Jump to content
Sign in to follow this  
Buzz_1

Jakość skóry

Recommended Posts

Po przeczytaniu na temat full-grain i corrected-grain przyjrzalem sie moim butom.

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Santoni

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Francesco Benigno

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Cordwainer

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Magnanni (na czarnym tle aparat gubil ostrosc)

I? Bo trochę brakuje mi pytania/wniosków ?

Pytanie bylo moje w "krotkie pytania krotkie odpowiedzi" jak rozpoznac skore full-grain, odpowiedz byla ze po porach. Na zdjeciach pory sa czyli wniosek - full-grain z wyjatkiem moze Magnanni, nie jestem pewien (niestety fota kiepska).

Mam jeszcze taki wniosek a wlasciwie podejrzenie, ze czarne buty robi sie z gorszej skory niz buty jasne bo na czarnej skorze latwiej jest ukryc niedoskonalosci.

To co jest na butach Benigno, nie wygląda mi na pory skóry.

Sprawa jest nieco bardziej skomplikowana, ponieważ między FG a CG jest jeszcze top grain (wierzchnia warstwa skóry jakby zgolona, nieco łagodniejsza wersja CG).

A tak wracając do mojej odpowiedzi na Twój post w innym wątku, do której się tutaj odnosisz, ocenić jakość skóry na podstawie nawet dokładnych zdjęć potrafił chyba tylko Immune, nic innym forumowiczom nie ujmując.

Zbadalem jeszcze Gino Rossi ktore kiedys kupilem za 200zl i tez maja full-grain :lol: chociaz struktura nie jest juz taka ladna. Natomiast Clark's juz wyraznie nie maja porow (kupione na Allegro za 260 zl) czyli corrected-grain. Jak bede mial czas to wstawie fotki.

To co jest na butach Benigno, nie wygląda mi na pory skóry.

Sprawa jest nieco bardziej skomplikowana, ponieważ między FG a CG jest jeszcze top grain (wierzchnia warstwa skóry jakby zgolona, nieco łagodniejsza wersja CG).

A tak wracając do mojej odpowiedzi na Twój post w innym wątku, do której się tutaj odnosisz, ocenić jakość skóry na podstawie nawet dokładnych zdjęć potrafił chyba tylko Immune, nic innym forumowiczom nie ujmując.

Tak ja wiem ze wlasciwie tak na prawde o jakosci skory powiedza lata przechodzone w tych butach. No ale to taka zabawa w laboratorium. Prawde mowiac bez robienia zdjec nie widac tych porow - przynajmniej ja golym okiem nie widze. Aparacik mam maly ale ma funkcje macro i potrafi zrobic powiekszenie.

Przy okazji tak pod palcami to najprzyjemniajsza skora jest na Santoni, potem FB i Magnanni a na koncu Cordwainer.

Na Wikipedii znalazlem cos takiego:

Top-grain leather is the second-highest quality. It's had the "split" layer separated away, making it thinner and more pliable than full-grain. Its surface has been sanded and a finish coat added to the surface which results in a colder, plastic feel with less breathability, and will not develop a natural patina. It is typically less expensive and has greater resistance to stains than full-grain leather, so long as the finish remains unbroken. Czyli porow nie powinno byc widac na top-grain?

Dołączona grafika

Dołączona grafika

... to sa tanie buty Clark's, nie widac ziarna czyli to juz na pewno nie jest full grain, mimo ze z odleglosci skora robi raczej dobre wrazenie w dotyku nie jest przyjemna i jednak stopa troche sie poci.

Panowie, jak zapatrujecie się na jakość skóry i estetykę poniższych Grensonów:

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Czy postrzegacie tak widoczną strukturę skóry jako coś pożądanego?

Z małego rozmiaru jest ta para albo dziwnie zrobione jest to górne zdjęcie.

Proporcje mi się nie podobają. Cały but wygląda kiepsko moim zdaniem.

Takie wykonanie jest o niebo lepsze:

http://www.markowski-chausseur.fr/engue ... 50-en.html

Widoczna struktura skóry podoba mi się w tych butach:

http://www.ebay.co.uk/itm/Barkers-Lisbo ... 519a850741

Na nakładanym nosku wolałbym zrobić lustro.