Skocz do zawartości

Michał Stenka.


Okbyz

Rekomendowane odpowiedzi

W sobote mam miare.

Moze jakies rady co do 1 zamówienia Bespoke ?

Kto to?
Krewny Danuty?

Poza tym chodzi o rady do jednego zamówienia bespoke (do dwóch byłyby zapewne inne). Nie, nie jestem złośliwy, zakładam tylko, że koledze wątek znaleziony w wyszukiwarce był nie wystarczający. Chociaż mogło mu się nie spodobać słowo zakup jako zbyt kojarzące się z RTW, a to przecież bispołk ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szyłem u niego tylko spodnie więc doświadczenie mam niewielkie ale generalnie opisuj bardzo dokładnie co chcesz osiągnąć, rysuj, pokaż zdjęcia itp. Jeżeli chodzi o wykończenie to IMO najsłabsze jest obszycie dziurek (zwróć uwagę na marynarki w pracowni i jeżeli zależy Ci na ładnych detalach zaopatrz się w odpowiednie zdjęcia).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz coś więcej o tym wrażeniu: widziałeś jak klient odbierał garnitur, widziałeś garnitur w trakcie prac z bebechami na wierzchu, dużo próbników / bel materiału czy tez może krawiec powiedział, że

To może ja napiszę co widziałem :)

Zakład:

Niewielki zakład dobudowany do domu jednorodzinnego. Średniej wielkości ale przyjemnie urządzone pomieszczenie w którym p. Stenka przyjmuje klientów, zdejmuje miarę i robi przymiarki. Na półkach trochę bel materiałów ale raczej niewiele, sporo próbników, książka Roetzla służąca za pomoc w omawianiu stylu z klientami. Drugie to pomieszczenie robocze w którym szyje on i jedna pracownica (przynajmniej tak było w grudniu 2011).

Na wieszakach, na oko, kilkanaście garniturów do odebrania lub w trakcie prac. Większość z tych marynarek które widziałem była klejona jednak p. Michał deklaruje, że bez problemu szyje również na płótnie (pokazywał mi swoją lnianą marynarkę szytą w ten sposób, IMO całkiem zgrabną).

Krawiec:

Stenka to zdaje się rocznik 1980, rozmawia się z nim przyjemnie. Nie jest szczególnie oblatany w różnych ficzerach o których często rozmawiamy na forum (gurty w spodniach były dla niego nowością - nie myślę o samej nazwie tylko o "urządzeniu") ale wydaje się chętny do współpracy i spełniania nietypowych wśród jego klientów życzeń. Nie sądzę, żeby popełniał błędy typowe dla budżetowych krawców, typu workowate dopasowanie czy za długie rękawy. W tej chwili jest znacznie tańszy od trójmiejskich krawców takich jak Wiśniewski (ponad dwukrotnie) czy Dziekoński ale nie wydaje mi się żeby jakoś wyraźnie im ustępował (u Wiśniewskiego zresztą pracował przez jakiś czas na czym pewnie skorzystały jego umiejętności). Wydaje mi się że paru wybrednych i trochę czepialskich klientów mogłoby go "kopnąć" co najmniej półkę wyżej (coś co zdaje się zrobił MT z Gest Modą).

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

czekam tylko na okazję do zrobienia zdjęć i najprawdopodobniej w weekend zamieszczę owe zdjęcia i opiszę moje doświadczenia z p. Stenką.

Ogólnie odradzam popadanie w euforię nad umiejętnościami, ale też nie ma specjalnie dramatu. Przede wszystkim trzeba wiedzieć co się chce i prowadzić za rękę. Ja zaufałem krawcowi, czego efektem jest katastrofalnie odstający kołnierz w marynarce....

Pzdr

hrabja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

@hrabja : jestem ciekawy obiecanej relacji i doświadczeń;

w moim odczuciu, Pan Michał to młody człowiek o otwartej głowie i wielkich chęciach doskonalenia własnego warsztatu; trzeba sobie powiedzieć, że w naszym kraju nie jest to postawa szczególnie popularna; odnośnie zaś dziurek... rozmawiałem na ten temat z Panem Michałem, przesłałem mu linki do blogu tuttofattoamano i... jest dużo lepiej. Wierzę, że "lepiej" to stała tendencja.

post-2547-13658921966491_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 4 months later...
  • 3 weeks later...
  • 2 years later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.