Skocz do zawartości
meqoq

Koordynacja kolorystyczna

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, Ernestson napisał:

Do żadnego, niestety. Po prostu ich nie noś. Przykro mi :(

Taki protip zawsze w cenie ;) Granatowe buty jeszcze można dopasować np. do szarego ale ten model odpada w przedbiegach.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jaki kolor marynarki i krawata dobrać do koszuli w kolorze jasnej mięty ( kolor wiosenny )? W Bytomiu skusiłem się na koszulę w tym kolorze , bo jako jedyna była w moim rozmiarze, a teraz mam dylemat czy nie odesłać.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

kupiłem takie buty:

https://www.afinepairofshoes.co.uk/collections/sale-price-desc/products/chatham-buckingham-antique-brown

https://www.afinepairofshoes.co.uk/collections/sale-price-desc/products/chatham-stratton-brogue-boots-tan

jaki rodzaj i jakie kolory spodni bedą najlepiej do nich pasowały ? chinosy ?  beżowe ? jeansy raw denim ?

mam problem z koordynacją kolorów... Za nim do mnie przyjdą chcialem do kupić odpowiednie spodnie :) 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
On 24.05.2017 at 1:08 PM, Ernestson said:

Do żadnego, niestety. Po prostu ich nie noś. Przykro mi :(

Czy to oznacza, że: "jeśli chcesz kupić granatowy but, to wybierz czarny"?

Czy może ta odpowiedź tyczyła się tylko scenariusza, gdy do tego chcemy założyć garnitur? Co np. z casualową bawełnianą marynarką? I np. jeansami?

Dopiero dzisiaj zacząłem czytać o koordynacji kolorystycznej i przez całe życie bardzo lubiłem nosić granatowy but, prawie przy każdej okazji. Nie wiem czy nie powinienem przemyśleć swojego życia teraz :P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Buty to nie Ford T ;-) Kolegom zapewne nie chodziło o granatowe buty co do zasady, tylko konkretnie o te. Delikatnie mówiąc są estetycznie ułomne. W każdym połączeniu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jako, że jest to mój pierwszy forumowy post - Dzień dobry wszystkim Użytkownikom :)

Tematy związane z męską elegancją nieśmiało zgłębiam od niedawna. Z czasów całkowitej 'modowej' nieświadomości została mi wełniana marynarka, na którą kompletnie nie mam pomysłu. Jestem studentem, któremu (niestety) powiedzenie, że jak się nie ma co się lubi, to się lubi co się ma, jest szczególnie bliskie, dlatego będę serdecznie wdzięczny za każdą próbę pomocy i podpowiedź jakie spodnie do takiej marynarki dobrać.

P.S. W rzeczywistości marynarka jest jeszcze ciemniejsza, jakby trochę wpadająca w bardzo ciemną zieleń. Krata jasnoszara i granatowa.598afeb856d63_20170809_1420331.thumb.jpg.81e047b11733b56e34b54d2e48901942.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Kremowe spodnie też zadziałają, szczególnie trochę lepszych gatunkowo od chinosów – np. tropikalne wełne lub nawet flanele.

Dodam przykład od Simona Cromptona, który uważa, że kremowe spodnie są równie wszechstronne, jak szare.

https://www.permanentstyle.com/2015/10/double-breasted-checks-and-cream-trousers.html

Edytowane przez Nowoanglik
Chciałem dodać wizualizację
  • Oceniam pozytywnie 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Bardzo dziękuję za wszystkie odpowiedzi, szczególnie interesujące wydało mi się połączenie z kremowymi spodniami. Pozostaje tylko wyruszyć na poszukiwania :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

z jakimi kolorami spodni będzie grała taka marynarka z kory (lekko kremowa)

91bf0a25053d0563bf803b6912246962--tuxedo

No i czy spodnie garniturowe (wełnianie) będą się gryzły z taką marynarką?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
33 minuty temu, djmakus napisał:

No i czy spodnie garniturowe (wełnianie) będą się gryzły z taką marynarką?

Tak, jak pies z kotem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Marynarka seersucker w zasadzie tylko wygląda dobrze w komplecie – tzn. w garniturze, z dopasowanymi spodniami. Można ewentualnie spróbować z białymi chinosami, ale chyba nie warto.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

właśnie dla mnie cały garnitur z seersucker wygląda śmiesznie i beznadziejnie (jak płaszcz z casentino) więc chinosy czy dżins to wiadomo że pasują (w końcu to casual) ale zastawiałem się nad czymś pośrednim typu wełna w kratę lub pepitkę

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

De gustibus itd., lecz garnitury seersucker są na topie ostatnio np. w Pitti Uomo. Lepiej nosić z krawatem "regimental" lub jednolitym (granat, lub ciemny brąz, grenadyna najlepiej) albo bez. Oczywiście mistrzom wolno więcej. Patrz np. na te stylizacje (m. in. Macieja Zaremby i Yasuto Kamashity – uważany na jednego z najlepiej ubranych mężczyzn na świecie):

