Skocz do zawartości

Producenci, marki butów: Meermin


Pan Janusz

Rekomendowane odpowiedzi

Dziękuje chłopaki za pomoc.

Liczyłem na taką odpowiedź. Sprzączki na gumce uważam za lepsze niż na skórze. W temacie o monkach była mała dyskusja w tym temacie i większość się opowiedziała za sprzączkami (dwoma) na gumce.

@Steppenwolf Też się na nie czaje. Podobają mi się też brązowe na Eltonie. Myślę sobie, że chyba zamówię 4 pary na próbę. 2 pary na Eltonie 8 i 8,5 i 2 pary na Hiro 8 i 8,5. 

Przeczytałem 50 stron tego wątku i nadal nie wiem, jaki rozmiar powinienem brać. W Yanko noszę 42 w G i rozmiar jest idealny. W Carlos Santos mam 42 i mam wrażenie, że jakby były ciut krótsze to byłyby wygodniejsze i ładniej by się łamały.

W 915 Yanko nogę upcham, ale but wygląda jakby miał wybuchnąć - dosłownie (opinia obsługi w patine.pl). W szczególności w podbiciu but jest bardzo mocny opięty.

Z tego co czytałem to Hiro jest porównywalne do 915, więc liczę się z tym, źe pójdzie pare euro na przysyłkę i odsyłkę i tyle będzie z moich Meerminów. Czy w takim układzie rzeczy (ściślej - kulasów) sobie darować Meerminy i przeznaczyć 50 euro na krawat u poszetki.com? ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, bodzixon napisał:

W 915 Yanko nogę upcham, ale but wygląda jakby miał wybuchnąć - dosłownie (opinia obsługi w patine.pl). W szczególności w podbiciu but jest bardzo mocny opięty.

Z tego co czytałem to Hiro jest porównywalne do 915, więc liczę się z tym, źe pójdzie pare euro na przysyłkę i odsyłkę i tyle będzie z moich Meerminów. Czy w takim układzie rzeczy (ściślej - kulasów) sobie darować Meerminy i przeznaczyć 50 euro na krawat u poszetki.com? ;) 

Poszedłbym w krawaty.

Hiro jest trudniejsze od 915. 915 wydaje sie ciasne bo z przodu dość mocno sie zwęża, ale w sumie nie jest bardzo wąskim kopytem. Hiro czubek ma bardziej zaokrąglony, wiec wydaje sie mniej agresywne, ale jest równie dopasowane na całej długości i raczej ma średnią wysokość w podbiciu.

Krotko mówiąc, jesli nie wchodzisz w 915, odpuść Hiro. Oversizu nie polecam. Hiro nie zwiększają tegosci co rozmiar, a za duże brzydko sie łamią. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Whitesnake napisał:

Poszedłbym w krawaty.

Hiro jest trudniejsze od 915. 915 wydaje sie ciasne bo z przodu dość mocno sie zwęża, ale w sumie nie jest bardzo wąskim kopytem. Hiro czubek ma bardziej zaokrąglony, wiec wydaje sie mniej agresywne, ale na całości jest równie wąskie. 

Krotko mówiąc, jesli nie wchodzisz w 915, odpuść Hiro. Oversizu nie polecam. Hiro nie zwiększają tegosci co rozmiar, a za duże brzydko sie łamią. 

Damn it. Przekonałeś mnie. Na wiosnę pozostają mi znów monki Carlos Santos, ale tym razem w Braga. Chyba, że pójdę wyżej - w Carminę Inkę. Myślałem, że za te pieniądze kupie 2 pary i to ładniej wyglądających (przynajmniej na zdjęciach). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry Panowie,

przebiłem się przez ten wątek i widzę, że jest trochę przebojów z rozmiarówką Meerminów. Napisałem już prośbę o radę do producenta, ale z dyskusji wnioskuję, że ich rekomendacje nie zawsze są dobre, więc chciałbym poprosić Was o pomoc - 20 EUR za przesyłkę składnia do bardzo przemyślanego zakupu ;).

