Jump to content

Renowacja i naprawa obuwia

Recommended Posts

Witam wszystkich forumowiczów. Jako początkujący patyniarz mam za sobą repatynowanie longwing blucherów, którymi niedługo się pochwalę ( w sobotę mam sesję zdjęciową dwóch par ).

Lecz zastanawia mnie jeden, charakterystyczny element wyżej wymienionego typu obuwia. Jest to rancik między cholewą a weltem, ten na zdjęciu. Wie ktoś może, jak to jest robione? Na przyszłość chcę wiedzieć, bo temat skór i skórzanych produktów jest mi bliski przez rodzinne firmy - planuję także coś własnego w temacie butów podziałać.

IMG_20200311_205747520.jpg

• Replies 770
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Chwilę się zastanawiałem czy wrzucić relację do wątku patynowania czy tutaj, jednak pokuszę się o ten wątek Klient wysłał mi obuwie Cheaney, które określono mi, że zostały niefachowo pomalowane. Po

Zabójstwo Cheaney'a.  

Specjalnie dla fanów cordovanu postanowiłem napisać tutorial usuwania rys i zadrapań z powierzchni skóry! Tutaj na przykład zawadziłem butem o krawężnik. Potrzebne artykuły: 1. Sz

Posted Images

To nie jest oddzielny element, tylko pas jest tak uformowany, że tworzy taki dodatkowy otok zabezpieczający przed dostaniem się wody między pas (welt) a cholewkę. Taki typ pasa nosi nazwę storm welt. Są zapewne secjalne maszyny, które formują pas w ten sposób. W niektórych butach ten otok jest po prostu przycięty, a w innych ( jak na zamieszczonym zdjęciu) ładnie wykończony.

• Upvote 3
  • 6 months later...

Dobry wieczór.

Dziś rano mocno skrzywdziłam swoje buty skórzane (carinii), stopionym masłem. Nie byłam świadoma ani tego, że tłuszcz działa tak drastycznie na skórzane buty, ani też tego, że w ogóle je ubrudziłam, jeszcze przez kilka godzin. Po południu wrzuciłam je w sodę oczyszczoną, ale efekt jest raczej żaden. Czym można to ratować, żeby bardziej nie skrzywdzić buta i nie przeinwestować i czy w ogóle się da? Bo przyznam, że już nawet chodzi mi po głowie równomierne użycie jakiegokolwiek tłuszczu na obu butach, jeśli nie da się tego wyeliminować, tylko podejrzewam, że to może nie być najrozsądniejszy pomysł..

IMG_20201005_225429.jpg

Godzinę temu, Degu napisał:

Dobry wieczór.

Dziś rano mocno skrzywdziłam swoje buty skórzane (carinii), stopionym masłem. Nie byłam świadoma ani tego, że tłuszcz działa tak drastycznie na skórzane buty, ani też tego, że w ogóle je ubrudziłam, jeszcze przez kilka godzin. Po południu wrzuciłam je w sodę oczyszczoną, ale efekt jest raczej żaden. Czym można to ratować, żeby bardziej nie skrzywdzić buta i nie przeinwestować i czy w ogóle się da? Bo przyznam, że już nawet chodzi mi po głowie równomierne użycie jakiegokolwiek tłuszczu na obu butach, jeśli nie da się tego wyeliminować, tylko podejrzewam, że to może nie być najrozsądniejszy pomysł..

IMG_20201005_225429.jpg

Spróbuj Reno'matem od |Saphira. Jak nie pójdzie to cóż, trzeba kupić tłuszcz do skór i przyciemnić cały but.

• 1 month later...
  • 1 month later...

Dobry wieczór. 

Dzisiaj zobaczyłam, że moje buty mają takie dziurki. Prawdopodobnie stały na drodze moich kotów, gdy te niemiłosiernie tłukły się w przedpokoju... Czy jest szansa na to, żeby te ubytki jakoś wypełnić? Dodatkowo w takim kolorze jak reszta buta (marzenie ściętej głowy)? Buty są zrobione z tworzywa skóropodobnego. Nie są świetne, ale mają dla mnie ogromną wartość sentymentalną. 

DSC_0358.JPG

DSC_0356.JPG

Screenshot_20210107-193443.png

Szukam cichych fleków do butów.

Stawiam kroki małą krawędzią obcasa, mam szybki i dość "mocny" krok. Powoduje to, że głośno stukam obcasami co mi przeszkadza.

Przeszukałem zasoby internetu i na ten moment zamierzam kupić na próbę fleki wykonane z gumy Vibram, mam Berwicki i buty górskie na podeszwie z tej gumy i pozytywne doświadczenia. Kupię też fleki Topy, jeden szewc założył mi kiedyś fleki tej marki i były wyraźnie cichsze od innych. Rozważam też danie ostatniej szansy gumie Dainite. Ma ktoś jakieś inne pomysły albo doświadczenia?

• 3 months later...
20 minut temu, kormox napisał:

Panowie,

buty Alfred Sargent, taka sytuacja:

20210424_103756.thumb.jpg.2839b205ce16fbdea07dcee915dae057.jpg20210424_103748.thumb.jpg.5450c6c97f7142cb73909ebcedd285fd.jpg

Naprawiać u budżetowego szewca, czy za worek monet w jakimś renomowanym zakładzie w Warszawie?

Skleić u rozsądnego kosztowo szewca, po którym nie trzeba poprawiać. 😉 Artysty i renomowanego zakładu tu nie trzeba, wystarczy solidny rzemieślnik.

• Upvote 1

Specjalnie dla fanów cordovanu postanowiłem napisać tutorial usuwania rys i zadrapań z powierzchni skóry!

Tutaj na przykład zawadziłem butem o krawężnik.

vCci2wg.jpg

Potrzebne artykuły:

1. Szczotka

Instrukcja:

1. Szczotkować intensywnie przez minutę.

Po minucie intensywnego szczotkowania:

2Oyy7uB.jpg

Koniec.

• Like 6
  • Upvote 1
W dniu 24.04.2021 o 11:01, kormox napisał:

Panowie,

buty Alfred Sargent, taka sytuacja:

20210424_103756.thumb.jpg.2839b205ce16fbdea07dcee915dae057.jpg20210424_103748.thumb.jpg.5450c6c97f7142cb73909ebcedd285fd.jpg

Naprawiać u budżetowego szewca, czy za worek monet w jakimś renomowanym zakładzie w Warszawie?

Warto tam również dodać kawałek kruponu, ale niezbyt gruby, aby nie zaburzył równowagi. Zdecydowanie lepiej powinno się na przyszłość trzymać. Swoją drogą niezła fuszerka od AS.