Jump to content

Garnitur Macaroni Tomato granatowy mini recenzja

Recommended Posts

Mini recenzja garnituru Macaroni Tomato, taki email z taką treścią też był wysyłany do Macaroni Tomato.

Treść emaila:

Kupiłem garnitur granatowy ,, W nie tylko dla dżentelmenów"
i muszę podzielić się spostrzeżeniami:

- Garnitur sprzedajecie za  2299 zł , a w sklepie ,,Nie tylko dla dzentelmenów"
   ten sam garnitur kosztuje 1150 zł. a więc wasze garnitury są warte ok. 500 zł.

Nigdy firma Macaroni Tomato nie będzie prestiżowa jeżeli produkt ten sam na Innej stronie
Ktoś sprzedaje za pół ceny. To poziom Vistuli.

Czyli Tyle samo co ten identyczny garnitur z Bytomia:

- Garnitur tkanina wełna 130s Drago? A gdzie podajecie gramaturę? To Tajemnica?
  Czemu na papierowej wszywce nie ma Tego zapisanego?
 Nikt Tego z konkurencji nie podaje, ale czemu?

- Garnitur wcale nie ma nisko położonego górnego guzika
  Lantier z najnowszej kolekcji wełna /moher ma niemal identycznie, różnica 0,5 cm
  Guns Tuxedos ma nawet niżej niż Wasza konstrukcja.

Mogę się założyć o każdą kwotę z Waszym Szefem, że Guns Tuxedos ma niżej położony górny guzik.

Wasza konstrukcja to mit, przecież garnitur pod pachami nie ma prawie żadnej konstrukcji,
 jest niemal płaski, przy osobie większej, grubszej, od pleców
 wygląda to jak worek , nie ma taliowania, nieznaczne wycięcie.

- Garnitur w Tej cenie nie ma podszewki cupro, ma tzw. potniki a nie
  ma podszewki cupro
  Potniki po to, że jak się spoci, bo nie ma cupro?

- czemu butonierka wygląda jak w garniturach z hipermarketu?

Wasz Szef śmiał się kiedyś na blogu z marki Zack Roman i jej nazwy,
tamte garnitury mają chociaż ręcznie szytą butonierkę,
poszetka również ma ręcznie szytą butonierkę w garniturze z flaneli.

- jedynie na poziomie jest barchetta i stębnowanie rękawów,
  ale zabrakło stębnowania rękawa poziomo,
 Suit Supply to ma.

- Mój garnitur ma klapy frakowe, przecież stębnowanie to kopia
   garnituru z Bytomia, jest jeden model niemal identyczny,
   przecież to jest szyte w Tej samej fabryce co u Państwa garnitur.

Podszewka 100% wiskoza, a po przywiezieniu od kuriera czuć niemiły zapach,
 przecież podszewka 100% wiskoza Tak nie łapie zapachu.

- Spodnie - nawet sieciówki jak Massimo Dutti ma tzw. rozcięcie w spodniach po środku na plecach
                 10 lat temu takie rozcięcie miał Próchnik w swoich kolekcjach
                 Albione ma również takie rozcięcie
                 Takie rozcięcie ma zarówno Suit Supply jak Tom Ford.

- Nie ma Wasz garnitur kieszonki biletowej. Czemu?
 Wasz Garnitur wygląda identycznie jak Zack Roman, Miller, Lantier, Buczyński,Bytom,
 i tysiące garniturów na Allegro i w sieciówkach. 

Czemu Tom Ford zawsze ma kieszonkę biletową? Aby nie być jak Zegna , Brioni.
Aby być Innym , indywidualnym.

- W spodniach metka Macaroni Tomato jest przyszyta krzywo, niemal poprzecznie,
  Czy Ktoś wszywając nie zwracał na to uwagi? Wszyć aby było?

To detal, ale świadczy o przywiązywaniu uwagi do jakości.

