Skocz do zawartości

Producenci, marki butów: Meermin


Pan Janusz

Rekomendowane odpowiedzi

On 6/17/2019 at 11:17 PM, wa000 said:

Moze ktos z Panow bedzie w stanie mi pomoc. Mam berwicki 3010 w rozmiarze 42 i w wezsze juz nie wejde. Czy zatem jest szansa ze wejde w Meerminy na kopycie RUI?

Berwicki 3010 są na kopycie 156, opisywanym "szerokie, na wyższe podbicie i śródstopie" w tęgości G, za to Meerminy mają opinię "wąskich", o tęgości "E". Czyżby nie było aż tak źle (czyt. wąsko)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
  • 3 weeks later...

Panowie, mam pytanie o Meermina, może ktoś spotkał się z takim problemem.

Otóż na ostatnim ich Trunkshow w Warszawie (10 Maja, to chyba nawet wcześniej niż @eye_lip, który swoje buty dostał w ciągu 7 dni) zamówiłem dwie pary loafersów (w zasadzie podstawowy model, jeden damski), termin wykonania tych butów miał wynosić, plus minus, coś około miesiąca. Od tego czasu Meermin nie wywiązuje się z obietnic, mówi o wysyłce butów w następnym tygodniu i tak ten czas powoli mija aż do dziś.  Spotkał się ktoś z was z takim przypadkiem?

Buty bardzo mi się spodobały, nadal je chcę bo trudno znaleźć podobną alternatywę w tej kwocie. Jako zadośćuczynienie proponują milion gadżetów ale co z tego jak później nawet nie raczą odpisać na wiadomość z pytaniem co się właściwie dzieje i na jakim są etapie.... Dopiero po rozmowie na czacie coś się ruszyło ostatnim razem ale nie chce mi się już ich męczyć, sam mam też lepsze rzeczy do roboty. Oczywiście obiecali wtedy kolejny termin i go nie dotrzymali. 

Pomysły?

Edit: Dostarczyli dzisiaj... Po 4 miesiącach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

Witam Panowie,

Mam prośbę o pomoc przy doborze rozmiaru butów Meermin na kopycie RUI tęgość E. Moje stopy mają 275mm długości i 105mm szerokości. Zastanawiam się nad 8,5UK, ale widziałem różne opinie i nie wiem czy dla tego kopyta nie trzeba celować 0,5 numeru niżej. 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na razie czysto hipotetycznie. Posiadam Berwicki na kopycie 156 w rozmiarze 8UK, które wydają się po dłuższym namyśle lekko luźne, oraz Barkery (kopyto 483) i Bexleye (na bliżej niesprecyzowanym kopycie) w rozmiarze 7,5UK. System esize.me podaje mi 273mm długości stopy, 103mm szerokości i 255mm obwodu. Jaki rozmiar kopyta Hiro i czy w ogóle powinienem przymierzyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ciasteczkowy

Raczej szedłbym w 8UK. 

Wszystkie pary tej marki które miałem okazję mierzyć (jestem - w zależności od producenta i kopyta między 9 a 9,5 UK) w rozmiarze 9 UK były albo koszmarnie ciasne, albo niekomfortowo dopasowane (zero luzu). 

Dwie pary które zostały ze mną, są w rozmiarze 9,5 UK. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
  • 1 month later...

Wracając jeszcze do rozmiarówki Meermina. Mam trzy pary butów tego producenta - czarne chelsea (na gumie), wysokie monki z museum calf (na skórze) i chukka z brązowego zamszu (na gumie). Wszystkie w rozmiarze 8,5UK, kopyto hiro. Pierwsze miałem sztyblety i nie rozumiałem, dlaczego hiro uchodzi za wąskie kopyto - na stopie dość komfortowo, jedynie w palcach prawej stopy lekko ciasne (po kilku wyjściach jest ok. Za to pięta szeroka, prawie ze luźna. Po nich nawet chciałem zejść z rozmiarem do 8UK, ale koniec końców zostałem przy wcześniejszym rozmiarze ze względu na tę prawą stopę.
Ostatnio przyszły do mnie dwie pary - rzeczone monki i chukka. Monki idealne na moje stopy, prawa nie czuje dyskomfortu, na długość idealnie, pięta nie jest luźna. Skóra jest miękka, rozchodzenie nie będzie raczej bolesne. Za to chukka - na długość ok, ale są jakby o pół rozmiaru mniejsze w każdym miejscu :D Co najlepsze, nie czuję bólu przy chodzeniu, po prostu jest dość mocno skarpetkowo, but mocno przylega do stopy. No i po pierwszym razie odciski na piętach. Zgoła inne wrażenia od sztybletów, a mówimy o tym samym kopycie i rozmiarze :D No i zrozumiałem głosy, że hiro jest wąskie ;) 

//Jeśli chodzi o porównanie do innych producentów, bo wiem, że to często pomaga w doborze rozmiaru- noszę 8,5UK w Yanko 915F, 8UK w Carlos Santos, 8UK w Trickersach (ale tu mógłbym spokojnie zejść do 7,5UK). Moje stopy wg esize.me mają prawie równo 280mm długości i 100 milimetrów szerokości (prawa jest ciut szersza) - wybieram buty w rozmiarach "do rozchodzenia", czyli najpierw jest ciasno.

