Skocz do zawartości

Koordynacja kolorystyczna


meqoq

Rekomendowane odpowiedzi

1. Jasnoszare wełna lub bawełna chino bez wzorów

2. Grafit lub navy wełna bez wzorów

W mojej opinii nr.2 zawsze wgląda żle bez kompletu w kolorze szaro-czarym tzn. z linku. Za podobnie źle koordynowalną uważam marynarkę z linku 1 choć stwarzającą w ogóle jakieś możliwości.

Potwierdzam powyższe opinie kolegów, marynarka szara musi posiadać fakturę ale niekoniecznie powyższe, wyraziste wzory. Bardzo fajne widziałem w próbniku Summer Drago -niestety nie ma zdjęć. U szarmanta są przykłady innych np. Pepitki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli "tak generalnie" to szare marynarki uważacie za kiepski pomysł do zestawu koordynowanego?

Miałem nadzieję, że kupię tę ciemnoszarą Havanę i po doszyciu kolorowych spodni będę miał:

1. Szary, letni, niezbyt formalny garnitur,

2. Ciemnoszare spodnie (tego mi brakuje - z letnich mam tylko jasne)

3. Zestaw koordynowany oparty na szarej marynarce i jakichś ciekawszych spodniach niż granatowe / grafitowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem szare, gładkie marynarki są trudne do udanego wykorzystania. Dużo łatwiej zestawić udaną kompozycję z marynarką w innym kolorze (brąz, beż, a nawet bardziej nietypowe kolory - zieleń albo burgund) albo z wzorem lub wyraźną fakturą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega @lubo69 raczył był wrzucić reklamę marynarek Boggi - zobaczmy, co kolega chce nam sprzedać. O takie cóś natenprzykład:

BO16A058801_2.jpg

Marynarka jest moim zdaniem ciemnoszara, w dodatku z kolekcji jesień-zima, ale wg mnie to jest dobry wybór do zestawu koordynowanego. Ciekawy wzór, nie"formalna" faktura, będzie dobra do chinosów, a zwłaszcza do dżinsów.

Letnia wersja powinna być również z grubszego materiału (z odpowiednio luźnym splotem) i wszystko zagra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jedną marynarkę Boggi i przymierzałem kilka, parę dni temu w Rzymie. Bardzo przyjemne rzeczy, a w ramionach, ulubionym temacie Kolegi[mention=107]mosze[/mention], zwykle jest bardzo dobrze.

Marynarka powyżej mi się osobiście nie podoba, ale zgadzam się z argumentacją.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
33 minuty temu, Młody przedsiębiorczy napisał:

@Servetch Moim zdaniem powinieneś raczej szukać jasnoszarej marynarki, ciemny szary raczej ciężko jest łączyć, wydaje się być bardziej formalny. Szczególnie na lato powinieneś celować w jaśniejsze kolory niż ta kolor tej Havany. 

Proszę:

59247f71f3a5c_zC582ota20C582opata.jpg.62d474b89481a07e1aa5e87192a1aa22.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Młody przedsiębiorczy napisał:

Cholera znowu nie zerknąłem na datę -.- 

 

2 godziny temu, lubo69 napisał:

E, niecałe 3 tygodnie opóźnienia, należy się co najwyżej:

 

Faktycznie mała łopatka tylko się należy :) Kiedyś od @lubo69 "dostałem" złotą koparkę, ale ja to wtedy "odkopałem" post po roku :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Ernestson napisał:

Do żadnego, niestety. Po prostu ich nie noś. Przykro mi :(

Taki protip zawsze w cenie ;) Granatowe buty jeszcze można dopasować np. do szarego ale ten model odpada w przedbiegach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupiłem takie buty:
 

https://www.afinepairofshoes.co.uk/collections/sale-price-desc/products/chatham-buckingham-antique-brown

https://www.afinepairofshoes.co.uk/collections/sale-price-desc/products/chatham-stratton-brogue-boots-tan

jaki rodzaj i jakie kolory spodni bedą najlepiej do nich pasowały ? chinosy ?  beżowe ? jeansy raw denim ?

mam problem z koordynacją kolorów... Za nim do mnie przyjdą chcialem do kupić odpowiednie spodnie :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
On 24.05.2017 at 1:08 PM, Ernestson said:

Do żadnego, niestety. Po prostu ich nie noś. Przykro mi :(

Czy to oznacza, że: "jeśli chcesz kupić granatowy but, to wybierz czarny"?

Czy może ta odpowiedź tyczyła się tylko scenariusza, gdy do tego chcemy założyć garnitur? Co np. z casualową bawełnianą marynarką? I np. jeansami?

Dopiero dzisiaj zacząłem czytać o koordynacji kolorystycznej i przez całe życie bardzo lubiłem nosić granatowy but, prawie przy każdej okazji. Nie wiem czy nie powinienem przemyśleć swojego życia teraz :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Jako, że jest to mój pierwszy forumowy post - Dzień dobry wszystkim Użytkownikom :)

Tematy związane z męską elegancją nieśmiało zgłębiam od niedawna. Z czasów całkowitej 'modowej' nieświadomości została mi wełniana marynarka, na którą kompletnie nie mam pomysłu. Jestem studentem, któremu (niestety) powiedzenie, że jak się nie ma co się lubi, to się lubi co się ma, jest szczególnie bliskie, dlatego będę serdecznie wdzięczny za każdą próbę pomocy i podpowiedź jakie spodnie do takiej marynarki dobrać.

P.S. W rzeczywistości marynarka jest jeszcze ciemniejsza, jakby trochę wpadająca w bardzo ciemną zieleń. Krata jasnoszara i granatowa.598afeb856d63_20170809_1420331.thumb.jpg.81e047b11733b56e34b54d2e48901942.jpg

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kremowe spodnie też zadziałają, szczególnie trochę lepszych gatunkowo od chinosów – np. tropikalne wełne lub nawet flanele.

Dodam przykład od Simona Cromptona, który uważa, że kremowe spodnie są równie wszechstronne, jak szare.

https://www.permanentstyle.com/2015/10/double-breasted-checks-and-cream-trousers.html

Edytowane przez Nowoanglik
Chciałem dodać wizualizację
  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.