Skocz do zawartości

Koordynacja kolorystyczna


meqoq

Rekomendowane odpowiedzi

Polecam zobaczyć na instagramie profil @sirchristopherchu. Niektóre zestawienia są dość śmiałe, ale w tym szaleństwie jest metoda i widać, że ten pan jest konsekwentny. Dużą zaletą w moim odczuciu jest zestawienie tych samych rzeczy z zachowaniem ogólnego wrażenia. 

https://www.instagram.com/sirchristopherchu/

Dodam od siebie, że drobną kratę warto obejrzeć z daleka i na tej podstawie dobierać inne kolory i wzory. Ta wydaje mi się być z daleka szara w ciepłym tonie, więc dodałabym granat, ciepły brąz, błękit, czyli ciepłe z zimnym. 

Zrzut ekranu 2018-09-27 o 11.01.15.png

  • Like 1
  • Oceniam pozytywnie 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WP_20180925_002.thumb.jpg.aef4c96bcee3e63529e368d07736b79c.jpg
Czy ktoś z forumowiczów doradzi, w jakich zestawach sprawdzi się taka marynarka (kratka kolory czarny/ecru)?
WP_20180925_001.thumb.jpg.a2cbee5e2e413303b422600e5a274ca3.jpg
 
Ja bym spróbował spodni w kolorze:
- biały
- beżowy
- brąz
- czarny
- butelkowa zieleń
- granatowe

W przypadku koszul to najlepiej biała. Może też być błękitna lub z delikatnym wzorem (np. delikatnie pasy) innym niż wzór na marynarce.

Pozdrawiam

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Michalina Panfil napisał:

Polecam zobaczyć na instagramie profil @sirchristopherchu. Niektóre zestawienia są dość śmiałe, ale w tym szaleństwie jest metoda i widać, że ten pan jest konsekwentny. Dużą zaletą w moim odczuciu jest zestawienie tych samych rzeczy z zachowaniem ogólnego wrażenia. 

https://www.instagram.com/sirchristopherchu/

Dodam od siebie, że drobną kratę warto obejrzeć z daleka i na tej podstawie dobierać inne kolory i wzory. Ta wydaje mi się być z daleka szara w ciepłym tonie, więc dodałabym granat, ciepły brąz, błękit, czyli ciepłe z zimnym. 

Zrzut ekranu 2018-09-27 o 11.01.15.png

ma oko do wzorów i kolorów no i jak wspomniałaś jest konsekwentny  za to szacun, ale jak dla mnie niektóre z nich,  podobnie jak w Twoim odczuciu , są zbyt śmiałe i ....kojarzą się trochę  z Gangiem Olsena ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podrzucę może jeszcze profil innego inspirującego pana. To Richard Aloisio. Stylizacje ma kolorowe, ale często w ich skład wchodzą całkiem zwykłe, stonowane elementy. Wrzucam screen z instagrama pokazujący zestawienie wyraźnej, czarno-białej kraty z dodatkami w czerwieni. Myślę, że warto obserwować takich ludzi, aby mieć ogólny wgląd w to, jakie zestawienia nam się podobają, a które to już za wiele. 

https://www.instagram.com/aloisio.ricky/

 

Zrzut ekranu 2018-10-03 o 15.04.09.png

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...

Zdjęcia jednego i drugiego pana bardzo inspirujące, ale... tylko inspirujące. Tu już nie chodzi nawet o odwagę. Są przytłaczające a przecież cała sztuka polega na noszeniu ubrań na grzbiecie a nie byciu przez ubrania noszonym😉Ot taka oczywista prawda, o której wszyscy wiedzą, ale nie zawsze się do niej stosują.

  • Like 1
  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień  dobry,

Niedługo moje wesele i zastanawiam się nad rodzajem/kolorem krawata i ew. skarpet. 

 

Posiadam:

 

Znam "zalecane" kolory i wzory krawatów dla pana młodego jednak chciałbym zasięgnąć Waszej opinii w kwesti krawatu z grenadyny (fina) a dokładnie jego koloru. Nie mam możliwości przymiarki i sprawdzenia w sklepie by zobaczyć jak poszczególne kolory mogłyby się prezentować w całym zestawie... Podoba mi się bardzo kolor butelkowy zielony - czy nie będzie on zbyt ciemny do tego garnituru? Jak ocenilibyście jego formalność?

