Skocz do zawartości

Producenci, marki butów: Meermin


Pan Janusz

Rekomendowane odpowiedzi

Była moja luba. Zamówiła parę butów ;-) Proste MTO, można zrobić swojego bucika lub kupić na miejscu. Jest całkiem dużo modeli plus kilka damskich. Możliwa darmowa wysyłka z tego co się orientuję, ale nie wiem czy przy wszystkich zamówieniach. Sama wystawa to w zasadzie jeden stół w wielkim holu z pudełkami pochowanymi po kontach.

BFF040C5-5957-4D4B-BFFF-0827B0803922.jpeg

6C530F16-94D6-4ECE-B75D-AD45BD5FA1DA.jpeg

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłem wczoraj loafersy bez podszewki zamszowe. W ogóle te loafersy w kilku wersjach na miękko zrobiły na mnie największe wrażenie. Natomiast numeracja meermina i ich kopyta jest dla mnie nie do ogarnięcia, 8 od 9 w niektórych różni się 2mm, a kopyta wyglądają tak samo, albo np. 9 w jednym loafersie jest za dużo, 8 za mało... a biorę 8.5 i nie pasuje :/

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, eye_lip napisał:

Zamówiłem wczoraj loafersy bez podszewki zamszowe. W ogóle te loafersy w kilku wersjach na miękko zrobiły na mnie największe wrażenie. Natomiast numeracja meermina i ich kopyta jest dla mnie nie do ogarnięcia, 8 od 9 w niektórych różni się 2mm, a kopyta wyglądają tak samo, albo np. 9 w jednym loafersie jest za dużo, 8 za mało... a biorę 8.5 i nie pasuje :/

Hah, coś w tym jest, ja niedawno ledwo wcisnąłem się w 6,5 na hiro, mówię sobie 7uk będzie ok bo przecież mam inne kopyto na 7,5 i musiałem ratować się wkładką, a 7,5 kiedyś na hiro przymierzałem i było wyraźnie za duże, przychodzi 7 i pięta jakby +1 pełny numer, na długość jakby +0,5 rozmiaru, a w palcach wciąż wąsko / praktycznie bez zmian. Na szczęście się dopasowały :D 

Uważam, że zakup meerminów online wiąże się z dużym ryzykiem niedopasowania kopyta / rozmiaru względem butów innych marek. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj też nawet pokazywałem panu z Meermin, że gołym okiem było widać, że rozmiar dwóch par butów w tej samej numeracji i na tym samym kopycie różni się. No taki urok Meermin. Ale co do skór to one niezmiennie mi się podobają, że są dosyć grube i mięsiste. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proste MTO? @laleczka Rozwiń temat proszę...

ja byłem trochę w biegu, przekonałem się, że kopyta w standardzie nie dla mnie (mam wysokie podbicie, szeroko w palcach), a Hiro w G niestety nie było. Loafersy (tassel) również skreśliłem z listy :( 

Na plus - zakochałem się w zamszowych double monk boots... do tego stopnia, że rozważam pójście w 8 (z 7,5), chociaż trochę były przy długie.

Na minus - panowie z M niespecjalnie pomocni, minimalnie zainteresowani klientem. Zrobilem 2-3 zdjęcia, bo kilka rzeczy w wykonaniu rzuciło się w oczy, na minus, dodam później.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odwiedzilem dzisiaj Trunkshow Meermin'a. Chyba cały przekrój wiosenno-letnich butów pokazali. Z racji końca sezonu tylko dwa rodzaje trzewikow, 3 pary monków za kostkę. Chukka brak.
Około g. 12 mało zostało z mojego rozmiaru (11UK).Więc tylko zbadałem kopyta RUI, OLFE i ROIS.

Idea spotkania jest bardzo fajna i cieszę się że coś takiego odbyło się w końcu u nas.
552a8ec98f71e8d9b2a47b19fed12024.jpgbaf0454c809e440440a697c928dd2f44.jpgdfe158a78c1dc9cceee8976eead93fc9.jpg940fb80dce8fac6a72f102be12932a05.jpg00484668b0ed8710fc429d4e7821f542.jpg

Wysłane z mojego FIG-LX1 przy użyciu Tapatalka

  • Oceniam pozytywnie 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałem więc dorzucam zdjęcia. Jak pisałem byłem trochę w biegu, ale więcej było podobnych rzeczy - np. pobrudzonej trwale od środka skóry czy skaz przy obcasach.

