Skocz do zawartości

Tłusty Czwartek - najlepsze pączki i faworki?


wojvv

Rekomendowane odpowiedzi

Już w najbliższy czwartek mamy Tłusty Czwartek. Tradycyjnie tego dnia jemy dużo pączków i faworków przed zakończeniem karnawału i przed Środą Popielcową.

Gdzie można kupić najlepsze pączki (i faworki)? Mam na myśli prawdziwe pączki, takie jak domowe, nadziewane ręcznie konfiturą wiśniową albo z płatków róży - Blikle z pączkami szprycowanymi różanopodobną mazią odpada w przedbiegach pomimo całkiem dobrego ciasta.

W Warszawie "kultowym" miejscem jest cukiernia przy Górczewskiej 15, która produkuje tylko pączki. Gdzie jeszcze dostanę dobre pączki?

Pozdr,

wojvv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe, tak ze dwa albo trzy lata temu byłem w Warszawie na Tłusty Czwartek i pamiętam te kolejki do Bliklego na pół Nowego Światu. ;) Mnie smakowały pączki w takiej "pączkarni" na Chmielnej (nie pamiętam jak były robione) ale tam z kolei były kolejki aż do Marszałkowskiej, więc trzeba by było przyjść wcześnie rano. :)

Pozdrawiam, Dr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli Pączki to nigdy w tłusty czwartek, bo są najgorsze w całym roku :( .

Najlepsze pączki jakie jadam są z lokalu Geslera mieszczącym się w Hotelu Europejskim. Osobiście tam nigdy nie byłem ale mam to szczęście że jeden z klientów przynosi regularnie "świeżą dostawę" od Geslera. Polecam są naprawdę ekstra.

Magda Gesler prowadzi lokal "Słodki Słony". Nigdy nie jadłem pączków z tego restauranta ale jadłem wiele znakomitych ciast. W lokalu pracowała moja znajoma która przysięgała że ciasta są bez jakiejkolwiek chemii i zawsze są świeże. Na wieczór pracownicy dostają porcje niesprzedanych ciast lub są (niestety!) wyrzucane. Znajoma często dzieliła się swoimi "promocyjnymi" słodkościami. Ciasta są naprawdę znakomite - podejrzewam, że pączki będą równie dobre.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Magda Gesler prowadzi lokal "Słodki Słony". Nigdy nie jadłem pączków z tego restauranta (...)

W zeszłym roku w tłusty czwartek jeden zwykły pączek kosztował tam 8zł (sic!). Ale, muszę przyznać, był rzeczywiście robiony tradycyjnymi metodami i smakował bardzo dobrze, prawie jak u mamy ;-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.