Ewentualnie rozważam również srebrny oraz burgundowy. Kolory do wglądu w  https://www.poszetka.com/pol_m_Akcesoria_Krawaty_GRENADYNA-200.html 

 

Czy skarpetki w odceniu krawata (ciemna zieleń/burgundowy) były by przesadą ujmującą formalności? Do srebrnego na pewno czarne.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Garnitur w prążki to niezbyt fortunny wybór na własny ślub.Taki garnitur to typowy "executive power suit" i jest kojarzony z biznesem światem finansów oraz prawa., Chociaż małżeństwo także czasem może mieć wymiar biznesowy i służyć poprawie statusu finansowego, ale nawet w takim przypadku nie warto tego akcentować przez ubiór, gdyż :"pieniądze lubią ciszę "

  • Like 3
  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiedziałem na co się decyduję z wyborem garnitur, był to zakup pod wesele i przyszłe noszenie :). Nie jest to ślub Księcia Angli, więc nikt mi nie zarzuci że dopiero wyszedłem ze spotkania z CEO :) tym bardziej, że prążki są naprawdę wąskie i blade,  choć między innymi z ich powodu dopytuję o krawat - nie chciałbym psuć ogólnego wyglądu rzucaniem wielu elementów przykuwających wzrok. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem bardzo podobny garnitur na moim ślubie. Było to jakoś niedługo po Powstaniu Listopadowym, nawet Macaroni Tomato nie zajmował się jeszcze klasyczną męską elegancją, a internet był wdzwaniany. Właściciel i twórca Suit Supply zakuwał do egzaminów na studiach i nie w głowie mu było rewolucjonizować budżetową modę męską.

Później na forum przeczytałem kilkadziesiąt wymian postów, w których nowy kolega dopytywał o jakieś ślubne akcesorium i dostawał po głowie, że garnitur nie taki, buty nie takie i w ogóle.

@mayor ma rację, co nie zmienia faktu że to Twój ślub i ubierzesz się jak zechcesz.

Jeśli pytasz o poradę (i piszesz że znasz "reguły"), butelkowa grenadyna będzie OK, ale  skarpetki dałbym bezpieczne (bardzo ciemny granat ew. czarne, tylko oczywiście nowe, bo czarne skarpetki bardzo szybko stają się nieatrakcyjne).

  • Like 1
  • Oceniam pozytywnie 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.04.2019 o 17:09, sakcaj napisał:

Posiadam:

Podoba mi się bardzo kolor butelkowy zielony - czy nie będzie on zbyt ciemny do tego garnituru? Jak ocenilibyście jego formalność?

Jeżeli jest czas na dokonanie zwrotu garnituru, to gorąco do tego namawiam. Garnitur nie musi być granatowy, szary też jest OK, tyle że te prążki zwyczajnie nie pasują do stroju ślubnego i nie kojarzą się w ogóle z odświętnym strojem. Ja rozumiem, że dobrze jest kupić garnitur, który po ślubie włożymy nie raz (np. do pracy), jednak czy nie lepiej byłoby postawić na bardziej ślubny odcień i gładką tkaninę, na przykład: https://eu.suitsupply.com/pl/suits/lazio%2C-szary/C2505M-S.html?cgid=Suits&prefn1=colorID&prefn2=fit&prefv3=silk|linen|wool&prefv1=grey&prefv2=Lazio&prefn3=materialID&pdp=true lub https://eu.suitsupply.com/pl/classic_suits_reduced/lazio-ciemnoszary-garnitur/P5503M.html?cgid=classic_suits_reduced&prefn1=colorID&prefn2=fit&prefv1=grey&prefv2=Lazio&pdp=true ?

Z białym kwiatkiem i białą poszetką, czarnymi dodatkami i ciekawym krawatem może to zagrać. 

Zielony krawat na ślub też mi nie leży. Ograniczyłbym wybór do dwóch kolorów - szary lub granatowy, ewentualnie poszedłbym w ciemny fiolet / bordo.

Znalezione obrazy dla zapytania grenadine purple grey

Jeżeli już muszą być te prążki, to poszedłbym jedynie w tę stronę:

Znalezione obrazy dla zapytania grenadine grey wedding tie

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.04.2019 o 12:30, lubo69 napisał:

 

Jeśli pytasz o poradę (i piszesz że znasz "reguły"), butelkowa grenadyna będzie OK, ale  skarpetki dałbym bezpieczne (bardzo ciemny granat ew. czarne, tylko oczywiście nowe, bo czarne skarpetki bardzo szybko stają się nieatrakcyjne).

 

5 godzin temu, KIERMAN.pl napisał:

Jeżeli jest czas na dokonanie zwrotu garnituru, to gorąco do tego namawiam. Garnitur nie musi być granatowy, szary też jest OK, tyle że te prążki zwyczajnie nie pasują do stroju ślubnego i nie kojarzą się w ogóle z odświętnym strojem. Ja rozumiem, że dobrze jest kupić garnitur, który po ślubie włożymy nie raz (np. do pracy), jednak czy nie lepiej byłoby postawić na bardziej ślubny odcień i gładką tkaninę, 

Z białym kwiatkiem i białą poszetką, czarnymi dodatkami i ciekawym krawatem może to zagrać. 

