Skocz do zawartości

szersze tzn. tęższe obuwie


abishai

Rekomendowane odpowiedzi

Mam dość krótkie pytanie:

Gdzie można nabyć obuwie o wyższej tęgości niż standardowa?

Co do sklepów stacjonarnych to wiem że Clarks i Ecco czasem mają takie w swojej ofercie.

Z zagranicznych to dzięki forum wiem że istnieje Sanders(prędzej czy później je zakupię ale chciałbym mieć trochę większy wybór, niż tylko kilku typowo angielskich firm, zresztą ten post nie jest tylko dla mnie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupując w wielu zagranicznych sklepach internetowych (pisałeś że chcesz mieć większy wybór niż kilka angielskich sklepów, ale Pediwear, Afinepairofshoes, Herring Shoes oferują naprawdę sporo), masz najczęściej możliwość wyboru tęgości, nie tylko F i G, ale czasami też H i inne. Jeśli tak nie jest, zwracaj uwagę na kopyta (np. u Markowskiego 191 a 195 to spora różnica).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wiesz jaką masz tęgość? Sandersy extra wide to tęgość H ---> to już naprawdę szerokie buty.

Ja mam bardzo wysoką tęgość, też mierzyłem w Sandersy, ale później okazało się, że tęgość G wystarczy mi w zupełności, a to możesz już kupić od większości angielskich producentów zaczynając od 500-600 PLN z możliwością wymiany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wiesz jaką masz tęgość?

Raczej H i aby było zabawniej(jestem dość wysoki) to 7-8(trochę ponad 270mm).

Mam w tej chwili mam dopiero dwie pary butów zupełnie dobrych na szerokość i długość(wspomniane Clarks "H" i mokasyny Ecco "extra width"), ale zdecydowanie chciałbym iść tą drogą niż męczyć się w niedopasowanych.

Podane powyżej strony czasem przeglądam i jest na nich tylko kilka modeli.

Dziękuję jednak za odpowiedzi, zwłaszcza że dosyć nieprecyzyjne pytanie zadałem.

BTW Pamiętam jak Jan wstawił kiedyś link do rewelacyjnej strony (eBay) z bardzo fajnym modelem Sanders za mniej niż 100 GBP z wysyłką(do dziś żałuję że w to nie wszedłem).

Wiem że "w H-fit", można nabyć jednostkowe modele Church, Baker no i dość sporo jest Sanders.

Moje pytanie powinno raczej brzmieć tak:

Jakie klasyczne buty charakteryzujące się znaczną tężyzną znacie?

I czy widzieliście je kiedyś w Polsce(OFC off-line)?.

P.S.:Chciałem założyć ten wątek nie tylko dla mnie, podejrzewam że jeszcze kilka osób z forum może mieć podobny problem, dlatego nie opisywałem mojego przypadku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie. Kilka osób na forum z podobnym problemem się spotkało.

Przy moich 185cm wzrostu mam stopy po 267mm na 107-110mm.

Clarksy, Ecco - owszem. Najczęściej są jednak po prostu brzydkie. Dizajn, bryła obuwia pozostawiają wiele do życzenia.

Pani z afinepairofshoes rekomenduje mi rozmiar 8G albo 8FX.

Kompromisem pozostaje więc poszukiwanie większych numerów w standardowych lub lekko poszerzonych tęgościach.

Najczęściej noszę standardowe 43, angielską dziewiątkę. Często pasuje mi 42 1/2, tak jak z tym nieszczęsnym FABI w założonym przeze mnie temacie. Oprócz nabytej wady to obuwie jest rzeczywiście wygodne.

Dzwoniłem do sklepu Carminy, polecają mi model Detroit. Ale... on też nie jest piękny.

A ponieważ estetyka przede wszystkim, to pozostaje dla wygody obstalować obuwie na zamówienie.

Myślę sobie o jakichś sympatycznych wydłużonych monkach dobrze trzymających nogę.

Tylko ciężko w Trójmieście o sprawdzonego szewca, a wyprawy do Warszawy... no cóż... dopiero na jesieni.

Przecież nikt nie mówił, że ma być łatwo :)

Wątek będę śledził, bo a nuż znajdę coś ciekawego dla siebie :)

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.