścianie: 275mm; nie wiem która metoda jest bardziej miarodajna)

Szerokość stopy: 120 mm

Obwód stopy: 255 mm

Podbicie: 255 mm

Serdecznie dziękuję.

P.S. 

Czy ewentualne zakupienie butów trochę węższych i późniejsze ich rozbijanie ma sens, czy raczej mija się to z celem?

IMG_20180425_235410.jpg

IMG_20180425_235253.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest właśnie problem, ze każdy mierzy jak chce i co chce. Nie wiem czy pomiar szerokości nie zrobiłeś na skos. Mnie się wydaje , ze Meermin hiro wcale nie jest węższy niż Berwick . Ja mierzyłem te berwiki 3010 i były za wąskie a w Meermin hiro E wchodzę . Z tym, ze nie porównywalne numery. . Bo Berwick 41 na mnie jest za długi i za szeroki a Meermin 41.5 bardzo dopasowany. Wydaje mi się , ze możesz zaryzykować meermina

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź.

W takim razie mam zagwozdkę, czy kupować budżetowe Meermin-y i ryzykować, czy dozbierać na Yanko. Mam niestety tylko jedną parę porządnych butów więc chyba jednak zaryzykuję z Meerminami z kopytem Hiro.

Znalazłem na jednym z forów rozmiarówkę kopyta Hiro wraz z obwodem (tylko nie wiem czy tęgości F czy G), może się komuś przyda.

Wg. tabelki powinienem wziąć rozmiar 9.5, odpowiada on mniej więcej wymiarom Berwick w rozmiarze 9G. 

Myslicie, że w nie wejdę?

Pozdrawiam

IMG_20180426_091411.png

07-54-25-downloadfile.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Leo. napisał:

 

P.S. 

Czy ewentualne zakupienie butów trochę węższych i późniejsze ich rozbijanie ma sens, czy raczej mija się to z celem?

 

 

Kupno butów węższych i późniejsze rozbijanie nie ma sensu.,Jeżeli stopa w najszerszym miejscu ma szerokość 12cm to potrzebne są buty ,których podeszwa w najszerszym miejscu ma 12cm szerokości, w butach ,których podeszwa ma 10 cm zawsze będzie brakowało te 2 cm ., 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Leo. napisał:

IMG_20180425_235253.jpg

Obrysowywanie stopy zawsze niesie ryzyko błędu (kąt nachylenia pisaka itp.) dlatego proponuje zrobić sobie przymiar pomocny w obrysowaniu (np. deseczka z podpórką tak by "stała" na podłodze na sztorc pod kątem prostym) ... wtedy długość stopy zmierzyć przystawiając jedną stronę (piętę) do ściany a do dużego palca dosunąć deseczkę i odrysować linię .... odległość między nimi to długość stopy .... podobnie przyłożyć z jednej i drugiej strony stopy odrysować linię (powinien powstać prostokąt) i zmierzyć szerokość ... (szerokość między dwoma równoległymi liniami a nie jak powyżej zmierzona pod kątem). A jak nie to sklep sportowy i zmierzyć na przyrządzie do pomiarów stopy jak przy doborze butów narciarskich.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuję pomocy. Czy jest mi ktoś w stanie powiedzieć czy mając ok 26cm obwodu w podbiciu wejdę w oksfordy na kopycie Olfe w roz. 8? 

Mam monki na tym kopycie i pasują bardzo dobrze. Zapinam je na środkową dziurkę. Jednak oksfordy to inny typ buta i boje się, że przejadę się drugi raz jak z kopytem 960G od Yanko. Na długość i szerokość w palcach ekstra a podbicie uciska przez co buty idą do pudełka. 
Dołączam zdjęcie poglądowe o który rejon stopy mi chodzi i czy jest ktoś kto chodzi w oksfordach Olfe w roz. 8 (lub chociaż zbliżonym) i może zmierzyć stopę w tym miejscu jak na zdjęciu.
Z góry dzięki za pomoc. Napiszę także do meermina, zobaczymy co powiedzą.