Planuję zamówić ich monki na kopycie Hiro. Moja stopa (przy porannym pomiarze) mierzy 285 mm długości oraz 103 mm szerokości. Niedawno mierzyłem trzewiki Jodhpur 642 od Shoepassion i wówczas rozmiar UK 8,5 był odpowiedni.

Jaki rozmiar Meerminów byście radzili?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 hours ago, secondhand_man said:

Co do rozmiaru - 8,5 UK - ma wkładkę o długości 28,5 cm ( długość wewnątrz buta ) , pomyśl raczej o innym rozmiarze . 9 tka jest 4 mm dłuższa co według mnie również będzie za mało  . Mówię o kopycie Hiro . 

 

Wielkie dzięki za wskazówki @secondhand_man! Zupełnie nie mam doświadczenia w przekładaniu długości wkładki na stopę, więc może te pytania zabrzmią naiwnie, ale...

Z tego co wyczytałem w tym wątku, paski od sprzączek w monkach Meermina są na gumkach, co w praktyce bardzo ogranicza możliwość regulacji dopasowania, jaką mam np. w butach ze sznurowadłami. Z czasem też, skórzane buty się rozbijają. Stąd pytanie o Twoją opinię: czy jeżeli wezmę 9,5 nie ryzykuję, że buty będą zbyt luźne i z czasem się rozkłapciają? Jak wygląda różnica długości wkładki vs stopy w Twoich, dobrze dopasowanych butach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, szczepkacpra napisał:

Wielkie dzięki za wskazówki @secondhand_man! Zupełnie nie mam doświadczenia w przekładaniu długości wkładki na stopę, więc może te pytania zabrzmią naiwnie, ale...

Z tego co wyczytałem w tym wątku, paski od sprzączek w monkach Meermina są na gumkach, co w praktyce bardzo ogranicza możliwość regulacji dopasowania, jaką mam np. w butach ze sznurowadłami. Z czasem też, skórzane buty się rozbijają. Stąd pytanie o Twoją opinię: czy jeżeli wezmę 9,5 nie ryzykuję, że buty będą zbyt luźne i z czasem się rozkłapciają? Jak wygląda różnica długości wkładki vs stopy w Twoich, dobrze dopasowanych butach?

 

Nie wiem czy pomogę, ale rozważyłbym nawet większy rozmiar. Na moich stopach o długości 295 mm rozmiar 11 UK na Hiro jest taki na styk. W przyszłości rozważałbym wzięcie 11,5 UK. Jeżeli masz stopę 285 mm, to brałbym min. 10 UK.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm... nie mam meerminow, ale już nic nie rozumiem. Moja stopa ma 283 mm, noszę standardowo 8'5G-9F (Yanko, C&J, Loake etc.). Długość wewnętrzna buta to ~285-290mm. Polecasz koledze o prawie identycznej stopie co moja (285mm) buty o wewnętrznej długości 300 mm. Rozumiem kopyto wąskie, ale czy to już nie przesada?

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Hargin napisał:

Hmm... nie mam meerminow, ale już nic nie rozumiem. Moja stopa ma 283 mm, noszę standardowo 8'5G-9F (Yanko, C&J, Loake etc.). Długość wewnętrzna buta to ~285-290mm. Polecasz koledze o prawie identycznej stopie co moja (285mm) buty o wewnętrznej długości 300 mm. Rozumiem kopyto wąskie, ale czy to już nie przesada?

Nigdy nie rozumiałem jak można kierować sie długością wkładki. To chyba pozostałość po czasach kiedy w PL buty miały tylko jeden rozmiar, długość. 

...

Nie załatwiajcie problemu szczupłości buta zwiększaniem jego rozmiaru. Daje to pozorną wygodę w pierwszym odczuciu, ale generuje same problemy. 

  • Oceniam pozytywnie 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Hargin napisał:

Hmm... nie mam meerminow, ale już nic nie rozumiem. Moja stopa ma 283 mm, noszę standardowo 8'5G-9F (Yanko, C&J, Loake etc.). Długość wewnętrzna buta to ~285-290mm. Polecasz koledze o prawie identycznej stopie co moja (285mm) buty o wewnętrznej długości 300 mm. Rozumiem kopyto wąskie, ale czy to już nie przesada?

