Skocz do zawartości

[K. Łomża] - Spodnie


adam100

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

swego czasu pozyskałem od Bartka piękny kawałek wełny na spodnie (http://forum.bespoke.pl/viewtopic.php?f=3&t=1215). Zamówienie zajęło trochę czasu, moja wina rzecz jasna. Najważniejsze, że udało się w końcu zmobilizować i pokazać efekt finalny. A co do samych spodni, no cóż spodnie jak spodnie.

Dołączona grafika Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

(...) A co do samych spodni, no cóż spodnie jak spodnie. (...)

:lol: Nie ma to, jak prezentować innym produkt, z którego jest się zadowolonym :D .

Podobają mi się. Szczególnie dwa guziki z przodu. Z tyłu wydaje się, że spodnie leżą dobrze, a z przodu, jakby odrobinę za szerokie w udach. Jak myślisz? Może jeszcze zwęzić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

(...) A co do samych spodni, no cóż spodnie jak spodnie. (...)

:lol: Nie ma to, jak prezentować innym produkt, z którego jest się zadowolonym :D .

Podobają mi się. Szczególnie dwa guziki z przodu. Z tyłu wydaje się, że spodnie leżą dobrze, a z przodu, jakby odrobinę za szerokie w udach. Jak myślisz? Może jeszcze zwęzić?

Proszę mnie źle nie zrozumieć, zarówno ze spodni jak i współpracy z krawcem jestem bardzo zadowolony. Natomiast nie wiąże się z nimi żadna niesamowita historia, którą warto opowiedzieć wnukom. No i w końcu to tylko spodnie...:)

Co do szerokości - poprosiłem o trochę mniej dopasowany krój. Większość, jeśli nie wszystkie, z moich dotychczasowych spodni jest raczej dopasowana*. Również te z zaszewkami. Przyznam się, że chciałem spróbować trochę większej swobody w kluczowych okolicach. Przy przymiarce zastawiałem się, czy jednak nie są zbyt luźne, jednakże p. Łomża przekonał mnie do pochodzenia w nich w obecnej postaci i jeśli stwierdzę, że należy je zwęzić, w ramach gwarancji korekta zostanie wykonana. A więc może jednak pośpieszyłem się z tym „efektem finalnym”.

* jakiś czas temu zrzuciłem kilka kilogramów i „worki” zamieniłem właśnie na spodnie dopasowane. Ale bez przesady, nie zrobiłem z siebie bociana. Jednakże gdy siedzę pewien dyskomfort jest odczuwalny. Zobaczymy jak będzie teraz.

Do czego służy ta mała kiesznka (dziurka?) przy zamku błyskawicznym?

Jest to dziurka na guzik. Jeśli spojrzysz na trzecie zdjęcie od dołu, to guzik na samej krawędzi właśnie tam jest zapinany.

Bardzo ładne. Czy drugi guzik z przodu służy jedynie estetyce ?

Tak. A przynajmniej ja nie znam innego zastosowania ;)

PS: w pierwszym poście nie podziękowałem Bartkowi. Niniejszym teraz to czynię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze uszyte i dopasowanie spodnie, może trochę jedynie mała korekta by się przydała jeżeli chodzi o napięcie materiału po bokach, ale to ciężko ocenić po zaledwie dwóch zdjęciach. Wybór materiału i kroju (mankiety z dołu) powoduje, że ciężko tutaj osiągnąć efekt idealnie gładkich spodni :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za miłe słowa.

Super!

(...)

W końcu to wełna o najwyższej skrętności, jaką kiedykolwiek miałem w rękach:)

To prawda, materiał jest niesamowity. Ciężko mi go opisać, przywodzi na myśl jedwab, jest taki lejący itp. Naprawdę super.

Kant w przedniej nogawce powinien byc zaprasowany wzdluz desenia - a nie jest. Dobrze, ze chociaz jest w miare symetrycznie w obu nogawkach.

Ogolnie efekt dosc dobry.

P.S. W jakim wieku jest krawiec?

Czy masz na myśli, że kant powinien być wzdłuż niebieskiej nitki? No cóż, nie wiedziałem.

I potwierdzam wiek P. Kazimierza. Już 55 lat w zawodzie.

Poniżej dwa zdjęcia z boku. Przepraszam za "scenografię", ale zdjęcia robione w biegu, w dodatku jeden bok nie wyszedł, niemniej nie układa się tak dobrze. Jest pewne marszczenie mniej więcej na wysokości uda.

Dołączona grafika Dołączona grafika

pozdrawiam

edit: literówka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marszczenie na szwach bocznych jest skutkiem tzw. wdania tkaniny czyli jedna warstwa tkaniny ma inną długość niż druga na danym odcinku szycia. Przy tkaninach grubszych jak tweed czy nawet grubsza wełna 100's można efekt zniwelować lub całkowicie się go pozbyć żelazkiem. Przy tak wysokiej skrętności nie ma takiej możliwości.

P.S. Wiek jest wyczuwalny, szwy nie są tak idealnie równe, szczególnie te okrągłe (rozporek).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.