Czemu Made in Italy, Made in Szwajcaria w garniturach Zegny, Brioni, Tom Ford coś oznacza?
Bo Nikt by nie dopuścił na Takie przyszycie metki.

- Chwalicie się lepszymi spodniami? W Czym są lepsze? 
 Nawet nie mają wyższego stanu, nie mają dodatkowego wzmocnienia
 w miejscach tarcia i w okolicy guzików przy tyłku.
Nikt w Polsce i na świecie nie stosuje wzmocnienia w Tych miejscach,
czemu? być lepszym to być też czasem Innym od wszystkich.

- Próchnik 15 lat temu na kołnierzu miał napis , a Wy się ograniczacie do papierowej
  kartki w kieszeni.

- Mój garnitur nie ma rozpinanych guzików, Lantier ma rozpinane
  guziki, HM ma rozpinane guziki, Massimo Dutti ma rozpinane guziki,
 a mój nie ? bo z wyprzedaży z wcześniejszych lat?
 czemu nie ma pięciu guzików?
 Wszyscy mają cztery guziki to My też?

Czemu 5 guzików ma Lantier, Suit Supply, Tom Ford?

-Ten garnitur nie ma konstrukcji i nie jest lepszy od Lantiera , u Wasz ciut węższe pachy,
 Wasz garnitur nie jest konkurencją dla Suit Supply, 
  Wasz Garnitur robi wrażenie ceną, i Tym, że macie opracowaną konstrukcję. 

Mój garnitur Macaroni Tomato nie był jeszcze noszony,
chciałbym Państwu odesłać Ten garnitur, abyście mogli Komuś go sprzedać,
w końcu Macie opracowaną konstrukcję, ja natomiast nie chcę zwrotu,
nie chce pieniędzy, nie chcę Tego garnituru, a Państwo ten garnitur
na pewno sprzedadzą, bo jest nowy, nie noszony.
  • Like 1
  • Replies 84
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Miałem się nie wypowiadać, ale zaryzykuję. Jak dla mnie cała ta "afera" wynika z niewłaściwie przeprowadzonego procesu zakupowego (zakładam, że online, bo przecież przy "tradycyjnym" by do całej

Dobra, poziom tego tematu przekroczył wartość krytyczną,. Zamykam.

Przeczytałem dokładnie. Nie ma nic o polityce, więc spokojnie można przenieść do działu Humor.

Posted Images

podsumowując, zarzuty wobec garnituru złapałem, ale jak otrzymuję maile o tak chaotycznej treści i formie pisania, to odkładam na przeczytanie kiedyś. jeśli chcesz oddać bo nie jesteś zadowolony, to po obwieszczać to całemu światu? zapewne na FB i IG też to jest umieszczone prawda?

ps. a przede wszystkim:

dzień dobry/hej/czołem. pozwoliłem sobie umieścić tu moją recenzję garnituru w celu [...].

• Like 4
22 minuty temu, tribeca22 napisał:

Zdecydowanie do humoru :D Ford robiony przez Zegnę by nie być jak Zegna :D 

Ford robiony przez Zegnę by nie być jak Zegna  - Przeczytaj raz jeszcze

Tom Ford oprócz tkaniny Zegna, nie ma Nic Wspólnego z Zegną.

Tak samo jak Bytom z tkaniny Zegna nie ma nic wspólnego z markę garniturów Zegna

2 minuty temu, tribeca22 napisał:
Ford robiony przez Zegnę by nie być jak Zegna  - Przeczytaj raz jeszcze

Tom Ford oprócz tkaniny Zegna, nie ma Nic Wspólnego z Zegną.

Tak samo jak Bytom z tkaniny Zegna nie ma nic wspólnego z markę garniturów Zegna

Sam poczytaj - Ford jest robiony nie z Zegny (tkaniny), tylko przez Zegnę. Zegna robi dla niego garniaki. Prawda boli?

A ja widzę tendencję, że od kilku postów robimy reklamę marce Tom Ford i Zegna , a chodziło o Macaroni Tomato garnitur.

