Skocz do zawartości

Porównanie butów


diGriz

Rekomendowane odpowiedzi

Dwa lata temu kupiłem buty Ryłko z kolekcji premium (skórzana podeszwa za 500 zł.). Wtedy wydawało mi się, że kupuję naprawdę dobre buty i jakoś trudno było mi wyobrazić sobie zakup większości polecanych na forum butów, które są znacznie droższe. Podeszwa w butach Ryłko odkleiła się po około 3 miesiącach, chociaż były rotowane przynajmniej co drugi dzień, trzymane na prawidłach (dwa razy wyszedłem w nich gdy chodniki były tylko lekko zamoczone - nie ma mowy o żadnym ekstremalnym eksploatowaniu). Rozklejone buty odesłałem do producenta, ale w końcu stanęło na tym, że po prostu przykleją podeszwę. Sama skóra w porównaniu z lepszymi butami też wypada dość słabo, nawet jeśli o nią dbasz. W moim przypadku było to widoczne już po 3 miesiącach. To przykre doświadczenie z butami Ryłko skłoniło mnie do zainwestowania w lepsze obuwie, gdyż nie za bardzo podobała mi się perspektywa chodzenia w butach, które w każdej chwili mogą się znowu rozkleić. Obecnie mam kilka par Yanko oraz czekam na pierwsze przemalowane Carmina. Spróbuj zaoszczędzić i kup jakieś buty szyte metodą Goodyear Welted polecane na forum i sam przekonasz się, że naprawdę warto. Jeśli będziesz o nie dbał, z czasem będą wyglądały coraz lepiej i wytrzymają kilka, jeśli nie kilkanaście sezonów. Nie bez powodu nie znajdziesz na forum zdjęć kilkuletnich butów za 200 zł. (mowa oczywiście o eleganckim skórzanym obuwiu).

  • Like 2
  • Oceniam pozytywnie 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam po prostu przejrzeć wątek JBMDNS, niejeden forumowicz pokazywał tam buty budżetowe, ale w klasycznych fasonach, zachowane z sentymentu i/lub używane na warunki ekstremalne typu do łażenia w soli w zimie. Jest to ułamek tego kolosalnego wątku, ale z odrobiną cierpliwości znajdzie się zdjęć paroletnich ryłków czy innych kazarów całkiem sporo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Łukasz85 napisał:

Dwa lata temu kupiłem buty Ryłko z kolekcji premium (skórzana podeszwa za 500 zł.). Wtedy...

Mam taki plan, żeby zaoszczędzić i kupić lepsze. JBMDNS przejrzałem już z połowę :). Zastanawiam się tylko czy te tańsze były traktowane w ten sam sposób (Używanie tych samych kremów, balsamów, wosków wysokiej klasy i z taką samą częstotliwością).

 

9 godzin temu, mosze napisał:

Jak się umyje fiata Pandę i porsche Panamera, to oba są czyste.

Niby tak, ale za to zużycie materiałów już może nie być takie same 😛

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się umyje fiata Pandę i porsche Panamera, to oba są czyste.

Posługując się tą retoryką, z fiata nie zrobi się porsche tylko przez dolanie oleju silnikowego używanego przez Porsche. Jeżeli Gino Rossi odda się w ręce@Arsen, będą to nadal tylko (świetnie wyglądające) Gino Rossi; nie zamienią się w Lobby tylko dzięki Saphir Medaille d’Or.

Rozumiem jednak, że takie porównanie może mieć sens, bo naocznie widać, że Saphir Medaille d’Or pięknie wniknie w full grain skórę butów za 2000, a rozmaże się po korygowanej poliuretanem skórze butów za 200.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używam do moich budżetowych oxfordów Bytom (kupione kilka lat temu, szyte, tylko nie pytajcie jaką metodą, dowiedziałem się tylko, że produkowane przez Gino Rossi).

