Skocz do zawartości

Producenci, marki butów: Meermin


Pan Janusz

Rekomendowane odpowiedzi

Czołem Panowie,

Parę dni temu kupiłem buty chukka ze skóry groszkowej na aukcji od Vicena (eBay: goodyearshoes). Na zamieszczonych przez sklep zdjęciach na eBay, różnica w skórach na obu butach wydawała mi się być marginalna. Dopiero po ich rozpakowaniu i przymierzeniu zauważyłem skalę problemu. 

Czy  Waszym zdaniem istnieje szansa, że wraz z upływem czasu skóra groszkowa będzie stawać się gładsza, a różnice między oboma butami chociaż częściowo znikną?  Czy może znacie jakieś sposoby, dzięki którym można byłoby zmniejszyć różnice między wyglądem obu butów? :? 

"Returns are not accepted", więc tak czy inaczej, zamierzam chodzić w tych butach. 8-)

20171114_192627.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim!

Wczoraj dotarły do mnie pierwsze buty od Meermina, niestety z małą skazą. Wygląda jakby coś w kształcie kulki znajdowało się pod skórą. Załączam zdjęcia w celu lepszego zilustrowania. Czy któryś z szanownych kolegów spotkał się z czymś takim? Czy warto napisać do Meermina  w tej sprawie, czy raczej nie ma o co kruszyć kopii?

IMAG0017_BURST002_COVER.jpg

IMAG0020_BURST002_COVER.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Jakub_kleofas napisał:

Czołem Panowie,

Parę dni temu kupiłem buty chukka ze skóry groszkowej na aukcji od Vicena (eBay: goodyearshoes). Na zamieszczonych przez sklep zdjęciach na eBay, różnica w skórach na obu butach wydawała mi się być marginalna. Dopiero po ich rozpakowaniu i przymierzeniu zauważyłem skalę problemu. 

Czy  Waszym zdaniem istnieje szansa, że wraz z upływem czasu skóra groszkowa będzie stawać się gładsza, a różnice między oboma butami chociaż częściowo znikną?  Czy może znacie jakieś sposoby, dzięki którym można byłoby zmniejszyć różnice między wyglądem obu butów? :? 

"Returns are not accepted", więc tak czy inaczej, zamierzam chodzić w tych butach. 8-)

 

 

Nie ma żadnej szansy, że cokolwiek zmieni się na lepsze w wyglądzie tych butów. Jesli nie masz opcji zwrotu, to pozostaje przywyknąć. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie możesz zwrócić i dałeś się nabić w butelkę - ja bym nawalił tłuszczu, po 2 dniach parę warstw pasty, na lewym dużo więcej, ale nie szlifował na lustro. Zapewne trochę pomoże, ale ogólnie pozostaje pomyśleć nad repertuarem śmiesznych odzywek, dlaczego jeden but jest inny niż drugi. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Jakub_kleofas napisał:

Czołem Panowie,

Parę dni temu kupiłem buty chukka ze skóry groszkowej na aukcji od Vicena (eBay: goodyearshoes). Na zamieszczonych przez sklep zdjęciach na eBay, różnica w skórach na obu butach wydawała mi się być marginalna. Dopiero po ich rozpakowaniu i przymierzeniu zauważyłem skalę problemu. 

Czy  Waszym zdaniem istnieje szansa, że wraz z upływem czasu skóra groszkowa będzie stawać się gładsza, a różnice między oboma butami chociaż częściowo znikną?  Czy może znacie jakieś sposoby, dzięki którym można byłoby zmniejszyć różnice między wyglądem obu butów? :? 

"Returns are not accepted", więc tak czy inaczej, zamierzam chodzić w tych butach. 8-)

Oj tam Panowie, trochę optymizmu :) Papier ścierny i powinno być ok, tylko gradacja 2500, a nie 500 ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Jakub_kleofas napisał:

Czy  Waszym zdaniem istnieje szansa, że wraz z upływem czasu skóra groszkowa będzie stawać się gładsza, a różnice między oboma butami chociaż częściowo znikną?  Czy może znacie jakieś sposoby, dzięki którym można byłoby zmniejszyć różnice między wyglądem obu butów? :? 

"Returns are not accepted", więc tak czy inaczej, zamierzam chodzić w tych butach. 8-)

20171114_192627.jpg

Dopasować kopyto/prawidło i oklepywać skórę lewego buta młotkiem. Może nie całkiem, ale być może trochę by pomogło "spłaszczyć" fakturę. Efekt końcowy w dużej mierze uzależniony od plastyczności skóry. Rada @bodzixon też nie jest zła, ale wiązałoby się to z bardzo poważną ingerencją w warstwę wykończeniową skóry i na pewno trzeba byłoby pracować z dwoma butami. Byłoby to też dosyć kosztowne, bo trzeba byłoby później odtwarzać lico i dokonywać farbowania skóry.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Whitesnake @Caporegime @bodzixon@szewc24.pl - wielkie dzięki za rady i opinie.