Tak Citroen i marka DS to to samo, bo ten sam producent i te same fabryki.

Tak Toyota i Lexus również to samo. 

Macaroni Tomato i poszetka właściwie to też to samo.

No ale co tu komentować? Mail przeklejony prosto z programu pocztowego, który czyta się cholernie ciężko i równie ciężko wyciągnąć z niego jakieś wartościowe informacje?
Wchodząc w ten temat naprawdę liczyłem na wartościową recenzję garnituru od Macaroniego, ale spotkałem się ze ścianą tekstu bez ładu i składu.
Jak już się wczytałem w treść, to dużo wypisanych bzdur (krój =/= konstrukcja), porównania do innych producentów wyrażane jak jakieś roszczenia, przecież to jest garnitur od Macaroniego - czemu miałby kopiować detale od innych? Może w Polsce nie dało się zrobić milanese, a w Chinach już tak (vide SuitSupply, Zack czy Poszetka)? Brak biletówki czy piątego guzika w rękawie to też zarzuty co najmniej dziwne co do formalnego garnituru. 
Nie mam jedynie pojęcia o co chodzi z tą wartością 500 złotych - wspomniany sklep przecież może go sprzedać za tyle, ile chce, nie ma to nic wspólnego z wartością jako taką. Zostały im 2 rozmiary, pewnie za które zapłacili, więc chcą tę gotówkę odzyskać w trudnych czasach. 
Ech, no i zamiast wartościowego posta/recenzji mamy "pastę" nadającą się tylko do wyśmiania.

• Like 1
Godzinę temu, tribeca22 napisał:

- Mój garnitur nie ma rozpinanych guzików, Lantier ma rozpinane  guziki, HM ma rozpinane guziki, Massimo Dutti ma rozpinane guziki, a mój nie ? bo z wyprzedaży z wcześniejszych lat? czemu nie ma pięciu guzików? Wszyscy mają cztery guziki to My też? Czemu 5 guzików ma Lantier, Suit Supply, Tom Ford?

To Brioni w końcu jest dobrym garniturem, czy nie jest, bo też nie ma rozpisanych guzików na rękawach? Ba, wiele garniturów RTW z najwyższej włoskiej półki w ogóle nie ma naszytych guzików na rękawy... to dopiero tragedia!!! Gorzej niż Massimo Dutti!!!

Tak na marginesie to nie miałem nigdy w ręku garnituru Macaroni Tomato, ale zdjęcia nie zachęcają do zakupu (nie podoba mi się krój).

Panie Nawrot Pan nie umie czytać zrozumieniem, bo to co Pan wypisuje, jest Pana swobodną interpretacją , a nie odnosi się do Tego ja pisałem. Ktoś Kto pisze :

zamiast wartościowego posta/recenzji mamy "pastę" nadającą się tylko do wyśmiania Pan sam wydaje o sobie opinię. 

No, ale cóż z miasta agencji towarzyskich Gdyni może takie są standardy. 

2 minuty temu, Zajac Poziomka napisał:

To Brioni w końcu jest dobrym garniturem, czy nie jest, bo też nie ma rozpisanych guzików na rękawach? Ba, wiele garniturów RTW z najwyższej włoskiej półki w ogóle nie ma naszytych guzików na rękawy... to dopiero tragedia!!! Gorzej niż Massimo Dutti!!!

Tak na marginesie to nie miałem nigdy w ręku garnituru Macaroni Tomato, ale zdjęcia nie zachęcają do zakupu (nie podoba mi się krój).

Krój, kolor, taliowanie to każdego indywidualna sprawa. Każdemu podoba się co Innego.

Brak cupro to konkret, który przy cenie 2300 zł jest istotny, Vistula w garniturach na przecenie za 700 zł linia Lantier ma Cupro.

Metka wszyta po skosie świadczy o przywiązaniu do detali. Brak podanej gramatury, dla wielu z nas jest istotny,

wielu forumowiczów przywiązuje uwagę do gramatury. 

