Skocz do zawartości

[Warszawa] Szewc - naprawy


Gość grzesiek

Rekomendowane odpowiedzi

Gość grzesiek

Nie szukam mistrza, klasy wielokrotnie tu opisywanych twórców.

Potrzebuję (i myślę, że nie tylko ja) kogoś kto zaopiekuje się (lub wyda wyrok, że się nie da) butami jakie możemy kupić w sklepie.

Co skłoniło mnie do rozpoczęcia tematu? Otóż moje ulubione buty zimowe się poddały. Calutka cholewka jest ok, futrówka tylko trochę poprzecierana ale pękła gumowa/plastikowa podeszwa. Buty są niesamowicie wygodne i je uwielbiam, dlatego zacząłem kombinować. Moim zdaniem są 2 drogi, dobrać taką samą podeszwę (lub możliwie bliską), przykleić ją i przeszyć (jak oryginał) lub przyszyć skórzaną (bądź coś w stylu dainite, tylko do dowolnego kształtowania) metodą norweską.

Niestety dziury po oryginalnym szyciu wykluczają (tak mi się wydaje) przykołkowanie podeszwy przez p. Duranca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj u p. Popiołka na Ogrodowej (nr nieparzysty, ok. 51). To szewc, który nigdy nie odmówił realizacji żadnego mojego zlecenia. Np. "odbudował" mocno zniszczone od spodu broguesy. To był zresztą taki podstęp: miałem nadzieję, że skłonię go tym do uszycia mi butów. Jego ojciec jeszcze regularnie szył buty, on też, ale teraz już tylko naprawia.

Jeśli spody są z tworzywa to poszukaj także szewców naprawiających buty sportowe.

Pozdr,

wojvv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Spróbuj u p. Popiołka na Ogrodowej (nr nieparzysty, ok. 51). To szewc, który nigdy nie odmówił realizacji żadnego mojego zlecenia. Np. "odbudował" mocno zniszczone od spodu broguesy. To był zresztą taki podstęp: miałem nadzieję, że skłonię go tym do uszycia mi butów. Jego ojciec jeszcze regularnie szył buty, on też, ale teraz już tylko naprawia.

Jeśli spody są z tworzywa to poszukaj także szewców naprawiających buty sportowe.

Pozdr,

wojvv

Czy można wiedziec jakie są ceny usług u p. Popiołka?

Chocby orientacyjnie np. takie zelowanie butów albo fleki?

Szukam taniego i dobrego szewca do tego typu usług i nieco jestem zdezorientowany...

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years later...

Podbijam temat

mama do pilnej naprawy jedne monki na skórzanej podeszwie niewiadomej konstrukcji

a niebawem czeka mnie wymiana podeszwy "goodyear flex" w pierwszych porządnych butach jakie kupiłem

domyślam się że serwisujecie buty klasy gordon bros, berwick, loake, looding w tych samych zakładach co  yanko, crockett & jones, carmina etc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

Gdzie warto w takim razie oddać do zelowania buty? Chciałbym by ładnie było zrobione i pewnie każdy szewc to umie dobrze zrobić, mam rację? Rozumiem, że p. Popiołek wziąłby ok. 10 zł, a na Hożej 45 zł. Różnica spora, ale czy w wykonaniu też będzie? Nie mam problemu dopłacić, ale zastanawiam czy warto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

To jak pytać czy dla stomatologa w małym mieście zrobić bez bólu plombę "to pikuś" :) różni są rzemieślnicy i różny jest towar. Pamiętam, kiedyś musiałem oddać do podzelowania skórzaną podeszwę w Krakowie w trybie awaryjnym do punktu w Galerii Kazimierz (taki all in one). Zelówki przeżyły buty. W innym przypadku mistrz szewski odwalił mi tak podeszwy, że klej utworzył dodatkową warstwę. Musisz eksperymentować lub zasięgnąć opinii lokalnie dla konkretnego zakładu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porównując zakład na Hożej o którym pisałem powyżej z szewcem na Żwirki Wigury(szewc starej daty a nie żadne stoisko w galerii handlowej) do którego kiedyś też zaniosłem buty do podzelowania, różnica wykonania jesli chodzi o estetyke jest bardzo duża (na korzyść Hożej). 

 

Nie jest to więc taki "Pan Pikus":)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też zelowałem i podbijałem obcasy w zakładzie na Hożej. Do tej pory korzystałem np. z zakładu na Ogrodowej oraz na Koszykowej. Nie mogę jednak stwierdzić który z zakładów lepiej wykonał tę usługę. Wszędzie zelówka była równo  przycięta i solidnie przyklejona, krawędzie podeszwy podbarwione na kolor obcasa ( o ile była taka potrzeba). Na Ogrodowej zamówiłem też montaż blaszek. Zostały przykręcone wkrętami, niezbyt równo i do tego jedynie mógłbym się przyczepić. Wg mnie te trzy zakłady w zakresie zelowania prezentują podobny poziom wykonawstwa.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
  • 2 weeks later...

A gdzie można znaleźć Kwinta? Bo rozumiem, że jest w Warszawie?

Można też go znaleźć w galerii na Ratuszu-Arsenał. Od siebie dodam, że ma sterylizację butów w cenie 10 zł, co wg mojego rozeznania jest dość tanią usługą. In plus zaliczam także sporą ilość know-how, którym się podzielił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.