Skocz do zawartości

Rękawiczki w brustaszy


dsc

Rekomendowane odpowiedzi

Chcialem wrzucic w stylistyczne koszmary, ale 100% koszmary to nie sa, wiec moze mi ktos wytlumaczy o co chodzi z wciskaniem rekawiczek w najmniej do tego przystosowane otwory:

http://www.tumblr.com/photo/1280/guerreisms/16908925486/1/tumblr_lyl7rsviYm1qe76ux

tudziez noszeniem ich w kieszeni, ale jednak na zewnatrz kieszeni:

http://www.tumblr.com/photo/1280/guerreisms/16909268713/1/tumblr_lyl7xaQgjP1qe76ux

Krotko mowiac WTF?

Pozdrawiam,

dsc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcialem wrzucic w stylistyczne koszmary, ale 100% koszmary to nie sa, wiec moze mi ktos wytlumaczy o co chodzi z wciskaniem rekawiczek w najmniej do tego przystosowane otwory:

http://www.tumblr.com/photo/1280/guerreisms/16908925486/1/tumblr_lyl7rsviYm1qe76ux

tudziez noszeniem ich w kieszeni, ale jednak na zewnatrz kieszeni:

http://www.tumblr.com/photo/1280/guerreisms/16909268713/1/tumblr_lyl7xaQgjP1qe76ux

Krotko mowiac WTF?

Pozdrawiam,

dsc.

Bardziej od rękawiczek na drugim zdjęciu intrygują mnie spodnie, które wyglądają jak stół Durczoka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rękawiczkami w brustaszy zachwycał się przez pewien czas Scott Schuman, więc to może być pokłosie jego bloga.

Wydaje mi się, że zwyczaj noszenia rękawiczek w brustaszy jest o wiele starszy od Sartorialista i Scotta Schumana, ale nie mam stosownej ilustracji z Apparel Arts pod ręką, więc mogę się mylić.

Mimo wszystko, nie rozumiem zdziwienia dsc. Kieszenie są od tego by nosić w nich przedmioty. Rękawiczki są przedmiotami. Więc...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mimo wszystko, nie rozumiem zdziwienia dsc. Kieszenie są od tego by nosić w nich przedmioty. Rękawiczki są przedmiotami. Więc...?

Nie znam się, ale moim zdaniem wystające w ten sposób rękawiczki wyglądają dość groteskowo. Tak, jakby osoba koniecznie chciała pochwalić się, jakie to ma rękawice.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ot kwestia estetyczna. One pełnią funkcję ozdobną, tak samo jak poszetka która pierwotnie była zapewne chusteczką. Bo w sumie czemu ma niby wystawać - przecież to niepraktyczne ;)

QuaD - A tak na zdrowy rozsądek czy nie wygląda to także groteskowo - jakaś taka ściereczka wystająca z kieszeni ;)

Mi osobiście podoba się efekt wizualny jaki dają rękawiczki w takim zastosowaniu. I generalnie dziwi mnie pytanie "o co chodzi" (formę podsumowania lepiej pominąć milczeniem).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekawiczki (para) wcisniete na sile w malutka kieszonke na piersi w ktorej na ogol nosi sie dosc niewielkich rozmiarow chustke? To wyglada dobrze? Czemu nie pojsc dalej, wcisnac sobie w brustasze szalik? Poszetka to zupelnie inna sprawa, jest to element ozdobny dopasowany jakos tam do reszty stroju, nie ma wypychac kieszeni, ba wrecz zle jak zbyt mocno wypycha kieszen. Zgadzam sie, ze kieszenie sa po to, aby nosic w nich przedmioty, ale generalnie jesli przedmiot nie miesci sie w tejze kieszeni to na ogol zmieniamy kieszen albo pomysl noszenia tego przedmiotu w kieszeni. Stad pytanie WTF.

Pozdrawiam,

dsc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozwiązanie jest proste i stare jak świat. Osoby, które tak jak ja gubię rękawiczki wkładają je w te kieszenie, w których mają mało rzeczy, by szukając innych rzeczy np. kluczy nie wyciągać rękawiczek, które się kładzie w jakimś miejscu i o nich się zapomina.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekawiczki (para) wcisniete na sile w malutka kieszonke na piersi w ktorej na ogol nosi sie dosc niewielkich rozmiarow chustke? To wyglada dobrze? Czemu nie pojsc dalej, wcisnac sobie w brustasze szalik? Poszetka to zupelnie inna sprawa, jest to element ozdobny dopasowany jakos tam do reszty stroju, nie ma wypychac kieszeni, ba wrecz zle jak zbyt mocno wypycha kieszen. Zgadzam sie, ze kieszenie sa po to, aby nosic w nich przedmioty, ale generalnie jesli przedmiot nie miesci sie w tejze kieszeni to na ogol zmieniamy kieszen albo pomysl noszenia tego przedmiotu w kieszeni. Stad pytanie WTF.

Pozdrawiam,

dsc.

Zgadzam się, że wykonanie na przytoczonych zdjęciach z Pitti (bo to Pitti, prawda?) jest mierne, ale mówimy o samej idei noszenia rękawiczek w brustaszy płaszcza. Jak ze wszystkim w modzie męskiej, trzeba tu unikać skrajności, a z tym na Pitti bywa różnie i dlatego zamiast rękawiczek są rękawice, a zamiast płaszcza - kurtko-marynarka, i dlatego wygląda to groteskowo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasem jak jest za ciepło to warto ściągnąć nakrycie głowy aby trochę ciepła uszło, no i rękawiczki, nie warto natomiast rozpinać płaszcza, gdyż wtedy łatwo się przeziębić. Ja tak robię i wtedy gdzieś muszę schować te rękawiczki. Generalnie głupia teoria, że albo się je nosi albo zostawia w domu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasem jak jest za ciepło to warto ściągnąć nakrycie głowy aby trochę ciepła uszło, no i rękawiczki, nie warto natomiast rozpinać płaszcza, gdyż wtedy łatwo się przeziębić. Ja tak robię i wtedy gdzieś muszę schować te rękawiczki. Generalnie głupia teoria, że albo się je nosi albo zostawia w domu...

Dokładnie. Idąc dalej kolega dsc mógłby dojść do wniosku, że jak już zabiera ze sobą parasol z domu to musi być rozłożony cały czas :D

Przecież (parafrazując dsc) "parasol nosi się nad głową, a jak nie pada zostawia się go w domu" :D

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co kto lubi, ja wolę w ręce nosić rękawiczki zdjęte. Na pewno brustasza byłaby ostatnim miejscem, gdzie bym chciał je umieścić

A ja już od dawna noszę rękawiczki w kieszeniach płaszcza, mam wtedy gwarancje, że wychodząc z domu w pośpiechu nigdy nie zapomnę tego ważnego elementu. Aby nie rozpychać kieszeni rękawiczki wkładam w sposób zaprezentowany na pierwszych zdjęciach.

Dla mnie na tyle praktyczne, że warto stosować. Wolę zapomnieć wyjąć jak jest ciepło niż nie zabrać jak jest zimno ;-)

Pzdr,

Francuz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.