Każdy rozmiar był sprzedawany za pół ceny,  trzy rodzaje garniturów po kilka rozmiarów. To nie jest wyprzedaż z powodu pandemii, tylko te garnitury

mają zawyżoną cenę w Macaroni. Gdyż Gdańsk nie dokłada do ich sprzedając je w swoim sklepie. 

Żaden z komentujących nie podjął ze mną polemiki, jest tylko agresja i wyśmiewanie.

Nikt nie napisał - Cupro powinno być, albo Cupro nie musi być , wystarczy wiskoza.

Tu nie ma dyskusji, polemiki.

Śmieszki na bok. Do treści się nie odniosę bo trochę szkoda mi trochę czasu na dociekania "co autor ma na myśli" ale forma tego tekstu to podręcznikowy wręcz przykład tego jak pisać by nie być branym na poważnie.

• Like 2
1 minutę temu, ciasteczkowy napisał:

Śmieszki na bok. Do treści się nie odniosę bo trochę szkoda mi trochę czasu na dociekania "co autor ma na myśli" ale forma tego tekstu to podręcznikowy wręcz przykład tego jak pisać by nie być branym na poważnie.

Panie ciasteczkowy ja Panu kupię dowolny garnitur Macaroni Tomato i zrobi Pan rzetelną recenzję na forum?

jeśli chciałbym trollować Macaroni to wystarczy zrobić zdjęcie nitek odstających. Wielokrotnie Panowie komentowaliście

Vistulę, twierdząc, że obszycia są straszne, nitki odchodzące, porównywaliście, że Suit Supply daje tu gwarancję

estetycznego wykończenia, Ktoś przywiązuje większą uwage, zanim dostaniemy produkt od kuriera.

nitka jedna, czy więcej, to szczegóły, ale przy tak dużej konkurencji na rynku, tylu firmach konkurujących z Macaroni

w jaki sposób mamy porównywać producentów? decydują choćby te potoczne nitki, które świadczą o detalach.

11 minut temu, tribeca22 napisał:

No, ale cóż z miasta agencji towarzyskich Gdyni może takie są standardy. 

A to ciekawe, 10 lat mieszkałem w Gdyni i takiego określenia nie słyszałem, pewnie wina braku zdobytych doświadczeń na tym polu.

Garnitury były przecenione w marcu/kwietniu, gdzie praktycznie cała odzieżówka leżała i kwiczała. Więc to było ratowanie się sprzedażą zalegającego towaru na półkach. Co do cen u Macaroniego to sam zdaję sobię sprawę z ich wysokich narzutów, bo właśnie ceny promocyjne są bardzo niskie (a to daje dużo do myślenia przy płaceniu pełnej ceny). 

Jak ciasteczkowy zrezygnuję to ja chętnie się podejmę xD 

Chętnie Ci wyślę pocztą garnitur, ocenisz sam, zrobisz rzetelną recenzję produktu.

Uzyjesz odpowiedniego słownictwa, zamieścisz zdjęcia, bez trollowania, 

ale fakty: skoro nie ma cupro, to o Tym piszemy.

Ile pięknych koszul różnych marek forumowicze  trollowaliście za to, że

odstają nitki, albo źle przylega kołnierz. Krytyka to nie trollowanie.

1 minutę temu, Nawrot napisał:

A to ciekawe, 10 lat mieszkałem w Gdyni i takiego określenia nie słyszałem, pewnie wina braku zdobytych doświadczeń na tym polu.

Garnitury były przecenione w marcu/kwietniu, gdzie praktycznie cała odzieżówka leżała i kwiczała. Więc to było ratowanie się sprzedażą zalegającego towaru na półkach. Co do cen u Macaroniego to sam zdaję sobię sprawę z ich wysokich narzutów, bo właśnie ceny promocyjne są bardzo niskie (a to daje dużo do myślenia przy płaceniu pełnej ceny). 

Garnitur zakupiłem w lipcu. 

Guest
This topic is now closed to further replies.

• Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.