Jump to content

Recommended Posts

To i ja dorzucę ;-)

Na początek "wół roboczy" czyli Faber Castell (bez Grafa), jeden z bardzo nielicznych zakupów, gdzie ktoś mnie "zinfluensował", a konkretnie @MrVintage - czyli oprawa z drewna kokosowego. Stalówka F, bardzo dobra do standardowej eksploatacji. Atrament to póki co nudny "królewski granat", ale już przewiduję zmiany w tym zakresie. Etui - świąteczny prezent od @poszetka.com, pasuje znakomicie. Zdjęcia może i nie wybitne, ale i pióro jednak dość standardowe.

No i nabytek ostatnich dni - Montegrappa, przewidziana jako pióro "specjalne". Stalówka M. Z zakupem było trochę perypetii czasowych, ale udało się i to za akceptowalne pieniądze. Robi fenomenalne wrażenie, żywica korpusu mieni się masą odcieni, ciężko to realnie oddać na zdjęciach. Atrament w drodze - planuję brązowy. Jeżeli chodzi o etui - przewidziana będzie granatowa wsuwka z żółtym przeszyciem, prace zostały już powierzone jednemu z Kolegów ;-)

D7B8A190-F56A-4B98-A791-7F2C15DA848A.jpeg

FAA76652-BF1F-4AB4-AFD4-4232CFEB044E.jpeg

CDB3CA69-5FF9-469B-8D6A-BC14018C5A44.jpeg

BD56B1C9-66DF-47B7-A7F2-040B5FC8BD32.jpeg

8798962A-E87E-4755-ABE8-7FE74EBC3881.jpeg

E97E04E8-E5EA-4F80-9A9A-57B42FA290BE.jpeg

• Like 5
  • Replies 442
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Trochę odkopię temat bo coś cicho się tu zrobiło   Miałem nic nie kupować, ale wczoraj wieczorem mnie naszło sprawdzić oferty na duofolda premium, pech chciał że na olx było takie i to 3km

"Créer des liens? ... Tu seras pour moi unique au monde" Chodziło mi po głowie to pióro od dawna, kolorystyka, wzór, historia limitacji, oraz infantylny wzór na stalówce, więc gdy tylko pojawiła

Sheaffer, lata 30, szylkretceluloid. Kiedyś to się robiło pióra, piękne jest. Prezent od kolegi, strasznie mnie ucieszył dziś tą niespodzianką.    

Posted Images

Muszę przyznać, że jakościowo wywarła na mnie bardzo dobre wrażenie. W porównaniu z Faber Castelem jest to dobre 2 poziomy wyżej. Teraz sytuacja generalnie sprzyja tego typu zakupom, łatwiej o negocjacje cenowe, więc tym bardziej jestem zadowolony z zakupu. Czekam tylko na atrament ;)

15 minut temu, Tanin napisał:

Muszę przyznać, że jakościowo wywarła na mnie bardzo dobre wrażenie. W porównaniu z Faber Castelem jest to dobre 2 poziomy wyżej. Teraz sytuacja generalnie sprzyja tego typu zakupom, łatwiej o negocjacje cenowe, więc tym bardziej jestem zadowolony z zakupu. Czekam tylko na atrament ;)

Bo ja wiem czy sytuacja jest dobra, kupowałem co prawda kilka rzeczy za granicą, ale dzięki większej ilości zamówionych przedmiotów był rabat, natomiast przy indywidualnych zamówieniach nie było negocjacji.

Nie wiem jaki atrament wziąłeś, ale spróbuj koniecznie iroshizuku pilota, mają dużo kolorów i to naprawdę wysoka półka jakościowa :)

@Tanin @Krzysiek_W - czy rozglądaliście się za jakimś lepszym papierem? Pamiętam jak @spiryt polecił japoński notes Midori, który zamówiłem ponad dwa miesiące temu przez niemiecki eBay z Japonii (nie jest dostępny w sklepach papierniczych w DE)...koniec końców biedak przyszedł jakiś miesiąc po terminie, ale jakość papieru i to jak wchłania atrament jest fenomenalna - WARTO! Nie wrzucę żadnych zdjęć, bo po pierwsze trzeba to poczuć, a po drugie mam tam tajne notatki labowe i byście mogli mnie podpublikować ;)

Zatrzymałem się na midori i już nie szukam więcej. Plany miałem na kilka innych produktów, ale odkąd kupiłem go w ecribo w Katowicach, wywaliłem z koszyka. Może jak się skończy to wtedy pomyślę nad innym, ale na razie pas (myślałem ostatnio jedynie o notesie do etui galen, ale odpuściłem w końcu). 

Natomiast paperworks mnie zawiódł, okładki mają przepiękne, ale papier średni, przebija, strzępi i zniechęca.

@Krzysiek_W patrząc na mój przypadek, to po nieszczególnie długich negocjacjach "zamknąłem się w 3 cyfrach" wliczając wysyłkę, więc z kwestii ceny i elastyczności sklepu jestem zadowolony.

@Żorż Ponimirski razem z atramentami zamówiłem dwa zestawy papeterii listowej, ale raczej na okazje "odświętne" jak na notatki w labie, gdzie zazwyczaj bazgrzę ołówkiem na byle jakiej kartce papieru, którą potem upycham po kieszeniach fartucha i nierzadko mam na niej ślady stosowanych odczynników ;-)

7 godzin temu, Żorż Ponimirski napisał:

@Tanin @Krzysiek_W - czy rozglądaliście się za jakimś lepszym papierem? Pamiętam jak @spiryt polecił japoński notes Midori, który zamówiłem ponad dwa miesiące temu przez niemiecki eBay z Japonii (nie jest dostępny w sklepach papierniczych w DE)...koniec końców biedak przyszedł jakiś miesiąc po terminie, ale jakość papieru i to jak wchłania atrament jest fenomenalna - WARTO! Nie wrzucę żadnych zdjęć, bo po pierwsze trzeba to poczuć, a po drugie mam tam tajne notatki labowe i byście mogli mnie podpublikować ;)

spóbuj tome river to level high

9 godzin temu, Żorż Ponimirski napisał:

Ja wrzucę foto - tsuki-yo na midori. Przebijania na drugą stronę można powiedzieć że nie ma i stąd decyzja że nie idę na wyższe poziomy, chyba że notes się zapełni w całości. Midori wg mnie to taki C&J - niby można lepiej, tylko czy warto? To tylko notes :)

IMG_20200607_231244.thumb.jpg.aaa30319ae9ce12b6c36e405a3a7131a.jpg

• Like 5
  • Upvote 1
9 godzin temu, Krzysiek_W napisał:

Ja wrzucę foto - tsuki-yo na midori. Przebijania na drugą stronę można powiedzieć że nie ma i stąd decyzja że nie idę na wyższe poziomy, chyba że notes się zapełni w całości. Midori wg mnie to taki C&J - niby można lepiej, tylko czy warto? To tylko notes :)

w celach poznawczych warto spróbować

• 1 month later...
  • 2 months later...