Skocz do zawartości

dwurzedowka bespoke - co poprawić?


eightwonder

Rekomendowane odpowiedzi

@Zajac Poziomka - butonierki w obu klapach to cos, czego nie znosę w lustrze - jednostronna to wyłącznie mój wybór estetyczny

@eye_lip ten zegarek ma u mnie dyżur w każdy dzien tygodnia

@Andells perspektywa jest najprostsza, to ja jestem zwęzony 

 

Moje zastrzeżenia:

1. klapy odstają od klatki na szerokość dłoni (czyzby za waski wykroj klatki?)

2. klape z tylu mozna by zebrac na wysokosci początku szliców

3. cos jest nie tak z marszczeniem się po stronie prawej ręki (czyli po lewej stronie zdjęcia) przy guziku środkowym. Albo będę musiał pokombinować z ułożeniem guzika wewnętrznego, albo z zebraniem nadmiaru materialu w tym miejscu na zaszewce piersiowej. Dobrze myślę?

 

Edit:

granatowa powstała na tym samym wykroju, co ta poniżej. Szukam odpowiedzi na pytanie „co poszło nie tak?”

9fa055723c6c4a1b78475a7f36c25f14.jpg1c433efa04a0ba1e537cc0b01382b73f.jpg

  • Like 1
  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrzac na drzwi z tylu to nie tylko Ty jestes zwezony ;)) Zdecydowanie dziwne jest to zdjecie, ale coz moze tylko Ja to widze..

Prasowanie, inna tkanina, szycie, uciagniecie klap, co tam jeszcze chcesz. Jesli wykroj jest ten sam wciaz mozna wszystko spieprzyc wymienionymi. Ale tutaj mysle ze przesadzasz, moze na zywo to robi jakas roznice, a tak to raczej te co wymienilem w kolejnosci: Inna tkanina, prasowanie, uciagniecie klap. Oczywiscie zgaduje, raczej twoj krawiec powienien Ci odpowiedziec na te pytania ;)

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tkaniny to faktycznie różne światy - flanela VBC vs wełna/len/jedwab Loro Piana. Niemniej, grubszy materiał powinien więcej wybaczyć.
Do krawca wole chodzić z rozwiązaniami - jak każdy ma spory szacunek do swojej pracy i czasami zanim wprost nie powiem, jakiej przeróbki oczekuje, uważa, ze przesadzam


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coz, cieszę się, ze się podoba - co do zasady tez jestem zadowolony, ale być może da się coś poprawić, wiec dlaczego by nie spróbować. W końcu dowiem się czegoś nowego i sprawdzę te wiedzę przy kolejnym zamówieniu.

Uwzględniając oczywiście moja sylwetkę, która nie udźwignie pewnych form, w dwurzedowce, jeżeli już, oczekuje marszczeń idących wzdłuż czerwonych linii na zdjęciu. Tj obie strony marynarki przylegają, ewentualnie ciagnie je tylko guzik. 41a8ee60927058dc13461ebf845c783e.jpg7c1fcccc535384cab22dc9ab600a68d7.jpg


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Bardzo ładna marynarka, gratulacje. Czy na zdjęciu prezentującym plecy nie jesteś nadmiernie wyprostowany? To mogłoby tłumaczyć te nieznaczne fałdy. Flanela jest takim materiałem, który lubi się tak układać. Możesz poprosić krawca o jej przeprasowanie.

Czy ta granatowa jest bardziej wytaliowana niż szara?

Pomyśl nad takim układem guzików w dwurzędówce jak na zdjęciu w kratę Księcia Walii i załączonym poniżej. Czy wizualnie nie wolałbyś takich proporcji?

Jeżeli klapy odstają od klatki piersiowej to można je uciągnąć tak jak pisze Andells, przerabiałem to z moim krawcem.

7f06b5b402368a467ef27c9d05a1ae36.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.