Skocz do zawartości

Producenci, marki butów: Meermin


Pan Janusz

Rekomendowane odpowiedzi

Proszę o poradę w sprawie monków na kopycie Hiro.

Pomiary stopy 

dł. 268mm, szerokość 108mm

Pomiary w miesjcu a,b,c,d zgodnie z załączonym obrazkiem 
A - 240 mm B - 242 mm C - 265 mm D - 340 mm

Ktoś ma podobne wymiary stopy i może doradzić? Będę wdzięczny. Pisałem do Meermina rekomendują 7,5. 
Mam taki dylemat czy lepiej kupić asekuracyjnie 7,5, jednak obawam się "latającej" pięty czy 7 mimo że mam chyba szeroką stopę i jest duże prawdopodobieństwo, że będą za małe.

Kopyto Elton jest długie i wąskie? Ktoś ma monki na tym kopycie? Jak z proporcjami w stosunku do Hiro?

foot.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.09.2017 o 20:23, fan_dobrego_buta napisał:

Jak oceniacie skórę groszkową, którą stosuje Meermin?

 

Ich skóry groszkowe wspominam* jako bardzo ładne i bardzo sztywne. Wygląda na dużo droższą niz jest, ale jej rozchodzenie to droga przez mękę.

*wspominam, bo z ostatnimi butami miałem do czynienia 2 lata temu. Aktualnej produkcji nie znam i nie wiem czy cos sie zmieniło. 

  • Like 1
  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Whitesnake napisał:

Ich skóry groszkowe wspominam jako bardzo ładne i bardzo sztywne. Wygląda na dużo droższą, ale jej rozchodzenie to droga przez mękę.

Potwierdzam! Dodam tylko, że po bolesnym okresie rozchodzenia skóra mięknie i jest wygodna. Do tego jest gruba i ładnie się łamie, a tego nie można niestety powiedzieć o wielu skórach nawet w droższych butach. A najładniejsza ze skór groszkowych Meermin  jest ta z lamy :) 

IMG_4080.thumb.JPG.ed5ac5dbe85b6794a97421204e5967db.JPG

  • Like 1
  • Oceniam pozytywnie 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje za odp. Bardzo mnie kuszą te trzewiki, gdyż ... granat, groszkowa skóra, odpowiednia wysokość i bardzo lubię kopyto Hiro. Od dłuższego czasu polowałem na taką kombinacje. Niestety nie miałem szczęścia trafić C&J Coniston czy AS Cambridge. Jedyne co mnie powstrzymuje to fakt, ze w AFPOS pojawia  się AS Cambridge w tej kolorystyce.  Muszę to przemyśleć - mam jeszcze 2 dni. :-) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, fan_dobrego_buta napisał:

Dziekuje za odp. Bardzo mnie kuszą te trzewiki, gdyż ... granat, groszkowa skóra, odpowiednia wysokość i bardzo lubię kopyto Hiro. Od dłuższego czasu polowałem na taką kombinacje. Niestety nie miałem szczęścia trafić C&J Coniston czy AS Cambridge. Jedyne co mnie powstrzymuje to fakt, ze w AFPOS pojawia  się AS Cambridge w tej kolorystyce.  Muszę to przemyśleć - mam jeszcze 2 dni. :-) 

Z tego co widziałem to wszystkie trzewiki Meermina znikają przed terminem, wiec czasu masz pewnie mniej. :) Wczoraj zastanawiałem sie nad czarnymi, dzisiaj juz zamknęli listę i zniknęły z oferty.

P.S Dzisiaj dodali monki z japońskiego kordowanu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, lupin napisał:

Takie dostałem od Meermina :D

RUI

L 306 mm shoe outsole 8.5UK

W 108 mm shoe outsole 8.5UK

L 288 mm last insole 8.5UK

W 103 mm last insole 8.5UK

Foot 26.8 cm 8.5UK

L 310 mm shoe outsole 9UK

W 109 mm shoe outsole 9UK

L 292 mm last insole 9UK

W 104 mm last insole 9UK

Foot 27 cm 9UK

The RUI last is the widest last we have.
 

A ja takie :-D  . Te się zgadzają.  Mam longwingi na Rui .

