Skocz do zawartości

Producenci, marki butów: Meermin


Pan Janusz

Rekomendowane odpowiedzi

Cholera wlasnie zamowilem monki UK8:( chociaz to skora licowa i maja zapiecie, wiec moze sie tak nie rozczlapia. Z tego, co czytalem wymiana na inny rozmiar jest darmowa, ktos moze to potwierdzic? To tez bedzie pierwsza proba z kopytem Hiro, a Ron to ponoc praktycznie Hiro, wiec bedzie jak sie przymierzyc do loafers.

Pozdrawiam,

dsc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy któryś z panów wie, jaką numeracją należy się kierować zamawiając Meerminy - EUR czy UK? Pytanie co prawda jest zadane po fakcie, ale staram się dojść do tego co powoduje moje cierpienia przy noszeniu podwójnych monków Meermina - źle dobrany rozmiar czy niepasujące do mojej stopy kopyto (Hiro). Normalnie noszę EUR 40/40,5 co u wszystkich producentów u których dotychczas kupowałem buty odpowiada UK 6/6,5. Jednak zamawiając Meerminy dowiedziałem się, że u nich EUR 40 to UK 7, więc uznawszy numerację UK za 'ważniejszą' wybrałem rozmiar UK 6.5.

Teraz, spędziwszy w butach ok. 30 godzin, nadal odczuwam spory dyskomfort spowodowany tym, że but bardzo uciska mnie w śródstopiu. W żadnym wypadku nie jest za krótki, palce nie są ściśnięte. Nigdy wcześniej nie miałem takiego dziwnego problemu z butami i teraz zastanawiam się, czy powinienem był jednak zamówić UK 7/7,5 czy też po prostu kopyto Hiro nie jest dla mnie. Czy ktoś jeszcze zauważyło żeby kopyto Hiro było wyjątkowo niskie w okolicach śródstopia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całkiem możliwie, jak napisałem w pierwszym poście, bardzo wygodnie mi się nosi te buty, głównie za zasługą podwyższonego podbicia na śródstopniu po wewnętrznej stronie. Jednak dla kogoś o innej wysokości podbicia może mieć zupełnie inne odczucia w stosunku do tego kopyta.

Tutaj masz opis doboru rodzai butów w zależności od wysokości śródstopia: http://the-shoe-snob.blogspot.com/2012/ ... style.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na co dzień głównie użytkuję Lodingi bo mam sklep niedaleko, ale niestety większość ich modeli ma dla mnie zbyt ekstremalnie przedłużone noski, więc zabrakło mi butów do kupowania :)

Przeprowadziłem właśnie szybki test przekładając prawidła między Lodingami a Meerminami (Loding 40, Meermin 40/41) i o ile Meermin wszedł w Lodinga bez problemu, to na odwrót już nie dało rady (zatrzymał się na śródstopiu). Cóż, chyba będę musiał ograniczyć się do butów, które mogę przymierzyć przed zakupem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Czy przy takim skoku cenowym nie lepiej pojsc w MTM?

Update w temacie wykorzystam jako okazje do krotkiego opisu monksow, ktore otrzymalem pare tygodni temu. Butow jeszcze nie nosilem, ale skora wyglada na dosc dobrej jakosci, kopyto to Hiro, ktore jest dobrym polaczeniem dosc smuklego przodu, sredniego podbicia i cap toe, ktory swoja szerokoscia nie przyprawia o zgrzytanie zebow:) Standardowo po rozpakowaniu zabralem sie za pastowanie, nalozylem renowator i zaczalem nakladac warstwy kremu, ale przy drugiej warstwie zauwazylem rozjechany szew przy captoe:

Dołączona grafika

Troche lipa powiem szczerze, biorac pod uwage, ze poprzednia para od Meermin'a tez miala wade i buty wrocily do fabryki. Poinformowalem producenta, czekam na odzew.

Pozdrawiam,

dsc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie buty nadawaly sie do zwrotu od wyjecia z pudelka, bo prawy but ma lekkie odcisniecie na nosku, jak gdyby cos upadlo na niego krawedzia, ale postanowilem zignorowac sprawe, bo nie chcialem sie bawic w odsylanie. Tego szwu jednak nie zignoruje, bo to juz nie tylko sprawa estetyczna, a praktyczna.

Taki urok zamawiania przez net...

Pozdrawiam,

dsc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Meermin mial tez problemy z partia obuwia, w ktorych rozklejaja sie podeszwy, wymieniali je bezproblemowo, mozna znalezc pewnie kilka wzmianek na styleforum. Polityka wymiany butow jest u nich raczej idealna, wiec zdjecia wedlug mnie sa zbedne i opoznialyby tylko proces sprzedazy.

Pozdrawiam,

dsc.

EDIT: no i wykrakalem, wlasnie zauwazylem, ze rozkleja sie mi sie podeszwa w drugiej parze Meermin'ow:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Panowie,

Szukam butów do codziennego chodzenia na dłuższe odległości. Myślę o butach na gumie.

Dziś zajrzałem na stronę Meermina i spodobały mi się buty z serii casual:

http://meermin.es/catalogo2.php?id=6

Natomiast mam pytania następujące:

1. Model w kolorze czarnym wykonany jest z Cow Leather? Czy ktoś może mi wskazać różnicę między tym rodzajem skóry a najbardziej popularnymi?

2. Oba modele zdaje się mają kopyto Terry (przynajmniej ten z nubuka), na blogu zaznaczony jest on jako wide round, czy przy mojej długości stopy 27 cm wystarczy wybrać UK8, czy może mniejszy?

3. I generalnie czy można stwierdzić, że stosunek vaule/price jest dla tych butów możliwy do akceptacji? Bo pierwotnie chciałem zakupić Herringi z serii Classic, ale wizualnie i te Meerminy mi się podobają, natomiast nie mam bladego pojęcia o stronie jakościowej ich wykonania.

Z góry dziękuję za odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przygoda z ich linią Maestro zakończyła się klapą - wszystkie ich buty z tej serii są robione na kopycie New Ray, który jest wręcz chorobliwe wąskie, a polecany pół numeru większy rozmiar powoduje, że jest jakoś nazbyt spiczaste. Alternatywą jest zamówienie MTO, ale dopłacanie 100 euro i oczekiwanie 14 tygodniu tylko za to, by zrobili buty na normalnym, ludzkim kopycie, to jakieś finansowe nieporozumienie.

Tak więc nie ma co się pchać wyżej niż Classic Line :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sam osobiscie nie rozumiem zachwytow super waskimi kopytami. Dodatkowo calosc zabawy psuje debilizm tychze kopyt, sa one straszliwie waskie w palcach, ale okolice wewnetrznej srodkowej czesci buta ma nadmiar materialu, ktory nijak nie pasuje do przodu.

Pozdrawiam,

dsc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Jezeli chodzi o zamsz, jestem bardzo zadowolony. Buty wygodne jak Prime Shoes.

O wiele lepiej sie trzyma niz Gordon Bros. Praktycznie minimalne slady uzytkowania, a w butach chodze czesto. Skora miekka jak w Emlingach.

W tej cenie jak najbardziej polecam.

Radze jednak zastanowic sie nad rozmiarowka, ostatnio moje monki przymierzal kolega z forum, ktory ma stope podobnej dlugosci, ale wezsza i sie okazalo, ze potrzebuje rozmiar mniejsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.