Skocz do zawartości

Producenci, marki butów: Meermin


Pan Janusz

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 weeks later...

Witam

Proszę o poradę użytkowników Meerminów, dotyczącą rozmiaru buta na kopycie Hiro.

Mam długość stopy: 28,3 cm

W butach Loake 1880 Aldwych rozmiar, który planuję kupić to 8 (noga opięta, ale liczę, że się trochę rozejdą ) lub luźniejsze 8,5.

Jaki byłby właściwy rozmiar buta 101198 - BLACK CALF - E dla mnie.

Wg ich rozmiarówki powinienem zamówić 9,5 a w Loake 8-8,5 ??? Znaczne różnice.... Pozdrawiam W

 

Edytowane przez woyt
Loake mierzyłem i 8 była ciasna, ale moglem chodzić i sprzedawca mówił, że sie trochę dopasuja do stopy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, woyt napisał:

Witam

Proszę o poradę użytkowników Meerminów, dotyczącą rozmiaru buta na kopycie Hiro.

Mam długość stopy: 28,3 cm

W butach Loake 1880 Aldwych rozmiar, który planuję kupić to 8 (noga opięta, ale liczę, że się trochę rozejdą ) lub luźniejsze 8,5.

Jaki byłby właściwy rozmiar buta 101198 - BLACK CALF - E dla mnie.

Wg ich rozmiarówki powinienem zamówić 9,5 a w Loake 8-8,5 ??? Znaczne różnice.... Pozdrawiam W

 

Ja ci mogę powiedzieć jak mam te kopyta ale dla rozmiaru 7 .

mam buty Loake 7 na capitol ( takie jak w Aldwych ) . Na szerokość muszę je rozbijać. Mam tez hiro Meermin 7.5 . Długość jest podobna jak tam ale jest nieco szersze , nie muszę rozbijać szerokości 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Od jakiegoś czasu chodzi mi po głowie zakup Meerminów z ebay-a. Wymieniłem już trochę maili z ich sklepem, ale miałem wrażenie, że nie do końca czytają wszystko, co do nich piszę oraz że nie są do końca pewni rozmiaru, który polecają.

Buty, które mnie najbardziej interesują są na kopycie Olfe. Moje wymiary:

Długość stóp: 280-281mm

Obwód podbicia: 245mm

Szerokość (najszerszy punkt, mierzone "horyzontalnie"): 100mm

Szerokość (mierzone diagonalnie): 110mm / obwód w tym miejscu: 250-253mm

Zdjęcie wymiarów

 

I tu pytanie ode mnie. Ma ktoś może podobne wymiary i mógłby pomóc? 9 czy 9,5? Sam bym raczej celował w 9,5. Za to ludzie z Meermin-a stwierdzili, że właśnie 9 będzie ok.
Niestety nie mam za bardzo możliwości porównania z rozmiarami i kopytami innych producentów, bo dopiero zaczynam tę przygodę :P

Przy okazji, jeśli ktoś ma podobne wymiary i doświadczenie z kopytem Hiro, także chętnie się czegoś dowiem :)

Z góry dziękuję za każdą pomoc! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.07.2017 o 17:18, Back napisał:

Mówisz ogólnie czy o którymś konkretnym wymiarze? Na długość według tabeli powinny być idealnie.

"Girth" oznacza obwód na wysokości śródstopia? 

Wymiary moich stóp są zbliżone do Twoich ( 27,7 -27,9 )  i  Olfe w rozmiarze 9 było na mnie za duże - na długość i szerokość . W ich tabelach poprawne są tylko wymiary kopyt . Długości stopy które proponują już nie . 

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę o zakupie butw firmy Meermin tylko ciągle nie wiem jaki rozmiar wybrać. Na podstawie tabelki na stronie producenta myślałem o UK8'5 ale obawiam się, że mogą być za duże.

