Skocz do zawartości

Renowacja i naprawa obuwia


jfk

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 month later...
  • 3 weeks later...

Mam następujący problem:
Jakieś pół roku temu czyściłem buty Allen Edmonds (kolor burgundy) renowatorem Saphir i chyba trochę przesadziłem z jego ilością i siłą nacisku.. Dość powiedzieć, że lico na bokach i na zgięciu buta uległo uszkodzeniu, tzn. zrobiło się matowe (przypomina raczej zamsz niż skórę licową) i nie da się go w żaden wypolerować. Oczywiście wiem, że zrobiłem źle czyszcząc w ten sposób buty (od tego czasu wiele się nauczyłem, jeśli chodzi o prawidłową pielęgnację, w tym użycie ).
Czy da się to jakoś naprawić? Dodam tylko, że próbowałem już stosować renowator + kolorystycznie dobrany juvacuir i efekt był słaby - buty wyglądały ok dopóki nie zacząłem w nich chodzić - wtedy na zgięciach zaczęła złuszczać się farba. Od kilku miesięcy nie używałem butów.
Załączam zdjęcia.

Będę wdzięczny za pomoc.

Kamil

post-8315-0-04445000-1456663242_thumb.jp

post-8315-0-83032500-1456663243_thumb.jp

post-8315-0-44647600-1456663253_thumb.jp

post-8315-0-34039100-1456663255_thumb.jp

post-8315-0-12762300-1456663264_thumb.jp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamil, wejdź do wątku 'mała renowacja' zobacz jak ja załatwiłem buty- jedne z ostatnich postów. Możesz dalej eksperymentować bądź wysłać do Rafała z szewc24.pl, tak jak ja w końcu zrobiłem. Zdecydowanie polecam to drugie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Dobry wieczór!

 

Przychodzę do Was z problemem dotyczącym moich butów.

Po ostatniej imprezie moje buty niestety (tak jak i ja) nie skończyły za dobrze :/

Ogólnie chodzi o rysy na paskach Adidasa. Podejrzewam, że powstały one przy spotkaniu jakiejś gałęzi z moim trzewikiem ;d 

Rysy nie są głębokie, bo są ledwo wyczuwalne pod palcem. Ciężko mi określić jakie to tworzywo, ale jakaś guma.

 

Da rade coś na to poradzić? Czy musze się pogodzić z tym i mieć nauczkę, żeby nowych butów nie brać na imprezę? ;/

 

Dzięki za każdą odpowiedź ;)

Pozdrawiam, Kamil.

 

Poniżej załączniki:

 

13161284_1157533984287446_1507714855_o.j

 

13161206_1157533650954146_141683092_o.jp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak guma to powinno dać radę coś wykombinować. Papier ścierny na mokro i jazda. Potem ewentualnie szpachlowanie i farbowanie.

 

 

Czyli zaopatrzyć się w papier ścierny P2500 (będzie?) wodny, a co później na matowe paski? Coś do nadania połysku :D

 

Dzięki za odpowiedzi,

Pozdrawiam!

 

PS. jestem totalnym zerem jeśli chodzi o renowacje i naprawę obuwia, więc wybaczcie mi mój brak wiedzy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podzielę się, co da się zrobić z dość mocno zmęczonymi, zdecydowanie nieoszczędzanymi zamszowymi sztybletami :)

 

Buty umyte żelowym mydełkiem siodełkowym Famaco (bardzo fajnie reaguje, wystarczy je tylko dobrze rozczesać po wyschnięciu). Do zmiany koloru wystarczyły dwie warstwy Fiebing'sa ( light blue). Rama potraktowana czerwonym Saphirem, wykończona kremem Famaco (rogue 327) i odrobiną pasty dla połysku. Pasek zmyty i pociągnięty 019 Saphira, patynowany Mahogany Fiebingsa. 

Nakład sił nieduży, efekt końcowy - dla mnie bomba ;)

 

post-7544-0-74202800-1462546659_thumb.jppost-7544-0-84506700-1462546641_thumb.jp

  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie, że bomba. Najlepiej zdjęcie "przed" w ciemnicy, a "po" na słoneczku. Do tego takie trochę te buty dla pesymisty, noszącego szelki i pasek jednocześnie, "jodhpur chelsea boots".

 
Na słoneczku też jest. Odnośnie reszty - "de gustibus non est disputandum" ;).
 
post-7544-0-96094700-1462550458_thumb.jp

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli zaopatrzyć się w papier ścierny P2500 (będzie?) wodny, a co później na matowe paski? Coś do nadania połysku :D

 

Dzięki za odpowiedzi,

Pozdrawiam!

 

PS. jestem totalnym zerem jeśli chodzi o renowacje i naprawę obuwia, więc wybaczcie mi mój brak wiedzy :D

Papier to raczej coś w przedziale 800-1200, później można np. zastosować Renovating Cream od Saphira, bo inne środki będzie Ci ciężko w detalu dostać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich!

 

To mój pierwszy wpis tutaj i niestety wynikający ze zmarnowania moich oxfordów przez szewca, czy raczej rzeźnika :/

Buty może nie nadzwyczajne, czarne oxfordy Meermina. Oddałem do wymiany m.in. przetartej zelówki. Odebrałem buty z mocno zeszlifowanym rantem podeszwy. Pięta cholewki jest teraz szersza jak obcas pod piętą. Dla mnie jakiś dramat. Do tego cholewka podrapana od szlifowania i byle jak zaciapana czymś czarnym po prostu.

 

Domyślam się, że jedyna szansa na odzyskanie tego rantu to wymiana całej podeszwy przy okazji kolejnej wymiany zelówek.

Czy w przypadku takiej powiedzmy średniej klasy butów to ma w ogóle sens i jaki mógłby być koszt? I przede wszystkim gdzie w Warszawie jest ktoś komu można spokojnie oddac buty nie martwiąc się o takie efekty?

 

Pierwszą taką masakrę dla butów zrobił mi pseudo szewc w centrum handlowym - tu sam się prosiłem. Ale tym razem to był już szewc, który wiele razy się spisał i miał już być na stałe. Niestety oddał moje buty podwykonawcy i...jest jak jest. Więcej się nie zobaczymy :/

 

Z góry dzięki za podpowiedzi.

 

PS. TYm razem plamę dał szewc z Takie Buty na Kruczej w Warszawie. Dodatkowy wymiana zapiętków, które nie przylegają dobrze do cholewki tzn, nie sa do niej doklejone, więc za chwile się znowu przetrą od chodzenia. Kolejny minus!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podeślij najlepiej fotki poglądowe. Jeśli brzeg spodu skórzanego jest ścięty, to pozostaje jedynie wymiana spodów skórzanych i późniejsze ewentualne podzelowanie jakbyś chciał. Koszty są bardzo zróżnicowane, bo każdy ma swój cennik. Niemniej jednak powinna być to spokojnie operacja opłacalna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.