1) to chyba najbardziej rażąca skaza, która widziałem na 5-6 parach. Jak dla mnie nie do zaakceptowania. 

2) sam nie wiem, więc zostawiam do oceny. Jak pisałem podobnych było więcej.

3) poglądowe zdjęcie monków za kostkę, jak pisałem całościowo super wrażenie, ale hiro raczej nie dla mnie (tutaj 8UK, chyba nie widać, ale ja miałem wrażenie, że ciut przydługie są. Kojarzy może ktoś alternatywnego producenta takich monków?) Zamsz bardzo miękki, but przyjemnie opatulał stopę, przyjemny kolor.

CE264E73-64B3-4877-AC4F-D2C505C618D1.jpeg

62840D33-CDDB-4A01-B8A0-16D5951B617B.jpeg

51777DE4-0A32-44AC-8793-18C85E8F0F46.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co na zdj nr2 jest skazą? Bo nie dostrzegam a jestem zaciekawiony. 

Jesli chodzi o przeciecie na pasie to jest to element konstrukcyjny- laczenie pasa i jest jak najbardziej normalne- przy czym tutaj kiepsko zamaskowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, mango napisał:

Co na zdj nr2 jest skazą? Bo nie dostrzegam a jestem zaciekawiony. 

Jesli chodzi o przeciecie na pasie to jest to element konstrukcyjny- laczenie pasa i jest jak najbardziej normalne- przy czym tutaj kiepsko zamaskowane.

Dopiero teraz zauważyłem, że ostrość pozostawia wiele do życzenia - jasna plama na rancie była wgłębieniem, jakby ktoś dłutem się wciął.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka moich wrażeń z Meermin trunk show.

Mam niskie podbicie i dość wąską stopę, prawie zawsze rozmiar 8,0 UK, 42 EURO. Zapisałem sobie kilka kopyt, na podstawie ich charakterystyki na stronie www, i przyszedłem z kartą z pomiarami.

Moje wrażenia

Hiro - przez wielu tu chwalone, polecane, na moją stopę niestety niewygodne. 8,0 zdecydowanie za małe, 8,5 powiedzmy akceptowalne. Niestety, bo split-toe Meermin robi tylko na tym kopycie.

Olfe - całkiem, całkiem, pasuje rozmiar (ponownie) 8,5

Rois - opisane jako"featuring a generous UK E (medium) fitting, narrow heel & a high instep". Sprzedawca jednak zapewniał, że jeśli mam niskie podbicie, będzie ono najwygodniejsze. I FAKTYCZNIE BYŁO! WTF? 8,0

Warto jeszcze wspomnieć, że MTO Meermina nie polega na tym, jak np. w Yanko, że wybieram sobie skórę, kopyto i model, Jest to bardziej coś jak krótkie, limitowane serie, która można zamawiać w ograniczonym czasie...

  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie wyszło, że kiepsko wpasowuję się w kopyta Meermina. Hiro w tęgości F zdecydowanie za wąskie, w tęgości G za niskie w podbiciu. Ron w loafersach od biedy ujdzie, ale w dalszym ciągu to nie jest dopasowanie którego szukam. Najlepiej było z Rois, które w oksfordach okazało się wystarczająco wygodne i dobrze dopasowane (obłożyny ładnie się zeszły). Niestety w moim rozmiarze nie mieli nic na Rui, które najbardziej mnie interesowało (zwłaszcza pod kątem powracających regularnie w MTO longwingów derby z kordowanu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@blekit myślę, że Rui będzie dla Ciebie ok., bo Hiro F też bardzo mnie cisnęło w podbiciu, Rois było ok, ale przy 10.5 wydawało mi się zbyt wydłużone jak na moje preferencje, natomiast Rui jest generalnie ok. 

PS też myślę o cordovan derby na Rui. Moim zdaniem meermin dla potrzeb longwing ma super to kopyto. Idealnie nie za szerokie, ale i nie za wąskie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.