Proszę doświadczonych Kolegów o wsparcie. O to moje wymiary:

18789085_1462649370421800_934094164_o.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

W ramach eksperymentu z marką Meermin kupiłem na ebay dwie pary butów: oksfordy na kopycie elton w rozmiarze 11uk oraz monki na hiro w rozmiarze 11.5 uk. Wymiary moich stóp to 29.7 cm przy szerokości 110mm. O ile w oksfordy moja noga ledwo weszła i nie było mowy o zrobieniu kroku to monki okazały się wygodne z odrobiną luzu. Już teraz zapinam na ostatnie dziurki. Kolejne będą pół rozmiaru mniejsze. Do tej pory kupowałem tylko brytyjskie buty w tegości g od 10 do 11uk sporadycznie f żyjąc w przekonaniu utwierdzonym lekturą tego forum że hiszpanskie kopyta nie nadają się na moje stopy. Być może oksfordy na hiro, z racji innego wiązania  (zapięcia) będą pasować inaczej. Dlatego zachęcam do eksperymentów. Ja zaczynam eksploracje hiszpańskich i portugalskich producentów podbudowany dzisiejszym przymiarkami:) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

https://forum.butwbutonierce.pl/topic/510-jakie-buty-mam-dziś-na-sobie/?do=findComment&comment=248717

Tutaj buty w kolorze dark brown. Lubię go, jest taki głęboki i moim zdaniem nie wpada w czerń.

Jeśli chodzi o jakość, to skóry cholewkowe Meermina są w moim odczuciu lepsze niż w Yanko. Jakość wykończenia, podeszwa, wyściółka - te elementy na korzyść Yanko.

  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

przymierzam się do kupna moich pierwszych Meerminów (na kopycie Hiro) i niestety nie udało mi się z tego wątku jednoznacznie wywnioskować jaki rozmiar wziąć. A zatem - jak to jest w przypadku ewentualnych wymian/zwrotów? Czy są bezproblemowe? Oraz jak bardzo mogę posprawdzać buta na mojej stopie, jeśli miałbym go później wymienić? Jak rozumiem, naturalny chód odpada, bo złamię skórę i już nie będą się nadawać do zwrotu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, kupiłem lotniki seconds w rozmiarze 7 UK. But jest po założeniu ciasny, bardzo ciśnie w miejscu zaznaczonym strzałką i na pięcie. Jednakże wiele osób pisało, że to wynik twardej skóry od meermina i powinno dać się to rozchodzić, czy tak będzie? But na długość wydaje się ok, koniec dużego palca zaznaczyłem. Rozwarcie w przyszwie jest duże, wiem, że całkiem nie zniknie, ale połowę mniejsze bym jakoś zaakceptował. Kwestia czy u szewca też można rozbić te buty w podbiciu i czy jeżeli w miejscu zaznaczonym kółkiem jest sporo wolnej przestrzeni to po rozbiciu buta ułoży się to do stopy i wpłynie na zmniejszenie rozwarcia? Lepiej je zostawić oddać na rozbicie do szewca i trochę się pomęczyć, czy polować na 7,5 (chociaż lotniki są dość rzadko na ebayu) czy jednak dołożyć np. do lotników Berwicka https://sklep.klasycznebuty.pl/1139,berwick-3639-black-rendenbach.html? Wielu pisało, że Elton ma jednak w miarę wysokie podbicie.

Do droższych na razie nie dam rady, a chciałbym mieć lotniki.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Ostatnio chodzi za mną myśl o zakupie Meerminów na kopycie hiro, ale nie wiem czy to kopyto dla mnie: długość mojej stopy to 27 cm, szerokość 9,8 cm a obwód 26,5 cm: jaki rozmiar w radzicie w takim razie wybrać i czy w ogóle miałoby to sens? Co radzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, Yanko na kopycie 915 noszę w rozm.9,5. Czy może ktoś porównać to kopyto z Ron  w Meermin?

@ niestety buty zamówiłem trochę w ciemno. Czy w tabeli na stronie przy danym modelu butów Meermin podaje wymiary zewnętrzne buta czy wkładki?

Jak dojdą to podzielę się informacją nt dopasowania.

Edytowane przez Bartek 00
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.