Stosuję na nich te same kremy i pasty co na droższych licówkach, chodź trzeba przyznać że mało w nich chodzę. Tylko na uroczystości, do garnituru, więc kilka razy w roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, Cineos napisał:

Używam do moich budżetowych oxfordów Bytom (kupione kilka lat temu, szyte, tylko nie pytajcie jaką metodą, dowiedziałem się tylko, że produkowane przez Gino Rossi).

Stosuję na nich te same kremy i pasty co na droższych licówkach, chodź trzeba przyznać że mało w nich chodzę. Tylko na uroczystości, do garnituru, więc kilka razy w roku.

Dasz radę wrzucić fotki dla porównania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Buty są produktem "ciężko kwantyfikowalnym". Samochody mają konie mechaniczne, niutonometry i sekundy do setki które można policzyć (choć oczywiście jakości samochodu nie da się sprowadzić do tych liczb, jednak dają one jakiś pogląd). Podobnie elektronika - niezmiernie bawią mnie reklamy w radiu "laptop jakiśtam! Procesor PIĘĆSET! Dysk TYSIĄC! Tylko u nas!" (co ciekawe, wartości są podane jako same liczby, bez jednostek). Z butami tak nie ma, różnice między butami z różnych półek cenowych znacznie ciężej opisać.

 

Postaram się, choć nie obiecuję wrzucić kilka zdjęć jak to u mnie wygląda.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.09.2019 o 02:44, lubo69 napisał:

Posługując się tą retoryką, z fiata nie zrobi się porsche tylko przez dolanie oleju silnikowego używanego przez Porsche. Jeżeli Gino Rossi odda się w ręce@Arsen, będą to nadal tylko (świetnie wyglądające) Gino Rossi; nie zamienią się w Lobby tylko dzięki Saphir Medaille d’Or.

Rozumiem jednak, że takie porównanie może mieć sens, bo naocznie widać, że Saphir Medaille d’Or pięknie wniknie w full grain skórę butów za 2000, a rozmaże się po korygowanej poliuretanem skórze butów za 200.

100% racji.

 

 

Edytowane przez mayor
Chamstwo moderatora
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Postaram się, choć nie obiecuję wrzucić kilka zdjęć jak to u mnie wygląda.


Trochę mi to zajęło ale każdy kto ma w domu małe dziecko wie jak to wygląda.

Berwick, kupione w kwietniu 2018, cena katalogowa 699 PLN.

71ddecbdd975306d53e5346d087afc99.jpg
c3b7892a722320a1820413143333d9d7.jpg
70866d26ba720cbdabf20135c95682bb.jpg

Pier One, kupione w październiku 2018, cena katalogowa 249 PLN.

b527f6df30a013f43973ef5baf0d5476.jpg

Na pierwszy rzut oka nie jest źle. W miarę klasyczna forma, poza tym nieszczęsnym zamkiem brak zbędnych udziwnień. Jednak, jeśli się przyjrzeć bliżej:

89019a34ba2d52e8a12898d62e1a61ae.jpg

Skóra nie łamie się ładnie, do tego prawy but złamał się o wiele gorzej niż lewy:

a08f803ccb13fc07a039719aa8b17ac7.jpg

Skóra nie starzeje się dobrze.

ce6d4e57456c2bd3d2213b265f3edd86.jpg

Szwy w Berwickach są bardzo poprawne, natomiast tutaj są wykonane dużo mniej staranie a miejscami się nawet prują.

a36f0ad7fc145381ee967892fc309b7d.jpg

Klejone buty zwykle prędzej czy później się rozklejają i tak też było z tymi butami, po bodaj trzech miesiącach. Teraz znów chyba czeka mnie wizyta u szewca.

682fadaafc9d2af2c4f2f9489eb393d2.jpg

Do tego Berwick wykończone są całe od środka skóra, w Butach z Zalando w środku jest materiał - trudno powiedzieć czy dla ocieplenia czy oszczędności. Dobrze ze chociaż wkładka jest skórzana.
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.