Skocz do zawartości

Buty inspirowane wspinaczką górską


Dyjamentowski

Rekomendowane odpowiedzi

7 minutes ago, Cineos said:

Coś takiego. Tylko te się wydają chude, a te Magnanni są takie fajne, szerokie, pełne.

7 minutes ago, lubo69 said:

Fracap online, ceny powyżej 1000 zł. Hanwag Grunten, np. sklep hunt-fish, około 1000 zł.

Ale to chyba sugerujesz prawdziwe buty trekingowe, a ja myślę raczej o stylu niż funkcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hanwag są trekkingowe, ale nie są to buty do „wspinaczki górskiej”.

Podobne buty były używane do wspinaczki zanim wynaleziono tzw. skorupy (plastikowe buty z wewnętrznym botkiem), do których przypina się raki automatyczne. Do takich butów raki przypinali paskami albo wręcz nabijali gwoździami.
W podobnych na zdjęciu Lionel Terray, pierwszy zdobywca Annapurny. Dla pewności - on nie stoi na śniegu, który jest na drugim planie - on wisi . Tak, że historyczna inspiracja jak najbardziej trafna. Do dziś zresztą niektóre firmy produkują podobne modele (w tym wspomniany Hanwag). Są to bardzo ciężkie, sztywne buty, nienadające się kompletnie do trekkingu, a raczej do wysokogórskiej turystyki skalno-lodowej z elementami wspinaczki.
e3aa08c2c7b325022a0cbb3db8810c03.jpg


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, ale chyba OP musi doprecyzować, o jaką inspirację chodzi. Kiedyś ludzie jeździli konno, a dziś pytający na forum o najlepszy środek transportu raczej nie zostanie pokierowany do stadniny w Janowie Podlaskim:)

Wspomniane Hanwagi noszę z upodobaniem zimą w mieście od pięciu lat; podeszwa B jest moim zdaniem odpowiednia do tego celu. Trekking w Alpach szwajcarskich uprawiałem natomiast w Trickersach Bourton, bo akurat tak wyszło:) A o szpilkach na Giewoncie już wszystko powiedziano.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, ale chyba OP musi doprecyzować, o jaką inspirację chodzi. Kiedyś ludzie jeździli konno, a dziś pytający na forum o najlepszy środek transportu raczej nie zostanie pokierowany do stadniny w Janowie Podlaskim

Wspomniane Hanwagi noszę z upodobaniem zimą w mieście od pięciu lat; podeszwa B jest moim zdaniem odpowiednia do tego celu. Trekking w Alpach szwajcarskich uprawiałem natomiast w Trickersach Bourton, bo akurat tak wyszło:) A o szpilkach na Giewoncie już wszystko powiedziano.

Derby na podeszwie commando (no chyba, że chodziłes na skórze - to już dla zaawansowanych) to moim zdaniem również najlepszy wybór do trekkingowych wypadów.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Meindl super perfekt, ale to nie inspirowane tylko górskie, no i nie w rozsądnej cenie

Cena Meindli jest równie rozsądna, jak ceny większości butów prezentowanych na przykład w wątku JBMDNS. To jedne z najlepszych butów górskich i swoje niestety muszą kosztować. Ale zgadzam się, na miasto to nie najlepszy wybór.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, pablocito napisał:

Cena Meindli jest równie rozsądna, jak ceny większości butów prezentowanych na przykład w wątku JBMDNSemoji4.png. To jedne z najlepszych butów górskich i swoje niestety muszą kosztować. Ale zgadzam się, na miasto to nie najlepszy wybór.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Przede wszystkim są zbyt twarde. Super perfekt to trekkingowe buty wysokogórskie, np. na wyższe partie Tatr, lub na lodowce, przystosowane do noszenia z rakami. Przede wszystkim, podeszwa jest zbyt twarda, by można było w nich chodzić wygodnie po mieście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, lubo69 said:

Jeżeli jeszcze aktualne, spójrz tu (trzy pierwsze pozycje):
https://www.thebureaubelfast.com/shop/sale

Aktualne i te, które znalazłeś są świetne oraz w bardzo dobrej cenie, ale, jeśli dobrze rozumiem, mają ocieplenie z gore texu, czyli są zbyt prawdziwe. Ja szukam czegoś do miasta w funkcji trzewików, tylko takim wyglądem.

5b9801c69881fe4501ac7241caecd155.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://www.boozt.com/pl/pl/royal-republiq/tediq-hiker-oxford-combat-boot_20170456/20170674?utm_source=google&utm_medium=feed&utm_content=pl&utm_campaign=productsearch&gclid=EAIaIQobChMI-_Hkyqqp5QIVjYGyCh2n5AY6EAQYAiABEgLYzvD_BwE

Czy zna ktoś markę Royal Republiq? Design tych butów mi odpowiada, cena po rabacie (670zł) jeszcze bardziej, ale obawiam się że to typowa designerska marka o nędznej jakości. Niestety ciężko znaleźć jakiekolwiek opinie o nich w internecie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Nie bardzo rozumiem czemu w cenie, w której można dostać po promocji Hanwagi, Meindle, czy buty dobrej jakości innych mniej renomowanych firm produkujacych obuwie górskie kupować coś udającego coś innego. Zaufałbym bardziej nawet rodzimemu nowotarskiemu Hanzelowi, niż modowej sieciówce.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
  • Like 1
  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.