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, lupin napisał:

@Szydlowsky masz inne rozmiarówki? btw masz doświadczenie z tęgością E? jak wypada? Słyszałem, że jak F/G

Tylko te bo mnie akurat interesowały ;-), w przypadku długości  =  0,5 rozmiaru zmienia długość  o 4 mm . 

 

Jakie buty masz na oku ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe, bo dla 10.5, czyli 44,5 bo w taki rozmiar zawsze celuję (też RUI), moje buty mają przeważnie długość w środku ok.29,5 cm jak wkładam aluminiową miarkę. Oczywiście głęboko przy palcach wkładam ją do końca, więc opiera się na możliwie najdalszym punkcie czuba, ale z tyłu mierzę do końca wkładki. No i takie uzyskuję wyniki... hm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszę akurat w tym temacie, gdyż akurat ten udało mi się ostatnio cały przeczytać oraz nie znalazłem tematu związanego stricte ze zmianami na forum. 

Czy nie byłoby dobrym pomysłem zebrać wszystkie cenne informacje z ponad 50(!) stron tematu i umieścić je w jakimś "przypiętym" poście? Ew. edytować pierwszy post (w którym i tak grafiki już są niewidoczne) i wrzucić do niego wszystko. 

Za cenne informacje uważam np. porównania kopyt marki do pozostałch firm; porównanie rozmiarów różnych kopyt. Np.: wiele osób w temacie pisało o sporym podobieństwie Olfe od Yanko 915. Sporo też się przewijało pytań typu: "mam 9,5 na kopycie Elton, w jakim rozmiarze brać Hiro?" itd.

Możnaby zrobić coś takiego w każdym tego typu temacie. Uniknęlibyśmy dzięki temu niepotrzebnego powtarzania się pytań i zaoszczędzili czasu wielu osobm. 

  • Oceniam pozytywnie 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Zastanawiałem się nad kupnem monków na kopycie Hiro. Wymiary mojej większej stopy to 275mm dł, szerokość ok. 11cm a obwód 243mm. Miałem dzisiaj zamawiać rozmiar 7,5 a w oferice MTO pojawiło się takie cudo https://www.meermin.es/en/10154555170000de-17-101545-brown-alpine-calf-e-marron.html na kopycie OLFE. Ten model podoba mi się bardziej jednak kopyto chyba nie jest na moją stopę, ponieważ jest ona szeroka a podbicie niskie. Ktoś może porównać oba kopyta? Zastanawiam się czy nie zaryzykować i wziąć 8mkę na OLFE.

G&B nosze 42 - w 41 się nie mieszczę a 42 na początku lekko opinają ale rozbiły się i są luźne jednak nie "latają"

Berwicki 3010 w rozm. 7 i są ciasno spasowane jednak nie gniotą i czuje, że ładnie się dopasują. 

Jakieś rady od posiadaczy Meerminów na OLFE?

P.S zamówienie zostanie zrealizowane gdy brązowy pasek na stronie zapełni się cały? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.10.2017 o 17:44, wihajster napisał:

Ten model podoba mi się bardziej jednak kopyto chyba nie jest na moją stopę, ponieważ jest ona szeroka a podbicie niskie. Ktoś może porównać oba kopyta?

Z mojego doświadczenia wynika, porównując do HIRO, że OLFE jest nieznacznie szersze i wyraźnie niższe w podbiciu. Dla przykładu HIRO pasuje bardzo dobrze, a większe o pół rozmiaru OLFE są odrobinę za szerokie, ale po zasznurowaniu do pełnego "zamknięcia" brakowało prawie centymetra (większość rozwarcia z czasem zniknęła).

Te 7,5 HIRO już testowałeś? Rozważ jeszcze raz rozmiar, a najlepiej kopyto. Przy podanej szerokości stopy może być krucho z miejscem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłem te monki MTO na kopycie OLFE w rozm. 8. Pisałem do Meermina, i po analizie stwierdzili ze  HIRO powinienem wziąć 7,5 a OLFE 8. Z ich tabelek na stronie tez tak raczej wynika. Jeżeli OLFE jest szerokie i płaskie to myśle ze może to być kopyto dla mnie. W grudniu jak przyjdą to zdam relacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.