Jump to content

[Warszawa] Szewc - naprawy

Guest grzesiek

Recommended Posts

• Replies 86
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Polecam „Szewc na Grochowie” na Gorochowskiej w okolicy ronda Wiatraczna.    Robiłem renowację podeszw w dobijanych wiele lat butach Alfred Sargent Hampstead i jestem bardzo zadowolony z wyniku

To nie jest moim zdaniem wyłącznie kwestia opłacalności, a zasady nie wyrzucania rzeczy, które dobrze służą i wymagają co jakiś czas serwisowych wymian. Jeżeli ktoś ma dobrze ułożone, wygodne buty ze

u Kielmana wymieniałem 3 razy (2x buty nie-Kielmana), i koszt wynosił 350/400 i 500 PLN. 500 było za podwójną podeszwę i lekką renowację góry.    FYI - Kielman nie wstawia żabek w podeszwę,

Posted Images

u Kielmana wymieniałem 3 razy (2x buty nie-Kielmana), i koszt wynosił 350/400 i 500 PLN. 500 było za podwójną podeszwę i lekką renowację góry. 

FYI - Kielman nie wstawia żabek w podeszwę, przynajmniej mnie przekonywali z kwadrans żeby tego nie robić

• Like 2
  • Upvote 2

U Kielmana wymieniałem raz za 650 pln w church-ach . W barkerach Szewc24 wymienił mi podeszwę za 200 pln .

Ostatnio zakotwiczyłem u szewca "Pod Pantoflem" w Pruszkowie . U niego nie wymieniałem podeszwy ,tylko zrobił mi skórzane zelówki z czego jestem bardzo zadowolony. Też brałbym go pod rozwagę przy wymianie podeszw.

Kiedyś TJ robił mi pół wymianę - czyli wymienił krupon do glanka i przeszył całość prawilnie z pasem. To na pewno wystarczy w większości przypadków, nie wiem czy się praktykuje taką prostszą naprawę. 

18 godzin temu, betsy napisał:

FYI - Kielman nie wstawia żabek w podeszwę, przynajmniej mnie przekonywali z kwadrans żeby tego nie robić

Mnie też nie chciał zamontować w nowych argumentując możliwością uszkodzenia szwu. 

Ech Ci blogierzy - raz artykuł o konieczności stosowania żabek, a raz pisanie, że ścieranie się czubków jest sprawą normalną i nie ma co robić z tego dramatu :D Komu wierzyć? Jak żyć?

• 1 month later...

Szukam zakładu, który wykona w przyszwie dodatkowe dziurki na sznurowadła. Hoża w takich sprawach odsyła gdzieś na Ursynów - dla mnie za daleko aby wyrobić się w godzinach pracy zakładu. Coś w Centrum, obubrzeżna północ Warszawy?