Nawet w zwyklych "adidasach" standardem jest luz w granicach 0,5-1 cm . W przypadku butów klasycznych które zazwyczaj są delikatnie zwezane wydaje mi się że to tym bardziej normalne .Być może masz wąska stopę lub lubisz za małe buty ;-)

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, wielkie dzięki za zaangażowanie!

Dostałem odpowiedź od Meermin - niestety nie byli jak na razie zbyt pomocni (choć fakt, że odpisali w niedzielę zasługuje na uznanie):

Quote
L 302 mm shoe outsole 8.5UK
W 106 mm shoe outsole 8.5UK
L 284 mm last insole 8.5UK
W 100 mm last insole 8.5UK
Foot 26.6 cm 8.5UK

Foot 266 mm zdaje się definitywnie przekreślać UK 8,5.

Więc po kolei:

8 hours ago, secondhand_man said:

Sporo zależy od tęgości . Od około 1 do 1,5 cm  więcej .

Racja @secondhand_man, dostałem od Meermina odpowiedź, że wewnętrzna szerokość wkładki to 100 mm, więc do moich 105 mm faktycznie sporo brakuje. Poprosiłem o dosłanie kompletnego zestawienia wymiarów w ich rozmiarówce. Jeżeli mi je wyślą wrzucę tutaj i to powinno trochę rozjaśnić mój case i być może przydać się innym na przyszłość.

6 hours ago, Friedman said:

Nie wiem czy pomogę, ale rozważyłbym nawet większy rozmiar. Na moich stopach o długości 295 mm rozmiar 11 UK na Hiro jest taki na styk. W przyszłości rozważałbym wzięcie 11,5 UK. Jeżeli masz stopę 285 mm, to brałbym min. 10 UK.

&

3 hours ago, Hargin said:

Hmm... nie mam meerminow, ale już nic nie rozumiem. Moja stopa ma 283 mm, noszę standardowo 8'5G-9F (Yanko, C&J, Loake etc.). Długość wewnętrzna buta to ~285-290mm. Polecasz koledze o prawie identycznej stopie co moja (285mm) buty o wewnętrznej długości 300 mm. Rozumiem kopyto wąskie, ale czy to już nie przesada?

Słuszne uwagi @Friedman & @Hargin. 10 to faktycznie spory odjazd od 8,5, które zazwyczaj zamawiam, ale też nie znam mrozmiarówki Meermin i może faktycznie jest uber-zawyżona. Liczę, że wymiary poszczególnych rozmiarów, których pisałem wyżej pozwolą nam to rozstrzygnąć.

2 hours ago, Whitesnake said:

Nigdy nie rozumiałem jak można kierować sie długością wkładki. To chyba pozostałość po czasach kiedy w PL buty miały tylko jeden rozmiar, długość. 

...

Nie załatwiajcie problemu szczupłości buta zwiększaniem jego rozmiaru. Daje to pozorną wygodę w pierwszym odczuciu, ale generuje same problemy. 

OK. Kupuję tę argumentację @Whitesnake szczególnie w kontekście ograniczonej regulacji, o której pisałem wczoraj. Pytanie tylko: co w takim razie byś rekomendował?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Hargin napisał:

Hmm... nie mam meerminow, ale już nic nie rozumiem. Moja stopa ma 283 mm, noszę standardowo 8'5G-9F (Yanko, C&J, Loake etc.). Długość wewnętrzna buta to ~285-290mm. Polecasz koledze o prawie identycznej stopie co moja (285mm) buty o wewnętrznej długości 300 mm. Rozumiem kopyto wąskie, ale czy to już nie przesada?

Jedna uwaga: nikt nie powiedział, że to Twoja faktyczna długość stopy; tak samo mój pomiar może być obarczony błędem. Mam średnią stopę jeśli chodzi o szerokość, a Hiro w rozmiarze 11 UK trochę wygniotło mi piętę, bo na długość są na styk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Whitesnake zapomniałeś chyba dodać "tylko długością wkładki". Oczywiście mając przekonanie, że kopyto jest "nie dla nas", można sobie odpuścić rozważanie rozmiaru.