Póki co zastosuje się do propozycji @szewc24.pl i postaram się je delikatne "wyklepać", być może też uprzednio zmiękczając skórę tłuszczem. Jak to nie pomoże chociaż trochę, to będę myśleć nad pozostałymi sposobami. :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy na tej aukcji nie jest ten sam problem . Nic nie jest opisane. Twoje tez były sprzedawane jako bez wad tylko factoringu seconds?  Tu lewy wydaje się jaśniejszy.moze to brakujące połówki twoich butóe😂

https://www.ebay.co.uk/itm/MEERMIN-Mallorca-Classic-collection-goodyear-welted-chukka-boots-75UK/263325689635?hash=item3d4f6f2723:g:EcQAAOSwYWdaDGt~

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Czołem. 

W maju odkupiłem od jednego kolegi Oxfordy brązowe 7.5 na hiro. Jako ze bardzo mie się w nich wygodnie chodzi ( założyłem co prawda 4 razy ale na cały dzień) postanowiłem kupić czarne. Mam baaaardzo szeroka stopę i wysokie podbicie. Właściwie żadne Oxfordy nie pasują na mnie. Ale że te w sumie mogły być no to skorzystałem ostatnio z black friday i przyszły. Kopyto i rozmiar ten sam. Ale ...jest różnica. I teraz nie wiem. Możliwe że te brązowe to tęgosc G? Bo pisałem do Meermin i powiedzieli że nie da się ustalić jak nie znam nr zamówienia. A obecnie jest u nich MTO i są w wersji G  czarne Oxfordy na hiro. Boje się tylko żebym nie zamówił jakiejś płetwy. Te czarne mogę zwrócić ( a jeszcze jadę do Hiszpani w piątek to taniej odeślę) . Widzę ze z tymi rozmiarami to loteria. Mam tez split toe derby na hiro z ebay i te są nawet lekko za szerokie . ( chyba ze na G zrobili) 

21AF1BB3-EEE7-4D3B-8317-F3823987F5CA.jpeg

E41F3929-9A5D-4B87-9C0E-148FCCED5351.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Whitesnake wiem, jeszcze kilka moich zdjęć tam jest, w zakładce "inspire me" :) Twoja kopia EG Galway z Cordovanu też tam jest. :) 

Z ciekawostek: na stronę C&J #madetobeworn też się jedno moje zdjęcie załapało :) 

Aha, C&J się zapytało grzecznie czy mogą wrzucić, Meermin wrzuca bez pytania o zgodę... 

  • Like 1
  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam do Was pytanie odnośnie rozmiarowki meermina. Nigdy wcześniej nie miałem styczności z tą marka.

Przy roZmiarach stopy 290mm, 260mm całować w 10.czy może 10,5 ?

Berwickow nosić nie mogę, ponieważ mają nie moje kopyta( mam wąską pięta, szerszy przód)

Będę wdzięczny za odpowiedzi. 

Szukam alternatywy dla Berwickow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, elvis185 napisał:

Mam do Was pytanie odnośnie rozmiarowki meermina. Nigdy wcześniej nie miałem styczności z tą marka.

Przy roZmiarach stopy 290mm, 260mm całować w 10.czy może 10,5 ?

 

Przy długości 290mm biorę 10UK na kopycie hiro, a trzewiki i sztywniejsze buty np. z kordowanu lubię luźniejsze więc 10,5 UK.

Musisz jeszcze zmierzyć szerokość stopy i sprawdzić w tabeli Meermina. Z moim 105mm w najszerszym miejscu w Hiro wchodzę bez problemu, ale już na węższe kopyta bym się nie zdecydował. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, elvis185 napisał:

Dzięki za odpowiedź. W takim razie celuje w r.10.

 

Obyś trafił. W moim przypadku przy 28,7 cm biorę Hiro i Rui 10.5. Generalnie to trochę loteria zależna od kształtu stopy i indywidualnych preferencji dot. dopasowania. Yanko pokazał gdzieś długości stóp klientów i rozmiar wybierany - niektórzy przy mojej długości schodzą do 9,5...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@elvis185  mam identyczną długość stopy do twojej i jakieś 5 mm szerszą niż Whitesnake.

Mam oxfordy 10 na Hiro i buty były zbyt mocno dopasowane w szerokości palców, są bardzo sztywne i bardzo długo poddawały się naturalnemu rozbiciu.

W końcu się dopasowały, ale obecnie zamówiłbym 10,5.

Mam boat shoes 10 Meermina, których nie ma na stronie internetowej i te są o ponad pół numeru na długości za małe.

Mam trzewiki 10,5 na Rui i tu dla grubszej skarpety na szerokość jest idealnie, ale jak bym miał brać normalne półbuty do cienkiej skarpety

to na tym kopycie wybrałbym rozmiar 10.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.