Zielony krawat na ślub też mi nie leży. Ograniczyłbym wybór do dwóch kolorów - szary lub granatowy, ewentualnie poszedłbym w ciemny fiolet / bordo.

 

 

 

Moim zdaniem niepotrzebne "strzępienie języka" czy klawiatury .,Kolega @sakcaj wcale nie pyta o poradę, tylko szuka potwierdzenia słuszności dokonanego wyboru.,Lepiej napisać: "Gratulacje!! Doskonały wybór.Zgodnie z nową świecką tradycją ,garnitur w prążki na ślubie ,to gwarancja dostatku i finansowej stabilizacji podstawowej jednostki społecznej.,A zielony krawat jest słuszny z linią naszej władzy, gdyż zielony to kolor  pie... /wróć/ nadziei.,Kwiatek do butonierki i poszetke można wykonać samodzielnie ,wystarczy wpisać do google frazę: "Dollar Bill Origami" i tak dalej

  • Like 4
  • Oceniam pozytywnie 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 4/5/2019 at 8:54 PM, KIERMAN.pl said:

Jeżeli jest czas na dokonanie zwrotu garnituru, to gorąco do tego namawiam. Garnitur nie musi być granatowy, szary też jest OK, tyle że te prążki zwyczajnie nie pasują do stroju ślubnego i nie kojarzą się w ogóle z odświętnym strojem. Ja rozumiem, że dobrze jest kupić garnitur, który po ślubie włożymy nie raz (np. do pracy), jednak czy nie lepiej byłoby postawić na bardziej ślubny odcień i gładką tkaninę, na przykład: https://eu.suitsupply.com/pl/suits/lazio%2C-szary/C2505M-S.html?cgid=Suits&prefn1=colorID&prefn2=fit&prefv3=silk|linen|wool&prefv1=grey&prefv2=Lazio&prefn3=materialID&pdp=true lub https://eu.suitsupply.com/pl/classic_suits_reduced/lazio-ciemnoszary-garnitur/P5503M.html?cgid=classic_suits_reduced&prefn1=colorID&prefn2=fit&prefv1=grey&prefv2=Lazio&pdp=true ?

Z białym kwiatkiem i białą poszetką, czarnymi dodatkami i ciekawym krawatem może to zagrać. 

Zielony krawat na ślub też mi nie leży. Ograniczyłbym wybór do dwóch kolorów - szary lub granatowy, ewentualnie poszedłbym w ciemny fiolet / bordo.

 

Jeżeli już muszą być te prążki, to poszedłbym jedynie w tę stronę:

Znalezione obrazy dla zapytania grenadine grey wedding tie\

 

Dziękuję za odpowiedź i zdjęcie.

 

Niestety kiedy pisałem pierwszy post czasu na zwrot garnituru i zamówienie nowego +  krawcowej już nie było, albo było by na styk. Zamówiłem ogólnie dwa, ten w prążki i jaśniejszy szary ale był on jednak zbyt jasny i zostałem przy tym ciemnym w prążki.

Wybór padł dokładnie na zestaw jak Pan opisał: biała poszetka i goździk, czarne buty, srebrno czarne spinki, krawat ze srebrnej/szarej grenadyny (powinien dziś przyjść kurier). 

 

On 4/6/2019 at 2:25 AM, mayor said:

 

Moim zdaniem niepotrzebne "strzępienie języka" czy klawiatury .,Kolega @sakcaj wcale nie pyta o poradę, tylko szuka potwierdzenia słuszności dokonanego wyboru.,Lepiej napisać: "Gratulacje!! Doskonały wybór.Zgodnie z nową świecką tradycją ,garnitur w prążki na ślubie ,to gwarancja dostatku i finansowej stabilizacji podstawowej jednostki społecznej.,A zielony krawat jest słuszny z linią naszej władzy, gdyż zielony to kolor  pie... /wróć/ nadziei.,Kwiatek do butonierki i poszetke można wykonać samodzielnie ,wystarczy wpisać do google frazę: "Dollar Bill Origami" i tak dalej

Dobrze rozumiem wszystkie argumenty przeciw mojemu wyborowi, nie ma potrzeby skakać i krzyczeć, nie jesteśmy w przedszkolu ani sejmie. Mam nadzieję, że nie zrujnuje Panu dnia wrzucając w Maju zdjęcie do oceny/ku przestrodze :).

 

Pozdrawiam!

