Skocz do zawartości
meqoq

Koordynacja kolorystyczna

Rekomendowane odpowiedzi

50groszy    81
lubo69    3891

Moim zdaniem najlepiej będziesz wyglądał nosząc każdy z nich jako garnitur, a w drugiej kolejności granatową marynarkę z szarymi spodniami; każda inna kombinacja będzie wyglądać jakby - no właśnie jakbyś rozkompletował garnitur.

Przemyśl może zakup brązowego garnituru (chyba że masz cerę idealną do tego koloru -zauważ że model SS jest rasy czarnej - lub chcesz wyglądać na starszego) i w zamian kup jakąś marynarkę SS i spodnie np. Benevento.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
blekit    7044

A ja się nie zgodzę, brązowe garnitury są moim zdaniem bardzo uniwersalne i pozytywnie się wyróżniają. Nie widzę żadnych ograniczeń związanych z cerą (brąz to neutralny kolor, który dobrze komponuje się z prawie wszystkim) i wiekiem (skojarzenia z "dziadkowymi" garniturami są według mnie dużo bardziej związane z fasonem niż kolorem). Dodatkowo, nie widzę przeszkód, żeby połączyć spodnie od takiego garnituru z granatową marynarką.

• Upvote 2

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
MarcinJarosz    110

@50groszy uważam, że się nadadzą do rozkompletowania. Z granatową marynarką szare spodnie jak najbardziej (klasyka) i brązowe również. Szara marynarka i granatowe spodnie to taki odwrócony zestaw koordynowany. Brązowa marynarka i szare spodnie - jak najbardziej.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Kyle    2097
2 godziny temu, blekit napisał:

A ja się nie zgodzę, brązowe garnitury są moim zdaniem bardzo uniwersalne i pozytywnie się wyróżniają. Nie widzę żadnych ograniczeń związanych z cerą (brąz to neutralny kolor, który dobrze komponuje się z prawie wszystkim) i wiekiem (skojarzenia z "dziadkowymi" garniturami są według mnie dużo bardziej związane z fasonem niż kolorem). Dodatkowo, nie widzę przeszkód, żeby połączyć spodnie od takiego garnituru z granatową marynarką.

Co do ostatniego zdania - uzupełnię o prehistorię:

http://macaronitomato.blogspot.com/2011/02/granatowa-marynarka-i-odd-trousers.html

• Upvote 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Jamjest    440

Głupi ma szczęście.... kupiłem sobie do granatowej marynarki brązowe i czerwone spodnie, zastanawiając się czy bardzo naruszę kanony klasycznej elegancji. Że niby taki buntownik jestem. A tu proszę, ani oryginalnie ani naruszająco a za to całkiem klasycznie ;) 

EDIT : teraz jeszcze poproszę o prosty przepis na łączenie  spodni granatowych i czarnych ;) 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
michau    69

EDIT : teraz jeszcze poproszę o prosty przepis na łączenie  spodni granatowych i czarnych  

Może być Ci niewygodnie w dwóch parach spodni na raz ale jak już bardzo chcesz to myślę, że czarne powinny być pod spodem :-P
  • Upvote 2

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Wessling    12

Chyba, że buntownik pełną gębą, to wtedy w dni parzyste czarny przód i granatowy tył, a w pozostałe na odwrót ;)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Jamjest    440

A potem jak się przybrudzą to tak jak z bielizną - odwrócić na lewą stronę i można nosić dalej ;-)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
BrotherM    297

A może kompromis? Rozpruj na dwie polówki i zszyj jako czarno-granatowe i vice versa. Będzie modnie. ;)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Jamjest    440

Tylko czy rozpruwać wzdłużnie czy poprzecznie? I to nadal nie rozwiązuje problemu marynarki. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
DolceGusto    86
13 godzin temu, Jamjest napisał:

Głupi ma szczęście.... kupiłem sobie do granatowej marynarki brązowe i czerwone spodnie, zastanawiając się czy bardzo naruszę kanony klasycznej elegancji. Że niby taki buntownik jestem. A tu proszę, ani oryginalnie ani naruszająco a za to całkiem klasycznie ;) 

EDIT : teraz jeszcze poproszę o prosty przepis na łączenie  spodni granatowych i czarnych ;) 

Mam wrazenie, ze chciales spytac z czym łączyć spodnie granatowe i czarne. Granatowe sa bardzo uniwersalne ale ważne jest, przynajmniej według mnie, żeby gora była kontrastujaca bo jak założysz do nich granatowa marynarkę to wyjdzie dość monolitycznie pomijając fakt, ze może to wyglądać jak niezgrabna próba imitacji garnituru choc czasami można to zrobić bardzo smacznie. Pomijając wiec granat większość kolorow, jasnych i ciemnych będzie pasowała. Na myśl od razu przychodzi mi koszula w błękitny prążek, dwukolorowy repp tie i jasny cardigan, może być tzw. kolor "stone", może być kanarkowy, każdy... Albo blazer w odcieniach szarosci bądź brązu, przy granatowych spodniach masz duza dowolność. Czarne jak dla mnie sa bezużyteczne chyba, ze to jeansy a Ty lubisz wyglądać jak gwiazda rocka ale to już wychodzi poza tematyke forum. Jeśli chinosy to myślę, ze w zestawach "black&white" ale na luzie... Czarne chinisy, białe tenisowki i sweter do krykieta ale taki z czarnymi obwódkami... albo biala ocbd z podwiniętymi rękawami.... To tak na gorąco. Mam nadzieje, ze moje wymądrzanie się jakoś pomorze

• Upvote 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Dapi    399

Z niebieska koszulą to w mojej opinii jedno z najlepszych połączeń

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Whitesnake    8644

Które sznurówki wybralibyscie do tych butów, noszonych do dżinsów?

Brąz, zieleń, pomarańcz w kolorze lamowki czy niebieski?

IMG_0551.JPG.c2af595fb4d19c4fdc3a20e441827003.JPG

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
maciato    1728

Buty same w sobie są dosyć ekstrawaganckie i moim zdaniem to wystarczy. Wybrałbym zieleń.

• Upvote 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Santino    868

Pewnie ciężko będzie dobrać zielony o tym samym/zbliżonym odcieniu.
IMO pomarańczowy.

• Upvote 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
KIERMAN    361
2 godziny temu, maciato napisał:

Buty same w sobie są dosyć ekstrawaganckie i moim zdaniem to wystarczy. Wybrałbym zieleń.

Też tak uważam.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta