Skocz do zawartości
Caporegime

Producenci, marki butów: Meermin

Rekomendowane odpowiedzi

KIERMAN    324
33 minuty temu, n0claf napisał:

Dzień dobry.

Jaki rozmiar polecalibyście dla stopy o długości 26,5 cm? Zamierzam kupić monki na kopycie Hiro.

Pozdrawiam.

7UK lub 7,5UK, zależy jakie lubisz, mocno czy mniej dopasowane. 

• Upvote 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Krzysztof G    90

Jaki rozmiar dobrać do kopyta Hiro jeśli w Yanko na kopycie 790 rozmiar 7,5 jest z lekkim luzem na szerokość? 

Jaką formę płatności polecacie?Przelew z konta walutowego czy lepiej paypal?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
KonradK    5

Panowie, kupiłem lotniki seconds w rozmiarze 7 UK. But jest po założeniu ciasny, bardzo ciśnie w miejscu zaznaczonym strzałką i na pięcie. Jednakże wiele osób pisało, że to wynik twardej skóry od meermina i powinno dać się to rozchodzić, czy tak będzie? But na długość wydaje się ok, koniec dużego palca zaznaczyłem. Rozwarcie w przyszwie jest duże, wiem, że całkiem nie zniknie, ale połowę mniejsze bym jakoś zaakceptował. Kwestia czy u szewca też można rozbić te buty w podbiciu i czy jeżeli w miejscu zaznaczonym kółkiem jest sporo wolnej przestrzeni to po rozbiciu buta ułoży się to do stopy i wpłynie na zmniejszenie rozwarcia? Lepiej je zostawić oddać na rozbicie do szewca i trochę się pomęczyć, czy polować na 7,5 (chociaż lotniki są dość rzadko na ebayu) czy jednak dołożyć np. do lotników Berwicka https://sklep.klasycznebuty.pl/1139,berwick-3639-black-rendenbach.html? Wielu pisało, że Elton ma jednak w miarę wysokie podbicie.

Do droższych na razie nie dam rady, a chciałbym mieć lotniki.

21146885_1459524674141460_570619064_o.jpg

21146954_1459524627474798_488074413_o.jpg

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Krzysztof G    90

Dostałem do Meermin rozmiarówkę Hiro

size-chart173.png

Meermin trzyma rozmiary? Obwód wskazuje na 7,5  natomiast długość i szerokość na 8 uk. Czym lepiej kierować się przy tym kopycie?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
szewc24.pl    1390

Gdyby ktoś zastanawiał się nad zakupem jakichś zamszaków z Meermina, to akurat te, które prezentuję poniżej, to nie najlepszy wybór. Nie używane, a już wyglądają na zmęczone. Słaba skóra, mocno przerzedzona, podatna na wycieranie.

64.thumb.jpg.d4e32c3af00b9f447db6b17377aae04b.jpg

65.jpg.752715027e3932d16f3326630c82d5f8.jpg

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
koz    6

Ostatnio chodzi za mną myśl o zakupie Meerminów na kopycie hiro, ale nie wiem czy to kopyto dla mnie: długość mojej stopy to 27 cm, szerokość 9,8 cm a obwód 26,5 cm: jaki rozmiar w radzicie w takim razie wybrać i czy w ogóle miałoby to sens? Co radzicie?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Bartek 00    102

Panowie, Yanko na kopycie 915 noszę w rozm.9,5. Czy może ktoś porównać to kopyto z Ron  w Meermin?

@ niestety buty zamówiłem trochę w ciemno. Czy w tabeli na stronie przy danym modelu butów Meermin podaje wymiary zewnętrzne buta czy wkładki?

Jak dojdą to podzielę się informacją nt dopasowania.

Edytowane przez Bartek 00

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
wihajster    0

Proszę o poradę w sprawie monków na kopycie Hiro.

Pomiary stopy 

dł. 268mm, szerokość 108mm

Pomiary w miesjcu a,b,c,d zgodnie z załączonym obrazkiem 
A - 240 mm B - 242 mm C - 265 mm D - 340 mm

Ktoś ma podobne wymiary stopy i może doradzić? Będę wdzięczny. Pisałem do Meermina rekomendują 7,5. 
Mam taki dylemat czy lepiej kupić asekuracyjnie 7,5, jednak obawam się "latającej" pięty czy 7 mimo że mam chyba szeroką stopę i jest duże prawdopodobieństwo, że będą za małe.

Kopyto Elton jest długie i wąskie? Ktoś ma monki na tym kopycie? Jak z proporcjami w stosunku do Hiro?

foot.jpg

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Bardzo ładne trzewiki Meermin oferujew tej chwili w MTO. Bardzo podoba mi się  poniższa opcja, w kolorze grantowym:

Meermin.thumb.jpg.44c7142c85b64443f03139b7651a1da2.jpg

Jak oceniacie skórę groszkową, którą stosuje Meermin?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Whitesnake    8503
W dniu 22.09.2017 o 20:23, fan_dobrego_buta napisał:

Jak oceniacie skórę groszkową, którą stosuje Meermin?

