Skocz do zawartości

Koordynacja kolorystyczna


meqoq

Rekomendowane odpowiedzi

De gustibus itd., lecz garnitury seersucker są na topie ostatnio np. w Pitti Uomo. Lepiej nosić z krawatem "regimental" lub jednolitym (granat, lub ciemny brąz, grenadyna najlepiej) albo bez. Oczywiście mistrzom wolno więcej. Patrz np. na te stylizacje (m. in. Macieja Zaremby i Yasuto Kamashity – uważany na jednego z najlepiej ubranych mężczyzn na świecie):

598d9f9dd2949_ScreenShot2017-08-11at14_14_02.thumb.png.c098fc3864d89fb058bbb18643b69868.png598d9fa0b3885_ScreenShot2017-08-11at14_11_37.png.10198681a60379701b6e1ae3ac05bd97.png598d9fb18f1af_ScreenShot2017-08-11at14_11_01.png.30aaca7c64d76025e3715024bd66b5b7.png598d9fba46275_ScreenShot2017-08-11at14_07_15.thumb.png.7d406a0cb39cc8aff36df03e4f8f3e8b.png

Też zauważ, że Kamashita co prawda śmiało podchodzi do wzoru krawatu, ale wybiera kolory i skalę mocno kontrastujące, a jednocześnie pasujące do błękitu garnituru. Twój krawat ma tonację prawie identyczną do garnituru, i wzór (paski) w tej samej wielkości co prążek seersucker.

  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Nowoanglik napisał:

Marynarka seersucker w zasadzie tylko wygląda dobrze w komplecie – tzn. w garniturze, z dopasowanymi spodniami. Można ewentualnie spróbować z białymi chinosami, ale chyba nie warto.

To jet niestety prawda, o czym się przekonałem, gdy miesiąc temu kupiłem taką marynarkę w prążek granatowo-biały (granat dość ciemny, biel złamana).

Spodnie czesankowe, wiadomo, odpadają, dżinsy katastrofa. Wg mnie odpadają też wszelkie bawełniane chinosy, białe jeszcze pasują kolorystycznie, lecz struktura tkaniny bawełnianych chino fatalnie się gryzie z seersucker - marynarka wygląda jak sierota po garniturze tak samo jak czesanka zestawiona z chino.

Po przymierzeniu wszystkich moich spodni - uznałem, że nie odeślę tej marynarki, bo w miarę akceptowalnie (tak dostatecznie, bezzgrzytowo) zgrywa się z:

1. Lnianymi spodniami o kroju klasycznym z kantem, Przy czym kolor spodni jest zbliżona do barwy prążków marynarki (na fotce flesz wyolbrzymił różnicę kolorów) - im bardziej, tym chyba lepiej, choć nie wiem czy identyczna tonacja nie byłaby przesadą.

zgranie.jpg.2bab71877a2004cc83aacfc7973e4d35.jpg

2. Lnianymi spodniami o takiej samej formie, ale brązowymi - przy czym "jasność" spodni jest taka sama, jak "jasność" granatowych prążków. Kontrast jasności znowu zrobiłby z marynarki sierotę.

3. Granatowymi spodniami z kantem z wełnianego tropiku o stosunkowo wyrazistym splocie.

Jak się okazuje, seersucker to bardzo garniturowa tkanina, w żadnym razie "luzacka". Z większością tkanin spodni się gryzie, a jeszcze mocniej się gryzie z nieformalnymi krojami spodni (bo marynarka seersucker jest dość sztywna i mimo zagnieceń "trzyma fason" - więc układa się zupełnie inaczej niż casualowe bawełny. Dlatego wg mnie blisko jej do "formalnego" w kroju lnu).

  • Oceniam pozytywnie 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 weeks later...

Czy istnieje taka zasady, by kolor butów różnił się od koloru spodni (no, powiedzmy, wykluczając czarny)?

Zauważyłem, że z jakiegoś powodu nie podoba mi się, gdy ktoś ma spodnie i buty brązowe, lub oba granatowe. Jeszcze niestety nie jestem pewien jak oddziałowują na mnie odcienie, ale chciałbym się dowiedzieć czy moja raczkująca intuicja kolorystyczna dobrze mi podpowiada :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Panowie zastanawiam się nad dobraniem drugich spodni chino w Charles Tyrwhitt i zastanawiam się nad kolorem Air Force Blue, u nas coś jakby błękit pruski/turkus. Tylko zastanawiam się z czym takie spodnie łączyć, na zdjęciu wygląda to dobrze, ale z białą koszulą wszystko wygląda dobrze. Czy do takich spodni pasuje tylko beżowa góra albo szara?

airforce blue.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Błękit pruski to raczej royal blue, a turkus to całkowicie inna bajka. Ten kolor na zdjęciu to raczej stalowy, jak sama nazwa wskazuje kolor umundurowania pilotów, a czasami też stewardess:-) Bardzo ładny i dość uniwersalny. Zaryzykowałbym nawet z ciemnogranatową górą, powinien być wystarczający kontrast.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dzień dobry.
Pytanie o koordynację chinosów z czarnymi oxfordami. Spodnie bez kanta. Kolor spodni o jakim myślałem:

http://www.benevento.pl/spodnie-meskie-chinosy-x-press/135-spodnie-meskie-chinosy-x-press-chinos-brazowe-tobacco.html

http://www.benevento.pl/spodnie-meskie-chinosy-x-press/134-spodnie-meskie-chinosy-x-press-chinos-zielone.html

Do tego flanelowa marynarka w kratę ciemnobrązowo-granatowa. Koszula biała OCBD. Dodatki: krawat zielony z szantungu oraz poszetka w podobnym kolorze butelkowej zieleni. Czy takie połączenie w ogóle wchodzi w grę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do takiego zestawu i spodni tylko brązowe buty. Jeśli koniecznie czarne, pomyśl bardziej o różnych szarościach, ewentualnie o granatowym kolorze (np. szare spodnie-granatowy blezer,  granatowe chinosy-szara marynarka z flaneli lub tweedu). W ogóle, czarne oksfordy są ograniczone w zastosowaniu i raczej pasują do formalnych strojów (np. ciemnoszarych lub granatowych garniturów). A tutaj opisujesz wybitnie kasualowy zestaw. Brąz!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.