 

@secondhand_man jeśli kopyto jest mocno zwężone na końcu to faktycznie mogą pozostawać nieużytkowe "luzy". Jednak dotychczas przeważała opinia Yanko915=~Hiro. Teraz jednak pojawia się opinia Hiro +1,5 rozmiaru...

PS. mam przeciętnie szeroka stopę, rozwarcie w 915 ok.1 cm

 

@Friedman rozumiem, że mogłeś nieutrafić z rozmiarem, nie tylko przez źle dobraną długość. Pomiary stóp mam uśrednione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 25.02.2017 o 14:08, szczepkacpra napisał:

Dzień dobry Panowie,

przebiłem się przez ten wątek i widzę, że jest trochę przebojów z rozmiarówką Meerminów. Napisałem już prośbę o radę do producenta, ale z dyskusji wnioskuję, że ich rekomendacje nie zawsze są dobre, więc chciałbym poprosić Was o pomoc - 20 EUR za przesyłkę składnia do bardzo przemyślanego zakupu ;).

Planuję zamówić ich monki na kopycie Hiro. Moja stopa (przy porannym pomiarze) mierzy 285 mm długości oraz 103 mm szerokości.

Jaki rozmiar Meerminów byście radzili?

😳 Ja mam 287-290 i 110 mm i noszę 10,5 w meerminach:)

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Wuj napisał:

😳 Ja mam 287-290 i 110 mm i noszę 10,5 w meerminach:)

To cos źle mierzysz, albo bardzo cierpisz. :) Przy 110 nie powinieneś mieć prawa wejść nawet w Hiro. Ja mam 290x106 i odbieram je jako ciasne.  

Na marginesie, właściwy rozmiar przy twojej długości to 10UK, choć +0.5 to jeszcze nie tragedia. 

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, Meerimin milczy mimo, że we wtorek jeszcze ich pingowałem.

Chyba jest tylko jeden sposób, by się przekonać. Idąc za informacjami od @Whitesnake & @Wuj jutro rano zamówię 10-tki i zobaczymy co z tego wyjdzie. Dam znać o efektach, kiedy dotrą.

Dziękuję wszystkim zaangażowanie - chyba nic więcej tu nie uradzimy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Czy Meermin produkuje buty na kopycie, w którym zmieściłaby się stopa taka: długość (long) 263 mm (265 mm) obwód (width) 244 mm (250 mm) pomiaru stóp dokonałem wzorując się na tym: https://patine.pl/webpage/tabela-rozmiarowa.html W gordonach, które mam noszę rozmiar 41 (7) Levet i o ile na długość mam dość luzu to na szerokość już nie, prawie wcale, w derbach przyszwa nie ma szans by się zeszła. Zapolowałbym na meerminy, które są polecane jak alternatywa dla polskich sieciówek, KH itp., ale obawiam się, że w kopyto hiro o tęgości F (czy nawet E) to chyba nie jest realne wciśnięcie mojej stopy (a takie kopyto dominuje wśród butów sprzedawcy - sami wiecie którego - z ebay ;) ). Gdzieś na forum kiedyś widziałem tabele rozmiarową meermina (chyba) ale teraz nie mogę znaleźć, w sieci też nie znajduję tego, co by rozwiało moje wątpliwości.

Pozdrawiam!

 

Przemek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie

 

Niedawno zakupiłem trzewiki Meermina ze skóry "groszkowej" w kolorze Antic Titan. Problem sprawia mi dobór koloru kremu saphir. Wydaje mi się, że jasny brąz powinien być ok, ale chciałbym zapytać o waszą opinię na ten temat.

Buty są nieco jaśniejsze niż na moim zdjęciu, lecz na pewno nie tak jasne jak to na zdjęciu z aukcji - cos pomiedzy.

Będę wdzięczny za porady.

Pozdrawiam

s-l1600.jpg

IMG_20170309_183531.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.