Skocz do zawartości

[WARSZAWA], Krawiec, Kazimierz Mystkowski - ul. Hoża


torunianin

Rekomendowane odpowiedzi

A ja, drodzy Panowie, jestem średnio zadowolony z usług Pana Mystkowskiego. Po pierwsze cena: za poprawki trzech par spodni i jednej marynarki krawiec policzył sobie 1100 złotych.

Czy tu już nie została przekroczona granica zdrowego rozsądku? To wygląda na najprawdziwszą bańkę krawiecką. Ceni mistrz swój czas, a nawet nie do końca wiadomo, czy swój.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje wrażenia też takie sobie. Rok temu szyte spodnie z szarej flaneli (materiał krawca). Cena 1.000 pln. Spodnie co do zasady OK, natomiast po roku niezbyt intensywnego użytkowania (noszone max 20 razy) mega przetarcie w kroku. Materiał się po prostu rozszedł. Nie wiem, czy to wina słabej jakości materiału, czy inne czynniki wchodzą tu w grę, ale wydaje mi się, że przy takiej cenie, sytuacja nie powinna mieć miejsca. Niedługo wybiorę się do p. Mystkowskiego ze spodniami i zobaczymy, czy i co ewentualnie zaproponuje. Pozdrowienia.

A pytałeś się krawca o wytrzymałość materiału? Cena nie ma tu znaczenia. Ba! Powiedziałbym, że często im droższa, tym tkanina jest delikatniejsza.

Nie, niestety nie pytałem o to, ale flanela robiła wrażenie mocnego, dość grubego i "gęstego" materiału. Uda mam chyba normalne ;) , wad postawy i aparatu chodu nie stwierdzono. Natomiast wydaje mi się, że niezależnie od rodzaju materiału taka sytuacja nie powinna mieć miejsca. Teraz żałuję, że nie zamówiłem spodni u Pana z ul. Conrada. Sądząc po zdjęciach, rewelacyjna robota, a cenowo nieporównywalnie z Mystkowskim. No ale zobaczymy, co powie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 years later...

Witam,

 

czy polecacie Pana Kazimierza, jeśli chodzi o poprawki? Nie są one na moje oko bardzo zaawansowane, chociaż kto wie co powie znawca :) konkretnie chciałbym poprawić marynarkę (zebrać trochę materiału "pod kołnierz"), to samo tyczy się podszewki w kamizelce (jest dość luźna przy ściągnięciu i "marszczy się" pod marynarką, co przez nią przebija). Podobne poprawki tyczą się koszuli.

 

Troszkę ostatnie komentarze mnie zniechęcają, no ale są z 2012 r. także mam nadzieję, że trochę pod względem cenowym "oprzytomniał" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years later...

Witam!

ja oddałem garnitur Lantiera do dopasowania.

w marynarce po działaniach Pana Kazimierza czuje się tak dopasowany, że obawiam się każdego ruchu. Nie wiem, czy to tak powinno wyglądać? Poza tym spodnie zostały tak zwężone (a jestem tęgiej budowy), że kiedy chciałem ubrać buty puściły szwy! 

Za wszystko zapłaciłem 1000 zł! chyba trochę drogo....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie powinno tak wyglądać. Pytanie jednak, czy sam nie chciałeś za daleko idącego dopasowania. Generalnie bliższe dopasowanie poprawia efekty wizualne, ale zmniejsza komfort.

Posiadam marynarki i garnitury absolutnie na styk - z reguły kupione dawno temu, może coś źle zmierzyłem albo zmieniły mi się obwody - ale tak bywa. Oczywiście nie powinno tak być chwilę po przeróbce u krawca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie chyba trochę za mocno przesadził Pan Kazimierz z dopasowaniem. Tym bardziej, że podczas "przymiarki" pytał, czy robimy "jak to teraz modnie, czy klasycznie" - odpowiedziałem, że klasycznie. Jeszcze jeden z rękawów, jest krótszy od drugiego. Miał skrócić rękawy, u jednej ręki to zrobił a u drugiej nie... Dziwne. 

U mnie trzeba było jeszcze poprawić ramiona przez co musiał odpruć z jednej strony rękaw. Na pewno nie było to łatwe. 

Okazało się, że garnitur z przodu nie przylega dobrze. Na początku myślałem, że to źle wykonana usługa ale przeszedłem się po sklepach poprzymierzać trochę i okazało się, że się trochę garbię. Jak się wyprostuję problem znika. Myślałem, że uda się to zniwelować poprzez poprawkę krawiecką - no cóż "słaby model" :-)

Poza tym wydaje mi się, że poradził sobie z wyzwaniem dobrze tylko chyba trochę za drogo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.