Skocz do zawartości

[WARSZAWA], Przeróbki Krawieckie


Gość Oxxford

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Szukam specjalisty od tzw fałdy poznańskiej.

niestety w kilku zakładach w mojej okolicy lub zrobiono mi takie poprawki złe lub w ogóle się nie podejmowano

może ktoś polecić jakis zaklad?

ew czy moze ktos umie wytłumaczyć jak taka faldę spod kolnierza usunąć abym mogl lepiej tłumaczyć przy kolejnych próbach.

 

pozdrawiam

w

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Zakład się nazywa "Usługi krawieckie" ;) Prowadzi pani Kraińska, o ile się nie mylę. Znajduje się na ulicy Słowackiego, od strony Pl. Wilsona. Obawiam się jednak, że wykonanie tego o czym mówisz nie miałoby większego sensu - jeśli ci się podobał, to po co chcesz zmieniać krój? Jeśli ci się nie podobał, to po co go kupiłeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Witam,

 

Czy ktoś może polecić kogoś do poprawek.przeróbek krawieckich (zwężenie, taliowanie) marynarek czy koszul - okolice Wilanów, Mokotów (Stegny, Sadyba etc.)?

Czy jednak najbliżej będzie na Chmielną do Pana Mazura?

Problem jest taki, że jeśli są tu jakieś punkty krawieckie to chyba nie są za pan brat z internetem :/

 

Edycja:

Właśnie zobaczyłem, że to mój pierwszy post więc niniejszym witam serdecznie wszystkich

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem zwęzić spodnie w udach i skrócić je w stanie. Zależy mi na czasie bo spodnie chciałem oddać w tę środę/czwartek i najlepiej odebrać w środę za tydzień. Niestety forumowy spec od spodni Pan Janusz Kruszewski nie przyjmuje już nowych zamówień. Czy mógłby ktoś polecić kogoś gdzie terminy nie będą na wrzesień i w miarę sprostałby bardziej niestandardowej przeróbce? Cena jest drugorzędnym aspektem w tym momencie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie,

 

chciałbym poprawić marynarkę (zebrać trochę materiału "pod kołnierz"), to samo tyczy się podszewki w kamizelce (jest dość luźna przy ściągnięciu i "marszczy się" pod marynarką, co przez nią przebija). Podobne poprawki tyczą się koszuli.

 

Czy macie kogoś godnego polecenia poza p. Mazurem (urlop) oraz p. Kruszewskim (urlop)? Na forum trafiłem na stare wpisy dot. p. Mystkowskiego, lecz ceny ma bardzo wysokie. Czy znacie jeszcze "solidne" miejsca, gdzie mógłbym się zgłosić ze swoimi zmianami w rozsądnej cenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapewne większość cechowych krawców zrobi solidnie takie poprawki, popularność wymienionych wynika pewnie z dogodnej lokalizacji (centrum Warszawy). Przykładowo solidnie poprawki zrobi Pan Józef Rumowski z Działdowskiej, cenowo trochę jak u Mazura (w przypadku marynarek proponuję dzwonić wcześniej, ponieważ krawiec nie zawsze jest w lokalu w godzinach otwarcia, a "dyżurująca" tam pani nie zawsze sama chce przyjąć zlecenia na trochę trudniejsze przeróbki, skądinąd słusznie). Z kolei typowe przeróbki koszul (taliowanie, operacje na rękawach itd.) są dość proste i spokojnie możesz z nimi pójść do któregoś polecanego na forum punktu z poprawkami, niekoniecznie do krawca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Dzień dobry,

czy możecie proszę polecić zakład krawiecki w Warszawie, który dokonałby przeróbki na koszuli? Chodzi o "przerobienie" kołnierzyka na button-down. Wydaje mi się, że zakłady trudniące się krawiectwem ciężkim odpadają. Dzwoniłem do Pana Mazura i nie jest zainteresowany, czemu się zresztą nie dziwię.

Z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

xkoziol,

koszula z kołnierzem windsor, ale jednak za szerokim na moją szyję - niezapięta rozkłada się trochę jak homonto (albo chiński t-shirt). Jedynym sensownym rozwiązaniem jest "zaaplikowanie" funkcji button down, czyli rozcięcie na wyłogach dziurek, wraz z obszyciem, na wpięcie do guzików, które zostaną przyszyte do koszuli pod spodem. Niby nic, ale wolę oddać koszulę w sensowne ręce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.