Ich skóry groszkowe wspominam* jako bardzo ładne i bardzo sztywne. Wygląda na dużo droższą niz jest, ale jej rozchodzenie to droga przez mękę.

*wspominam, bo z ostatnimi butami miałem do czynienia 2 lata temu. Aktualnej produkcji nie znam i nie wiem czy cos sie zmieniło. 

• Like 1
  • Upvote 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Zajac Poziomka    9491
8 minut temu, Whitesnake napisał:

Ich skóry groszkowe wspominam jako bardzo ładne i bardzo sztywne. Wygląda na dużo droższą, ale jej rozchodzenie to droga przez mękę.

Potwierdzam! Dodam tylko, że po bolesnym okresie rozchodzenia skóra mięknie i jest wygodna. Do tego jest gruba i ładnie się łamie, a tego nie można niestety powiedzieć o wielu skórach nawet w droższych butach. A najładniejsza ze skór groszkowych Meermin  jest ta z lamy :) 

IMG_4080.thumb.JPG.ed5ac5dbe85b6794a97421204e5967db.JPG

• Like 1
  • Upvote 3

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Whitesnake    8503
34 minuty temu, Zajac Poziomka napisał:

A najładniejsza ze skór groszkowych Meermin  jest ta z lamy :) 

Lama jest faktycznie najładniejsza i trochę miększa od cielaka. Trzewiki wklejone przez @fan_dobrego_buta tez bardzo mi sie podobają, mają ładne proporcje.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Dziekuje za odp. Bardzo mnie kuszą te trzewiki, gdyż ... granat, groszkowa skóra, odpowiednia wysokość i bardzo lubię kopyto Hiro. Od dłuższego czasu polowałem na taką kombinacje. Niestety nie miałem szczęścia trafić C&J Coniston czy AS Cambridge. Jedyne co mnie powstrzymuje to fakt, ze w AFPOS pojawia  się AS Cambridge w tej kolorystyce.  Muszę to przemyśleć - mam jeszcze 2 dni. :-) 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Whitesnake    8503
21 godzin temu, fan_dobrego_buta napisał:

Dziekuje za odp. Bardzo mnie kuszą te trzewiki, gdyż ... granat, groszkowa skóra, odpowiednia wysokość i bardzo lubię kopyto Hiro. Od dłuższego czasu polowałem na taką kombinacje. Niestety nie miałem szczęścia trafić C&J Coniston czy AS Cambridge. Jedyne co mnie powstrzymuje to fakt, ze w AFPOS pojawia  się AS Cambridge w tej kolorystyce.  Muszę to przemyśleć - mam jeszcze 2 dni. :-) 

Z tego co widziałem to wszystkie trzewiki Meermina znikają przed terminem, wiec czasu masz pewnie mniej. :) Wczoraj zastanawiałem sie nad czarnymi, dzisiaj juz zamknęli listę i zniknęły z oferty.

P.S Dzisiaj dodali monki z japońskiego kordowanu.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
lupin    1206

Czy to możliwe że rozmiae 7 uk ma tak długą wkładkę w przypadku kopyta Rui?4da2e4173ec7a7bbf9c659377bc2ad1f.jpg

Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
lupin    1206
10 godzin temu, Szydlowsky napisał:

Masz jakieś błędne dane . 29 z hakiem to 9 UK  

Takie dostałem od Meermina :D

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Szydlowsky    251
10 minut temu, lupin napisał:

Takie dostałem od Meermina :D

RUI

L 306 mm shoe outsole 8.5UK

W 108 mm shoe outsole 8.5UK

L 288 mm last insole 8.5UK

W 103 mm last insole 8.5UK

Foot 26.8 cm 8.5UK

L 310 mm shoe outsole 9UK

W 109 mm shoe outsole 9UK

L 292 mm last insole 9UK

W 104 mm last insole 9UK

Foot 27 cm 9UK

The RUI last is the widest last we have.

A ja takie :-D  . Te się zgadzają.  Mam longwingi na Rui .

• Upvote 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
lupin    1206

@Szydlowsky masz inne rozmiarówki? btw masz doświadczenie z tęgością E? jak wypada? Słyszałem, że jak F/G

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Szydlowsky    251
14 minut temu, lupin napisał:

@Szydlowsky masz inne rozmiarówki? btw masz doświadczenie z tęgością E? jak wypada? Słyszałem, że jak F/G

Tylko te bo mnie akurat interesowały ;-), w przypadku długości  =  0,5 rozmiaru zmienia długość  o 4 mm . 

Jakie buty masz na oku ? 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta