Skocz do zawartości

Renowacja i naprawa obuwia


jfk

Rekomendowane odpowiedzi

  • 5 weeks later...

Mam nadzieje ze to dobry dział: poszukuje specyfiku który doprowadzi moje buty do porządku po wyjezdzie - żeglarskie mokasyny licowe Timberland. Kupiłem krem do obuwia w Ryłko, niestety pociemnia skórę, daje zdjęcie poglądowe.7eb306e6c07bd2f05ef85480a728662c.jpg

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby doprowadzić je do porządku, będziesz potrzebował mydło i krem w kolorze oraz Renomat, który przyda się w doczyszczeniu rantów podeszwy.

Wiem ze to głupie pytanie, masz na myśli taki zwykle mydło? Po prostu umyć buty na początku woda z mydłem czy jakoś inaczej to zaaplikować?

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja do swoich boatów używam tylko tłuszczu (raz na rok). Ewentualnie krem jeżeli zaliczą jakąś poważniejszą "stłuczkę". (+ oczywiście jakiś cleaner typu creme universalle Saphira do czyszczenia) Podeszwę jeżeli komuś zależy można domyć w zasadzie czymkolwiek - na poważne zabrudzenia polecam mleczko Cifa. Renomatu byłoby mi szkoda. ;) Weźcie pod uwagę docelowe przeznaczenie tego typu obuwia - piach, pył, szeroko pojęty brud, woda. Generalnie biała podeszwa nigdy nie będzie w 100% czysta. Ja traktuje te buty jako typowy casual - do krótkich spodni (ewentualnie niezaprasowanych na kant chinosów) na sezon wakacyjny. 

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, co oznacza docelowe przeznaczenie boat shoes i jak się ma do zwykłego przeznaczenia. Swoją drogą ciekawe, czy skądkolwiek wiadomo, czy fakt powszechnego używania tego rodzaju obuwia niezgodnie z pierwotnym przeznaczeniem wpłynął znacząco na styl tego obuwia? Białe gumowe podeszwy są gumowe i białe, bo miały służyć zachowaniu przyczepności i jednocześnie zachowaniu czystości na pokładzie łodzi, gdzie byłyby wyłącznie używane, więc w zamierzeniu zawsze miały być czyste...

  • Oceniam pozytywnie 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A faktycznie pływałeś na żaglówce? Zdejmowałeś buty przy schodzeniu na plażę, albo wskakiwaniu do przybrzeżnej wody żeby zacumować łajbę ? Tak żeby nie pobrudzić tych białych podeszw. ;) Nie wykluczam że być może to ja źle używam moje boaty i powinno się je gruntownie odkurzać po każdym zejściu z oczywiście krystalicznie czystego pokładu, ale traktuje osobiście je zwyczajnie jako buty "robocze" w sezonie wakacyjnym - czytaj do ubrudzenia i zmęczenia w zależności od potrzeb. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejno: tak, nie.

Pierwsze nie wymaga wyjaśnienia. Drugie - taka sytuacja nie miała i nie mogłaby mieć miejsca. Ponadto nie noszę boat shoes i nie wygląda na to, by to się miało wkrótce (albo kiedykolwiek) zmienić. Mam wrażenie, że powinienem się wytłumaczyć, bo zostałem zrozumiany niezgodnie z intencją. Nie prowadzę prywatnej krucjaty. W rozsądnych granicach nie obchodzi mnie, jak kto czego używa - nie dbam o to, czy ciupaga jest dobrą pamiątką z Międzyzdrojów, ani o to czy godzi się po Katowicach paradować z poszetką w kotwice. Skoro wznoszono toasty z damskich pantofelków, to Skalpel swoich japonek może użyć nawet do serwowania sushi, nic mi do tego. A tutaj zaintrygowało mnie to docelowe przeznaczenie. Wydaje mi się, że zostałem oświecony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dzień dobry :)

mam trzy pytania dotyczące butów

Kupiłem ponad rok temu oxfordy i pomimo kilkukrotnego nakładania tłuszczu skóra nadal jest sztywna i twarda. Od niedawna zaczęły mnie też obcierać, głównie na pietach i w okolicach kości przy dużym palcu. Jest jakaś możliwość na ich zmiękczenie? Oczywiście oprócz tłuszczu czy rozciągacza do skor, bo te nie pomagają. Chciałbym prosić o polecenie dobrego szewca w okolicach Katowic, by problem z obcieraniem rozwiązał.

Jeszcze jedna kwestia mnie intryguje, oba buty są poddawane takiej samej pielęgnacji, mimo tego jeden ma wyraźnie widoczniejszy polysk. I to już od dłuższego czasu. Jest jakieś rozwiązanie? Wieczorem postaram się dołączyć zdjęcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Należałoby na początek dokładnie obejrzeć buty. Może się okazać, że problemem nie jest twarda skóra, a "twardość" powodują materiały usztywniające. Ponadto ważne jest zdiagnozowanie miejsca (miejsc) tej twardości.

Zmiękczenia skóry można dokonać na rozciągarkach obuwniczych. Zakłada się buty tak jak do rozciągania, ale nie dokonuje naprężeń większych, niż tych potrzebnych do pełnego wypełnienia buta przez metalowe kopytka rozciągające. Naprężoną skórę na rozciągarce należy wtedy mocno zwilżyć profesjonalnym płynem rozciągającym i po tym jak buty postoją sobie tak kilka godzin powinna być znaczna, odczuwalna różnica. Gwarancji na 100-procentowe powodzenie takiego zabiegu dać nie można, ale w zdecydowanej większości przypadków pomaga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...

Ma ktos moze pomysl, co poczac z takim fantem przy podeszwie crepe:

4160230de8b05bea65a1199c266270ca.jpg

ca8ed1ea7ff2c1264bc2879fc5b3fa04.jpg

?

Spod przyklejony jest do skorzanej warstwy posredniej, ktora z kolei przyszyta jest do reszty buta. Na ogol scieram noski, ale w tej parze piety dostaja mocniej. Zgaduje, ze mozna zerwac calosc i nakleic nowa podeszwe?

Pzdr,

T

Sent from my HTC One_M8 using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozesz polecic jakis klej? Zaciskow stolarskich mam w domu sporo, wiec mysle ze podklejenie ogarne:)

Dziwaczny ten caly sloninowy wynalazek:) ale dosc miekko sie chodzi przynajmniej. Przyczepnosc na poczatku byla ok ale teraz na zuzytych czesciach mozna sie zabic (a te oczywiscie sa na piecie).

T.

Sent from my HTC One_M8 using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klejenie, wbrew pozorom nie polega jedynie na posmarowaniu elementów klejem i ich ściśnięciu. Tak można powiedzieć tylko w dużym uproszczeniu. Do klejenia należy odpowiednio przygotować powierzchnię, często zastosować halogen, czasem do kleju dodać utwardzacza, wiedzieć jaki dany klej ma czas otwarty, odpowiednio go później aktywizować, itp. Jak widzisz nie potrafię Ci wskazać konkretnego kleju, bo nie jest to za bardzo możliwe. Generalnie powinien być to klej poliuretanowy. Na koniec jeszcze mała ciekawostka. Klejenie następuje w ciągu kilku sekund. Mitem jest konieczność stosowania zacisków, czy wkładania buty pod prasę na parę godzin.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.