  • Like 1
  • Oceniam pozytywnie 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, KIERMAN.pl napisał:

Jaki Pan znowu, czy ja wyglądam jak Pan? :P To już chyba któryś raz... 

Boże, lata mijają i nawet na forum internetowym "proszę Pana, dziękuję Panu..." :D 

Pracowałem kiedyś ze świetnym profesorem starszej daty i zwykł był on tytułować wszystkich w Zakładzie o jeden tytuł powyżej właściwego (Pani magister do magistrantki, Panie doktorze do doktoranta, Panie profesorze do habilitanta). Przy okazji jednej z uroczystości wzięliśmy się na odwagę i zapytaliśmy o to jak w wg tej zasady tytułować jego samego, a on odpowiedział "po prostu Marek" :)

  • Like 4
  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 hours ago, mayor said:

Sorry .Możliwe ,że przesadziłem z sarkazmem.,Zajmuje się tym zawodowo i często w pracy próbuję perswadować nowożeńcom wybory sprzeczne z  powiedzmy "klasyką".,Z różnym skutkiem, a czasem bez skutku pomimo wielogodzinnych prób.,Oczywiście w pracy nie mogę sobie na tego typu uwagi pozwolić, dlatego jeszcze raz przepraszam, nie miałem nic złego na myśli zwyczajnie mnie poniosło.,,Do wrzucenia zdjęć jak najbardziej zapraszam.,Absolutnie nie zrujnuje mi dnia widok szczęśliwych młodych ludzi w tak wyjątkowym dniu i okolicznościach.,   Pozdrawiam i życzę wszystkiego najlepszego.,  

Doskonale Pana rozumiem i wiem skąd bierze się Pana frustracja :). W żadnym momencie nie poczułem się urażony, powinienem w pierwszym poście podać trochę szerszy kontekst dot. wybranego garnituru oraz pomysłu na krawat, trochę pisałem od niechcenia mając lekkie wątpliwości co do całego wyglądu. Dziś już jestem pewien, że będzie to wyglądać wystarczająco dobrze i nie będzie powodów by przejmować się podczas imprezy - czyli tak jak powinno być :). 

 

Profesionalne podejście do mody i doradztwa to elementy których moim zdaniem najczęściej brakuje dziś podczas zakupów, deceniam ludzi z pasją próbujących krzepić wiedzę dot. ubioru, niestety jeszcze trochę nam brakuje jako społeczeństwu ale z roku na rok jest jednak co raz lepiej np. koszule z krótkim rękawem na weselach :).

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
  • 7 months later...

W styczniu/lutym będę kupował buty oraz nową torbę na laptopa. W związku z tym pojawiła się kwestia doboru kolorystycznego. 

Który kolor torby będzie bardziej pasował do różnych odcieni brązowych butów - od jasnego/koniakowego, po ciemno brązowe:
1) koniakowy: 2112-koniaczek-2-mniejszy.jpg
2) brązowy: 2120-mniejszydsc-3508a.jpg

Intuicyjnie myślę, że należy przyjąć zasadę, by tuby było (potencjalnie) najciemniejszym elementem skórzanym odzienia, ergo, w tym przypadku torba powinna być Koniakowa, bo będzie pasować lepiej do ciemno brązowych butów, niż brązowa torba, do konikowych butów.

Proszę o opnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, HEMI napisał:

W styczniu/lutym będę kupował buty oraz nową torbę na laptopa. W związku z tym pojawiła się kwestia doboru kolorystycznego. 

Który kolor torby będzie bardziej pasował do różnych odcieni brązowych butów - od jasnego/koniakowego, po ciemno brązowe:
1) koniakowy: 2112-koniaczek-2-mniejszy.jpg
2) brązowy: 2120-mniejszydsc-3508a.jpg

Intuicyjnie myślę, że należy przyjąć zasadę, by tuby było (potencjalnie) najciemniejszym elementem skórzanym odzienia, ergo, w tym przypadku torba powinna być Koniakowa, bo będzie pasować lepiej do ciemno brązowych butów, niż brązowa torba, do konikowych butów.

Proszę o opnie :)

Zrób jak ja - całe życie nie wyobrażałem sobie mieć jakichkolwiek akcesoriów czy butów ze skóry w kolorze bordowym, kupiłem okazyjnie super bordową torbę i dobrze gra z każdym brązem. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze trzecia opcja: torba Adam Baron - torba%20meska%20day%20koniak.jpg 

 

Kolor opisany jako "koniakowy", ale jeśli zdjęcia trafnie oddają rzeczywistość, to jest on bardziej brązowy niż koniakowy per se. Pytanie jedynie czy różnica jakościowa między Sartolane a Baron jest adekwatna do ceny (Sartolane jest 100% droższe, uwzględniając promocje)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.