 

obwód.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Czy opłaca się kupować buty tej marki w cenie ~700zł? Mam już dwie pary Berwicków, z których jestem dość zadowolony, ale skóra jest jednak bardzo twarda i wymagają kilku miesięcy na rozchodzenie. Meerminy to lepsza jakość, czy może lepiej dołożyć 100-200zł do czegoś z poziomu 1200 na wyprzedaży w Herringu? 

Poproszę też właściciela butów na kopycie Elton o zdjęcie, chciałbym zobaczyć jak to kopyto prezentuje się w rzeczywistości. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Diminished napisał:

Czy opłaca się kupować buty tej marki w cenie ~700zł? Mam już dwie pary Berwicków, z których jestem dość zadowolony, ale skóra jest jednak bardzo twarda i wymagają kilku miesięcy na rozchodzenie. Meerminy to lepsza jakość, czy może lepiej dołożyć 100-200zł do czegoś z poziomu 1200 na wyprzedaży w Herringu? 

Poproszę też właściciela butów na kopycie Elton o zdjęcie, chciałbym zobaczyć jak to kopyto prezentuje się w rzeczywistości. 

Zobacz ten temat. Kilka miesięcy temu miałem podobny dylemat i zapytałem o to na forum. Dzisiaj cieszę się ze posłuchałem podpowiedzi.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Harth Dziękuję, jednak myślę, że 1200zł, w dodatku przy superokazji, to narazie za wysokie progi. Narazie posiadam tylko monki I czarne oxfordy Berwicka. Potrzebuję pary do rotowania z monkami, ale jako, że mam 18 lat, wiąże się to z gromadzeniem oszczędności przez dłuższy czas, a są tez wydatki na ubrania. Na uzupełnienie kolekcji butów o lepsze modele mam resztę życia. Byłbym w stanie jeszcze zapłacić 900zł za Loake czy Yanko (myślałem, że te z outletu są jednak droższe niż 890zl), ale przy rozmiarze 42.5 może być ciężko

Swoją drogą, dziękuję za porównanie rozmiarów Loake, ja też mam stopy o długości 28cm, więc ta informacja będzie dla mnie bardzo użyteczna. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dwie pary Meerminów. Skóra jest fajna, wyglądają nieźle, ale trzeba je stale warsztatować. Z butami ze stajni Herringa podobnych kłopotów nie mam, choć Loaki podobno nie odznaczają się trwałą podeszwą. Cena jest niższa, ale po pewnym czasie możesz żałować.

Kategorycznie odradzam za to Meerminy na gumowej, zwłaszcza pod kątem sprawności zwrotów i reklamacji. Kiedyś odesłałem im buty na wymianę wadliwych podeszw, czekałem z 7 miesięcy na ich zwrot. Dodatkowo potrafi się odpruwać brogowanie, potrafią się rozchodzić pięty i, przede wszystkim, szybko zużywa się skóra pięty. W innych butach mi się to nie przydarzyło. Ja już Meerminów z linii podstawowej nie kupię.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dla kontrastu - mam pięć par Meerminów z linii podstawowej i ze wszystkich jestem bardzo zadowolony. Da się jednak zauważyć dość istotny rozstrzał jakościowy, zwłaszcza dotyczący podeszew: jedna para ma podeszwy najmniej zużywające się ze wszystkich moich butów, a druga - najszybciej. Do szycia nie mam zastrzeżeń. Skóra jest twarda, ma cienką warstwę apretury, ale łamie się całkiem ładnie. Nie jest to Alfred Sargent, gdzie skóra jest miękka, mięsista i (prawdopodobnie) bez apretury, ale jak na budżetową markę GYW jest całkiem przyzwoicie.
Mam też dwie pary na gumie i nie mam z nimi żadnego problemu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.