  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, buty mają wadliwą konstrukcję. Całkowicie naturalne dla buta napięcia spowodowane jego zginaniem podczas chodzenia rozsadziły szwy longwinga. 

Buty mają kilka lat, ale w zasadzie jeden sezon były intensywnie użytkowane w warunkach polskiej jesieni i zimy. Werdykt - na woły robocze Meermin na gumie się nie nadaje.

Meermin to Meermin, IMO w podstawowej wersji to budżetowy but i to widać po obu moich parach. Skóra cholewki jest bardzo fajna, ale jakość szycia (druga para zaczyna się rozszczelniać na pięcie), tandetne gumowe podeszwy i nietrwałość skóry wewnątrz sprawiają, że się nie zdecyduję na kolejną parę. 

Ps: obie pary kupione około 2013-14. 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, De Lasalle napisał:

Nie, buty mają wadliwą konstrukcję....

 

Mam kilka par butów tej firmy. Nie zgadzam się z Twoja opinią na temat jakości etc. W tym przedziale cenowym oceniam je na bardzo rzetelny produkt. Nie zauważam żadnych różnic choćby w porównaniu do Yanko, wręcz na korzyść Meermin. Oczywiście nie porównywałbym tej firmy do CJ, AS czy Cheaney, a tylko do tych producentów mogę się odnieść jako użytkownik. Reasumując. Widziałem kilka dwuletnich Mercedesow, które wyglądały gorzej niż sześcioletnia Skoda i sam nie wiem kogo za to winić. Użytkownika czy producenta? A może po prostu specyfikę eksploatacji. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Piotrwawa napisał:

Mam kilka par butów tej firmy. Nie zgadzam się z Twoja opinią na temat jakości etc. W tym przedziale cenowym oceniam je na bardzo rzetelny produkt. Nie zauważam żadnych różnic choćby w porównaniu do Yanko, wręcz na korzyść Meermin. Oczywiście nie porównywałbym tej firmy do CJ, AS czy Cheaney, a tylko do tych producentów mogę się odnieść jako użytkownik. Reasumując. Widziałem kilka dwuletnich Mercedesow, które wyglądały gorzej niż sześcioletnia Skoda i sam nie wiem kogo za to winić. Użytkownika czy producenta? A może po prostu specyfikę eksploatacji. 

Zgadzać się nie musisz, mnie bardziej interesuje, czy ten bubel da się naprawić. Nie wiem tylko, na jakiej podstawie próbujesz mi wmówić nieumiejętne użytkowanie butów. Widzisz, od lat chodzę w podobnym obuwiu GW (lepszym niż Florenshaimy z TK Maxxa) i jedynie z tym producentem mam problemy. Sugerujesz, że mniej umiejętnie chodzę po chodnikach akurat w Meerminach? Rzecz w tym, że cholewka akurat z podłożem nie ma kontaktu. 

Pomijając nieistotne rozważania o kilkuletnich Skodach, dowód anegdotyczny pt. "mam kilka Meerminów i oceniam je bardzo dobrze" nie wyklucza tego, że w mojej parze, w wyniku wadliwej konstrukcji buta, pękły szwy w najbardziej newralgicznym miejscu. Podobnie jak nie wyjaśnia czemu w innej niemal od razu odpadł czubek podeszwy (kiedyś tu w wątku wrzucałem zdjęcia).

Rzecz jasna, dostrzegam generalnie dobre opinie o Meerminach na forum. Ja po prostu o swoich doświadczeniach z producentem nis jestem w stanie powiedzieć nic dobrego. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@De Lasalle Ja bardzo chciałbym się dowiedzieć, jak użytkujesz buty, tzn. jak często je miałeś na nogach, ile par butów miałeś wtedy w rotacji, jakie mniej więcej odległości przechodziłeś, czy jakichś kosmetyków używałeś (jeśli tak, to jakich?). Tak po prostu, żeby przestrzec się takiego stanu butów po roku użytkowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.