Skocz do zawartości

Koordynacja kolorystyczna


meqoq

Rekomendowane odpowiedzi

  • 8 months later...

Cytat wygrzebany z "krotkich pytan..." Ciekawe linki na samym końcu, jeden z polską literą - trzeba wpisać z ręki.

Naukowo udowodniono, że mężczyźni są biologicznie ograniczeni w kwestii rozpoznawania kolorów (w porównaniu do kobiet). Ja chyba stoję w awangardzie tego upośledzenia, więc szukam dokładnej palety kolorów z opisami (pl, ang). Znalazłem coś takiego:

Dołączona grafika

Macie, panowie, coś lepszego na podorędziu? Najlepiej by było, gdyby kolory były sporej wielkości.

EDIT:

Znalazłem również paletę kolorów z kodami HTML-owymi (może być przydatne):

Dołączona grafika

Znalazłem dokładniejszą listę (te nazwy... :shock: ):

1. http://pl.wikipedia.org/wiki/Lista_kolorów

2. http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_colors

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niefajnie... Miałem niedawno podobną sytuację, ale skończyło się na utarczkach słownych. Chyba zrezygnuję z czerwonych spodni... ;)

Przepraszam, ale czy któryś z Panów może wytłumaczy mi fenomen czerwonych spodni jako czynnika agresjogennego? Mam poczucie, że jest coś o czymś nie wiem...

Dołączona grafika

A wiem to: ( z góry przepraszam nieniemieckojęzycznych):

Artykuł z Frankfurter Allgemeine Zeitung: Siegeszug nach Germanien

http://www.faz.net/aktuell/gesellschaft ... 34459.html

A tu nieanglojęzycznych: LOOK AT MY F***ING RED TROUSERS!

http://lookatmyfuckingredtrousers.blogspot.de/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Z czym można nosić koszulę royal blue? Czy pozostałe elementy garderoby mają/mogą być ciemniejsze?

Czy poniższe combo jest do przyjęcia? (marynarka szara, wpada w zielony, poszetka i krawat granatowe).

Czy można do tej koszuli założyć granatową marynarkę?

Dzięki.

Edit: usunięta uwaga na temat wyświetlania zdjęcia.

post-504-13658923693694_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Na piedestale takie słowa stoją: Ja jestem Ozymandias, król królów. Mocarze! Patrzcie na moje dzieła i przed moją chwałą gińcie z rozpaczy! - Więcej nic już nie zostało..."

Jakoś tak mi się skojarzył ten olbrzym obalony, a tak dobrze odziany.

(A, to Percy Bysshe Shelley).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Ogólna zasada: do fraka biżuteria w kolorze żółtego złota, do smokingu w kolorze białego złota (zamiast białego złota może być oczywiście platyna).

Do żakietu białe złoto/platyna.

Do garniturów:

do koloru szarego - białe złoto/platyna

do granatu - żółte złoto

Do strojów nieformalnych: nie ma sztywnych reguł, poza zachowaniem spójności (jeśli klamra do paska w kolorze złotym, to taki sam kolor powinien mieć zegarek).

W USA obowiązuje odwrotna reguła: do fraka platyna, do smokingu żółte złoto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co rozumiesz przez tandetny

W tym przypadku chodzi mi o:

- Są to najprawdopodobniej dwa kawałki cienkiej skóry sklejone ze sobą, a w środku tekturka (wnioskuję tak z przekroju tego paska - krawędzie się zwężają). Moim zdaniem dobry pasek powinien być z jednego kawałka skóry.

- Klamerka jest mocowana za pomocą klipsa do paska. Miałem dwa takie paski, niestety nie był to pierwszy i ostatni, po jakimś czasie (u mnie w ciągu dnia używania) skóra wychodzi z klamerki.

- Klamerka raczej jest ze ZnAlu, zwanego również 'szajsmetalem'. Nie wiem w jaki sposób położony jest kolor, na jednej z klamerek w moich paskach zdarzyło się że "złoto" zaczęło złazić.

jak wyglada nie tandetny pasek?

O tak :arrow:viewtopic.php?f=1&t=572&start=1855

... do smokingu w kolorze białego złota (zamiast białego złota może być oczywiście platyna).

...

W USA obowiązuje odwrotna reguła: do fraka platyna, do smokingu żółte złoto.

W USA i we Wiedniu...

W zeszłym roku na Opernball nie widziałem nikogo w smokingu z platynowymi/srebrnymi/perłowymi guzikami jubilerskimi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To cytat z mojej wypowiedzi na blogu Romana. Bylem w zeszłym roku w marcu w Wiedniu i miałem okazje być gościem u jednej z osób, które były obecne na tym rocznicowym przyjęciu. Na imprezę kokatajlowa i kieliszek szampana we foyer wypuszczają gości w black tie, wobec tego to co napisał powyżej Granville odnosi sie jedynie do samej souper w sali balowej. Zdecydowana większość gości ubranych w smokingi, z którymi miałem okazje obcowac przez około 0,5 h mojego pobytu w gmachu opery, miała koszule z kryta plisa. Wszyscy Ci natomiast, którzy mieli koszule z gorsem, zalozyli do niej pozlacane lub zlote guziki jubilerskie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opernball ma miejsce tradycyjnie w ostatni czwartek karnawału. W 2012 roku był to 16 lutego. Skoro był Pan w marcu w Wiedniu, to nie mógł Pan być na Balu w Operze, tylko - jak Pan pisze - na jakimś cocktailu.

Na Opernball 2012 był nota bene wicepremier Pawlak (jak wszyscy we fraku) wraz ze swoją towarzyszką p. Grzymałą. Była też słynna Ruby (ta od bunga-bunga).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.