598d9f9dd2949_ScreenShot2017-08-11at14_14_02.thumb.png.c098fc3864d89fb058bbb18643b69868.png598d9fa0b3885_ScreenShot2017-08-11at14_11_37.png.10198681a60379701b6e1ae3ac05bd97.png598d9fb18f1af_ScreenShot2017-08-11at14_11_01.png.30aaca7c64d76025e3715024bd66b5b7.png598d9fba46275_ScreenShot2017-08-11at14_07_15.thumb.png.7d406a0cb39cc8aff36df03e4f8f3e8b.png

Też zauważ, że Kamashita co prawda śmiało podchodzi do wzoru krawatu, ale wybiera kolory i skalę mocno kontrastujące, a jednocześnie pasujące do błękitu garnituru. Twój krawat ma tonację prawie identyczną do garnituru, i wzór (paski) w tej samej wielkości co prążek seersucker.

• Oceniam pozytywnie 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
11 godzin temu, Nowoanglik napisał:

Marynarka seersucker w zasadzie tylko wygląda dobrze w komplecie – tzn. w garniturze, z dopasowanymi spodniami. Można ewentualnie spróbować z białymi chinosami, ale chyba nie warto.

To jet niestety prawda, o czym się przekonałem, gdy miesiąc temu kupiłem taką marynarkę w prążek granatowo-biały (granat dość ciemny, biel złamana).

Spodnie czesankowe, wiadomo, odpadają, dżinsy katastrofa. Wg mnie odpadają też wszelkie bawełniane chinosy, białe jeszcze pasują kolorystycznie, lecz struktura tkaniny bawełnianych chino fatalnie się gryzie z seersucker - marynarka wygląda jak sierota po garniturze tak samo jak czesanka zestawiona z chino.

Po przymierzeniu wszystkich moich spodni - uznałem, że nie odeślę tej marynarki, bo w miarę akceptowalnie (tak dostatecznie, bezzgrzytowo) zgrywa się z:

1. Lnianymi spodniami o kroju klasycznym z kantem, Przy czym kolor spodni jest zbliżona do barwy prążków marynarki (na fotce flesz wyolbrzymił różnicę kolorów) - im bardziej, tym chyba lepiej, choć nie wiem czy identyczna tonacja nie byłaby przesadą.

zgranie.jpg.2bab71877a2004cc83aacfc7973e4d35.jpg

2. Lnianymi spodniami o takiej samej formie, ale brązowymi - przy czym "jasność" spodni jest taka sama, jak "jasność" granatowych prążków. Kontrast jasności znowu zrobiłby z marynarki sierotę.

3. Granatowymi spodniami z kantem z wełnianego tropiku o stosunkowo wyrazistym splocie.

Jak się okazuje, seersucker to bardzo garniturowa tkanina, w żadnym razie "luzacka". Z większością tkanin spodni się gryzie, a jeszcze mocniej się gryzie z nieformalnymi krojami spodni (bo marynarka seersucker jest dość sztywna i mimo zagnieceń "trzyma fason" - więc układa się zupełnie inaczej niż casualowe bawełny. Dlatego wg mnie blisko jej do "formalnego" w kroju lnu).

• Oceniam pozytywnie 3

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czy istnieje taka zasady, by kolor butów różnił się od koloru spodni (no, powiedzmy, wykluczając czarny)?

Zauważyłem, że z jakiegoś powodu nie podoba mi się, gdy ktoś ma spodnie i buty brązowe, lub oba granatowe. Jeszcze niestety nie jestem pewien jak oddziałowują na mnie odcienie, ale chciałbym się dowiedzieć czy moja raczkująca intuicja kolorystyczna dobrze mi podpowiada :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A jaki sobie wyobrażasz kolor butów do brązowych spodni, jak nie brązowy? Owszem, może być jeszcze jakiś burgund, czy inne kolory, ale inny odcień brązu będzie dobrze pasować i jest dość oczywisty. Można je przedzielić kontrastowymi skarpetkami.

• Oceniam pozytywnie 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@Blondas - zupełna racja. Po chwili zastanowienia -- chyba nie pasuje mi po prostu, gdy jest praktycznie taki sam odcień, Gdy są nieco różne, już jest dla mnie OK :)

I kolejne pytanie: z jakimi spodniami i butami łączyć czarny wełniany płaszcz?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Który kolor wełnianych spodni wybrać? Początkowo myślałem o popielatych, ale są trochę za jasne.
Noszone będą na co dzień z brązowymi/czarnymi butami, białą koszulą i granatową marynarką/swetrem.

59da5803d5ae2_Zrzutekranu2017-10-08o18_52_51.png.b503c52e5f097142dd14bd67b4301c19.png59da580031a70_Zrzutekranu2017-10-08o18_52_41.png.4c01cfb356081033e69fbe656d7f647b.png

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi