Skocz do zawartości

[NIETUBYĆ] Marynarka tweedowa


roland

Rekomendowane odpowiedzi

Materiał: Porter & Harding Solway Super 110's 260/280 gms

Krawiec: Wacław Nietubyć viewtopic.php?p=3413#p3413

Założenia - marynarka casualowa na 2 guziki, kozerka dość nisko, wypełnienie średnie, trochę włosianki i płótno.

Marynarka jest mocno taliowana [słabo widać to na zdjęciach, postaram się w weekend zrobić zdjęcia z fotografem, a nie samowyzwalaczem, w naturalnym oświetleniu], widać to nieco przy ujęciu "od tyłu", między pachami mam w marynarce 51 cm, zaś na wysokości górnego guzika 40 cm. Do tego dość wysoka pacha. Postaram się wkrótce o lepsze zdjęcia, tymczasem te muszą wystarczyć. Niestety kiedy wychodzę do pracy jeszcze jest ciemno, kiedy wracam już jest ciemno.

Dołączona grafika

Dołączona grafika

http://img580.imageshack.us/img580/2810/44250429.jpg

http://img860.imageshack.us/img860/2292/80428743.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kołnierz to mój wybór - przyznaję niezbyt trafiony.

Co do rękawów i pach - tutaj niezbędne będą dodatkowe zdjęcia. Póki co zostawiam to co mam. Pod dwoma zdjęciami są adresy do kolejnych dwóch - są to jednak zbyt duże pliki, żeby zmuszać każdego do ich ładowania. Na jednym widać plecy - co o nich sądzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli oceniać plecy tylko po tych zdjęciach to wydaje się, że jest tam straszny nadmiar materiału. O ile w przypadku okolic pach i łopatek, można to podciągnąć pod większy komfort przy użytkowaniu, o tyle fałdy nad talią są już moim zdaniem czymś niewskazanym.

Ale postawa wydaje się trochę na baczność i może to powodować ten sajgon z tyłu rękawów.

Przydałaby się zdjęcia z większej odległości i w normalnych pozycjach oraz nawet z włożonym portfelem i komórką, bo to też wpływa na ostateczne ułożenie się marynarki ;) Tylko jak ktoś nie ma warunków, to zrobienie takich zdjęć jest dość trudne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli masz na myśli taliowanie to moim zdaniem na drugim zdjęciu, które widać w całości na forum oraz pierwszym niewidocznym (plecy) wygląda to bardzo dobrze. Tak powinna wyglądać marynarka jeżeli chodzi o odpowiednie proporcje. Inna sprawa to ten nadmiar materiału.

IMO w barkach powinno być po 2 cm mniej, ale to kwestia estetyczna, nie ma się co spierać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ramiona mają odpowiednią szerokość, dobre proporcje do całości sylwetki. Nie dajmy sobie wmówić, że im węższe i bardziej opadające ramiona tym lepiej, nie jesteśmy panienkami. Dobre dopasowanie to nie zwężanie wszystkiego na siłę.

Tutaj podsumowanie tego, które bardzo mi się podoba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[cut]Zastanawiające jest to że taliowania nie widać z przodu (mimo zebrania ok 5 cm w zaszewce piersiowej). Może to tylko nienaturalna postawa?

Wlasnie to zebranie i miejsce zejscia sie kratki tez jest troche dziwaczne wedlug mnie, jakby cos odstawalo w tym miejscu, ale ponownie moze to wina zdjecia.

Pozdrawiam,

dsc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ramiona mają odpowiednią szerokość, dobre proporcje do całości sylwetki. Nie dajmy sobie wmówić, że im węższe i bardziej opadające ramiona tym lepiej, nie jesteśmy panienkami. Dobre dopasowanie to nie zwężanie wszystkiego na siłę

Dlatego napisałem, że to kwestia estetyczna i nie ma się co spierać. Nie znamy oczekiwań klienta, więc pracy krawca nie da się tutaj ocenić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyznaję, dziwnie ułożyłem ręce co sporo zmieniło. Postaram się wrzucić w sobotę/niedzielę lepsze zdjęcia, może w ruchu?

Co się tyczy barków - nie da się już tutaj nic zrobić, marynarka jest na równi z moimi ramionami, gdyby zwęzić w barkach byłaby zwyczajnie za ciasna.

Co do "barczystości" - nie jestem barczysty, jestem bardzo chudy. W pasie mam 76 cm, zaś w klatce 98 cm. Myślę, że lepsze zdjęcia sporo wyjaśnią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do "barczystości" - nie jestem barczysty, jestem bardzo chudy. W pasie mam 76 cm, zaś w klatce 98 cm. Myślę, że lepsze zdjęcia sporo wyjaśnią.

Wygląda na sylwetkę plażową, choc to jeszcze zależy, jaki jest profil klatki (do przodu czy na boki). W każdym razie nieco mnie zatkało, że marynarka ma 40 cm w talii. Poza tym, musi byc szaleńczo mocno dopasowana, 4 cm luzu w marynarce - no nie chce mi się wierzyc. Dla mnie 11-12 cm to jest na styk, przecież dochodzi koszula, spodnie, pasek...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również czekam na zdjęcia w ruchu. Potwierdzam obawy co do obszernej talii - spróbuj pociągnąć zapięty guzik przed siebie i sprawdź, ile masz luzu.

"prawdziwego mężczyznę".

Ostatnio to usłyszałem w kontekście szerokości nogawki :D Ciekawe od ilu cm zaczyna się prawdziwy mężczyzna? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.