Skocz do zawartości

Clue - nowa, polska marka klasycznego obuwia


Charles.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich Gentlemanów! 😊

Od dłuższego czasu z zainteresowaniem śledzę bloga But w Butonierce, aż w końcu przyszedł czas na pierwszego posta.

Posta nie byle jakiego, bo chciałem się z Wami podzielić moim dość szalonym pomysłem.

 

Jak wyczytałem wielokrotnie na forum,  nie tylko mnie smuci zacofanie polskiego rynku obuwniczego na którym bardzo ciężko znaleźć ładne, ponadczasowe modele.

Od lat chwytam się za głowę wchodząc do polskich sieciówek obuwniczych  i widząc na półkach 99% modeli  pseudo-klasycznych butów nie mających nic wspólnego z prawdziwą, męską elegancją.

Na palcach jednej ręki można policzyć polskie marki obuwnicze które tworzą ponadczasowe, klasyczne modele w Polsce.

 

W związku z tym, że jestem pasjonatem męskiej elegancji, a zarazem lubię wyzwania, postawiłem sobie za cel stworzenie polskiej marki obuwia, w której buty tworzone by były w 100% w Polsce.

Drugi warunek to przystępność cenowa. Wiele osób, które zaczyna swoją przygodę z klasycznymi butami, nie wyobraża sobie wydać 1200, 1000, a nawet 700 zł na buty. 

Dlatego moim celem jest zachowanie wysokiej jakości oraz klasycznego designu w cenie dużo poniżej ww. progu.

 

Wiem, że to dość kontrowersyjne, ale buty nie będą miały przyszywanej podeszwy, tylko klejoną. Wiele osób nie wyobraża sobie butów bez szycia Goodyear Welted czy chociaż Blake, ale zachowanie przystępnej ceny wymaga pewnych kompromisów. Buty za to będą wykonane w 100% z wysokiej jakości skóry (wraz z podeszwą).

Pomimo wszystko uważam, że rezygnacja z przyszywania podeszwy wcale nie obniży jakości obuwia. Technologia poszła do przodu i klejone buty mogą być naprawdę wytrzymałe. Od dłuższego czasu testuję mój prototyp. Naprawdę daję im popalić. Dalekie dystanse, trudne warunki atmosferyczne np. deszcz a podeszwa trzyma jak wściekła. Dodatkowym argumentem za klejoną podeszwą jest to, że nie wymagają jakiegokolwiek rozchodzenia, i stopa ma ogromny komfort już przy pierwszym założeniu. Wiadomo, że nie wymienimy podeszwy na nową za kilka lat, ale coś za coś. 

 

Ponieważ jestem otwarty na sugestie, proszę Was o pomoc, i podpowiedź, jakie wg. Was powinny być klasyczne, a zarazem budżetowe klasyczne buty? Czym powinny się charakteryzować aby Was zainteresowały? Może razem ruszymy do przodu trochę Polski rynek obuwniczy 😉

Pozdrawiam! 😊

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry klej straszny nie jest - u Kielmana czy Prus też można dostać buty klejone. Pytanie jakie ono będzie.

27 minut temu, Charles. napisał:

Buty za to będą wykonane w 100% z wysokiej jakości skóry (wraz z podeszwą).

Przecież innej na rynku nie ma, każdy wszędzie używa tylko najwyższej jakości skór :)

28 minut temu, Charles. napisał:

Od dłuższego czasu testuję mój prototyp.

Spoko, ale czy to jest próbka badawcza jednej pary na jednych nogach? Jak tak to pozwolę sobie wątpić we wnioski z takiej bazy, a przynajmniej jeśli ktoś takimi wnioskami chce mnie zachęcić do kupna jego produktu.

  • Like 4
  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

16 minut temu, Koval napisał:

Wszystko pięknie; chciałoby się powiedzieć, że zbyt pięknie aby było prawdziwie...

....'Kawa na ławę!' (jak mawia poseł Cymański ;-) ) - uwiarygodnij się i pokaż zdjęcia 'prototypów'.

Proszę bardzo :)

 20190407_183652_HDR.thumb.jpg.fafa9dfe7bc2c182180b6b4f343dc0eb.jpg

9 minut temu, Xune napisał:

Dobry klej straszny nie jest - u Kielmana czy Prus też można dostać buty klejone. Pytanie jakie ono będzie.

Przecież innej na rynku nie ma, każdy wszędzie używa tylko najwyższej jakości skór :)

Spoko, ale czy to jest próbka badawcza jednej pary na jednych nogach? Jak tak to pozwolę sobie wątpić we wnioski z takiej bazy, a przynajmniej jeśli ktoś takimi wnioskami chce mnie zachęcić do kupna jego produktu.

