Skocz do zawartości

pióro


macaroni

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, CherryMorello napisał:

Może to trochę banalna podpowiedź, ale czy nie rozważałeś blue-black? Np. ja używam taki: https://www.jetpens.com/Sailor-Nano-Sei-boku-Ink-Blue-Black-50-ml-Bottle/pd/5524

Moim zdaniem nie wygląda na uczniowski.

Wydawanie opinii o atramencie na podstawie zdjęć w Internecie to słaby pomysł, bo w grę oczywiście wchodzą bardzo niewielkie niuanse, ale na podstawie tego, co widzę na monitorze, ten atrament jawi mi się jako wybitnie uczniowski :) Niemniej jednak dziękuję za radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Zastanawiam się nad kupnem Kaweco Sport Brass ze stalówką F (potem ewentualnie dokupieniem dedykowanego konwertera, pasującego klipsa i może nawet wymiany stalówki na taką w kolorze złotym (podmiana z innego Kaweco Sport), bo ta seryjnie montowana w modelu Brass, w kolorze srebrnym, jakoś mi się nie widzi). Ktoś ma lub używał? Jakieś przemyślenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, swordfishtrombone napisał:

Zastanawiam się nad kupnem Kaweco Sport Brass ze stalówką F (potem ewentualnie dokupieniem dedykowanego konwertera, pasującego klipsa i może nawet wymiany stalówki na taką w kolorze złotym (podmiana z innego Kaweco Sport), bo ta seryjnie montowana w modelu Brass, w kolorze srebrnym, jakoś mi się nie widzi). Ktoś ma lub używał? Jakieś przemyślenia?

nie ma się co zastanawiać - bierz :)

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, swordfishtrombone napisał:

Czyli używałeś i oceniasz pozytywnie? Myślę sobie że fajnie mieć takie pióro do noszenia w kieszeni, ewentualnie z małym notatnikiem... Domyślam się, że wycieku atramentu nie ma się co obawiać?

Sport lepszy od liliputa, prawda?

Jak najbardziej pozytywnie. Oba są piękne, ale forma sport jest ciekawsza. Gdybym decydował się na coś obłego wybrałbym coś innego np. Montblanc, Faber-Castell, Montegrappa, Sailor

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, pirat napisał:

Nie potrafię odpowiedzieć na ostatnie pytanie. Co do ceny to zamówiłem tu https://www.thejournalshop.com/midori-brass-fountain-pen

Hm, ciekawa oferta. Cena porównywalna z kaweco, chociaż design wydaje się trochę mniej atrakcyjny (ale oparty na tym samym pomyśle). Ciekawi mnie to tym bardziej, że Kaweco planowałem kupić po to właśnie, by używać z Midori Traveller's Notebook ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako student czasem się ubrudziłem, głównie przy pospiesznym otwieraniu i zamykaniu skuwki, kiedy dotykałem stalówką do ręki. Jeśli mogę dać jakąś radę, to taką, żeby zwracać na to szczególną uwagę...

Pytanie ode mnie: powiedzmy, że ktoś bardzo chce mi kupić pióro i pyta się, jakie. Budżet powiedzmy ok. 400-500 PLN, bez przekraczania. Mam już Watermana Hemisphère, Kaweco Sport Brass, jedzie do mnie pióro od penmakera. Myślałem o czymś, czego sam bym sobie nie kupił, czyli czymś, co oryginalność przedkłada nad klasyczne piękno :). Lamy 2000 jest raczej za drogie. Macie jakieś propozycje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też (tj. lubię na nie patrzeć, w życiu w ręku nie miałem), ale po pierwsze:

-ta osoba nie będzie skora do sprowadzania z zagranicy, trzeba by wybrać coś z allegro czy innego polskiego sklepu;

-porządne maki-e to jednak droga rzecz, a na takie sobie "meh" maki-e to może szkoda pieniędzy.

Myślałem w międzyczasie o Pelikanie M200 (wiem wiem, nie ma w nim nic oryginalnego), Shaefferze Taranis (jako alternatywie dla odrobinę zbyt drogiego i może zbyt plastikowego Lamy2000)...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, swordfishtrombone napisał:

Jako student czasem się ubrudziłem, głównie przy pospiesznym otwieraniu i zamykaniu skuwki, kiedy dotykałem stalówką do ręki. Jeśli mogę dać jakąś radę, to taką, żeby zwracać na to szczególną uwagę...

Pytanie ode mnie: powiedzmy, że ktoś bardzo chce mi kupić pióro i pyta się, jakie. Budżet powiedzmy ok. 400-500 PLN, bez przekraczania. Mam już Watermana Hemisphère, Kaweco Sport Brass, jedzie do mnie pióro od penmakera. Myślałem o czymś, czego sam bym sobie nie kupił, czyli czymś, co oryginalność przedkłada nad klasyczne piękno :). Lamy 2000 jest raczej za drogie. Macie jakieś propozycje?

Moze włoszczyznę Visconti Rembrant chyba jest gdzieś około tej ceny

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.