Na razie nie zamierzam nikogo zachęcać do zakupu, bo finalnego produktu jeszcze nie ma ;) W każdym razie to nie jedna para na jednych nogach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładnie, dziękuję, ale:

1 godzinę temu, Charles. napisał:

Od dłuższego czasu testuję mój prototyp. Naprawdę daję im popalić. Dalekie dystanse, trudne warunki atmosferyczne np. deszcz a podeszwa trzyma jak wściekła.

 - i właśnie zdjęcia tych butów ⬆️ w dzisiejszej kondycji bardzo chętnie bym zobaczył, lecz coś mi mówi, że nie mam na to szans...

  • Like 1
  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, eye_lip napisał:

Dobry krupon podeszwowy

 

19 godzin temu, eye_lip napisał:

postawił na przyzwoitej jakości skórę

 

W dniu 16.07.2019 o 19:44, Charles. napisał:

700 zł (...) dużo poniżej ww. progu.

W sezonie ogórkowym w mediach nigdy nie brakowało opowieści o Yeti...🤔😉

  • Like 1
  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może będę zbyt bezpośredni, ale trudno - moim zdaniem na polskim rynku nie ma miejsca na buty za +\- 600 zł, bo dokładając 200 znajdziemy już coś w outletach online (choćby patine czy w dziale sale na afinepairofshoes, nie wspominając o ebajach czy polskich serwisach tego typu) nie godząc się na większe kompromisy typu klejona podeszwa, imitacje szwów itd. Ktoś, kto spróbował butów za +/-1000 zł po pierwsze nie zaryzykuje z butami za 500 czy 600, a po drugie - dołoży 200 czy 300 i pójdzie sprawdzoną ścieżką. Natomiast 90% mężczyzn, którzy obuwie kupują w galeriach handlowych (ryłko, kazar, wojas, venezie i inne) i potrafią wydać na takie buty +/- 500 zł (!), nie są przekonani do "kupowania butów przez internet", bo muszą "dotknąć, przymierzyć i zobaczyć na żywo" - tacy, to już na pewno nie dorzucą stówy, nawet jeśli mieliby dostać w zamian lepszą skórę czy ogólnie cały but, tak jak obiecuje @Charles.

  

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, KIERMAN.pl napisał:

 

Tak czytam i nie rozumiem. Ktoś chce zrobić lepsze buty, a na forum wszyscy są na nie, bo się nie da, bo gdzie indziej, bo bez sensu. To dość typowe dla większości Polaków, ale dlaczego nie? Ja trzymam kciuki że w końcu komuś się uda zrobić lepsze buty niż Kazar itd. królewski herb - nie mam, nie będę miał. Ale jeśli ktoś znajomy będzie miał niski budżet i będzie potrzebował butów jakoś wyglądających, to mu je polecę że są ładniejsze niż Kazar i Ryłko. Jakbuty z tematu będą ładne i będą się trzymały, mimo klejenia podeszwy to również je będę polecał. To nie będzie AS, Vass, Yanko, ale co z tego? Sam z 10 lat temu nie wydałbym tyle ile teraz wydaje na buty, więc na start mogą być całkiem niezlym rozwiązaniem.

  • Like 7
  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzysiek, "ktoś" już zrobił prototyp, który intensywnie testuje. Ponoć buty wykonane są z najlepszych skór i mają kosztować w detalu dużo poniżej 700 zł. Jeśli ten prototyp się nie rozpadł, cena jest aktualna, a buty wyglądają jak te ze zdjęcia, pierwszy kliknę "Kup teraz" i będę gorąco kibicował jak Poszetce, Patine i EoE. Jednak póki co cała historia to dla mnie tylko hype.

  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Charles. Szczerze zycze powodzenia i mam nadzieje iz uda Ci sie odniesc sukces! Fajnie ze siegasz po rady uzytkownikow tego forum, badz co badz tutejsi potencjalni klienci sa z pewnoscia wymagajacy.Na butach sie nie znam, wiec nic ci niestety w tej materii nie poradze ;) Ale jesli w jakikolwiek sposob moge pomoc to: nie zwaracaj uwagi na opinie innych , rob swoje, wierz w swoj produkt, ulepszaj go, szukaj rynku, finalnie to forum to tylko ulamek twoich potencjalnych klientow, to rynek zweryfikuje czy na twoje produkty sa chetni w takiej cenie w jakiej chcesz.  

Radzilbym nie pytac uzytkownikow forum "jakie powinny byc" tylko zrobic tak jak masz w sercu jak to powinno wygladac. Ja osobiscie mam z tymi wszystkimi markami ten problem ze to w wiekszosci tylko branding, ale i to nie jest latwa sprawa, wiec powodzenia!  

I nawet jesli tego produktu nawet nie ma i tylko "badasz sprawe" to wciaz, nie kieruj sie tym forum tylko tym co naprawde chcesz zrobic i co chcesz osiagnac, jeszcze raz POWODZENIA!

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eye lip

Wg opinii na forum uchodzi za dobrej jakości, a i tak jest do zelowania po paru wyjściach. Fizykę ciężko oszukać i skóra nie będzie tak wytrzymała jak nawet tandetna guma.

 

 

Charles

Ja bym w przypadku klejonych butów sugerował gumowe podeszwy. Nie trzeba myśleć o zelowaniu zaraz po zakupie, jest bardziej praktycznie i prawdopodobnie taniej. Co do technologii - postawiłbym na takie klejenie jakie mają buty górskie - tam łączenia są zwykle nie do zajechania.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Krzysiek_W napisał:

Ktoś chce zrobić lepsze buty, a na forum wszyscy są na nie, bo się nie da, bo gdzie indziej, bo bez sensu. To dość typowe dla większości Polaków, ale dlaczego nie? Ja trzymam kciuki że w końcu komuś się uda zrobić lepsze buty niż Kazar itd. królewski herb - nie mam, nie będę miał. Ale jeśli ktoś znajomy będzie miał niski budżet i będzie potrzebował butów jakoś wyglądających, to mu je polecę że są ładniejsze niż Kazar i Ryłko. Jakbuty z tematu będą ładne i będą się trzymały, mimo klejenia podeszwy to również je będę polecał. To nie będzie AS, Vass, Yanko, ale co z tego? Sam z 10 lat temu nie wydałbym tyle ile teraz wydaje na buty, więc na start mogą być całkiem niezlym rozwiązaniem.

Ja także gorąco kibicuję koledze @Charles., niech zrobi buty ze świetnej skóry, klejone z użyciem najlepszego kleju, na podeszwie skórzanej z wytrzymałego kruponu, do tego stylistycznie nie odbiegające od butów za +\- 1000 zł z ceną w okolicach 600 zł. Ja nie kupię, napisałem dlaczego, natomiast chciałbym żeby kupił mój szwagier, pięciu moich kolegów i pięciu znajomych mojego teścia - tyle że oni kupują, jak przymierzą i przejdą się 3 metry w tą i z powrotem, a teraz weź im wytłumacz, że mają wydać stówkę więcej, poczekać 2 dni, przymierzyć i jeśli będzie coś nie tak, to odesłać, znowu poczekać 2 czy 3 dni jak przyjdzie inny rozmiar, dopasować i wówczas zdecydować czy brać czy nie brać. Dziś jest środa, a oni wszyscy potrzebują buty na czwartek i tu jest największy problem, bariera nie do pokonania, wyprowadziłem na prostą paru znajomych w kwestii garniturów, jak i gdzie kupować koszule, dodatki, ale z butami wciąż walczę i powoli wywieszam białą flagę. 

  • Like 1
  • Oceniam pozytywnie 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Życzę koledze rynkowego sukcesu. W końcu ponosi całe ryzyko tego przedsięwzięcia zamiast modnie zwrócić się o środki do klientów za pośrednictwem jakiejś platformy crowdfundingowej.

Moim zdaniem wszystko rozbija się o model sprzedaży i tym samym klienta docelowego. Z moich obserwacji wynika, że jakość kupowanych butów to ulica jednokierunkowa, więc klejonych butów nie będą kupowali bywalcy forum tylko co najwyżej ich "laiccy" znajomi, którzy to tej pory kupowali buty w galeriach handlowych. Nie wierzę, że taki klient zapłaci za parę butów więcej niż kiedykolwiek do tej pory na podstawie ładnego zdjęcia w necie i zapewnieniu o "najwyższej jakości skóry". 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem podziękować za wszystkie komentarze. Za słowa wsparcia, ale również za krytykę :) Każdy dzieli się swoją osobistą opinią, jakakolwiek ona jest, jest bardzo pomocna :) 

Tak jak napisał @Runior, projekt finansuję sam, jest on tworzony z pasji i będę go rozwijał powoli :) Na początek dwa najbardziej klasyczne modele: konikowe brogsy typu derby i czarne oxfordy.

Co do tematu podeszwy, nie chcę rezygnować ze skóry, a jednocześnie zdaję sobie sprawę, że jest podatna na zużycie. Dlatego brogsy, które są znacznie bardziej uniwersalne, a zarazem bardziej eksploatowane będą sprzedawane od razu z podzelowaniem.

Jeszcze raz dzięki wszystkim za zaangażowanie, jak tylko projekt bardziej się rozwinie na pewno będziecie wiedzieć o tym pierwsi  ;)

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...
  • mosze changed the title to Clue - nowa, polska marka klasycznego obuwia

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.