Skocz do zawartości

Koordynacja kolorystyczna


meqoq

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

Mam problem z doborem butów (koloru) do czarnych spodni lnianych. Oczywiście do czarnych powinny być czarne ... ale czy tylko? Ze względu na rodzaj materiału (są to lniane spodnie z dość grubego czarnego lnu) więc nawet nie tyle letnie co jesienne. Z czarnymi butami wygląda to bardzo smutno. Oksfordy wg mie całkiem odpadają bo są zbyt formalne. Jeszcze monki lub brogsy jako tako ale jakoś akurat ten materiał niekomponuje mi się z czarnymi a może tylko mi się wydaje. Natomiast zastanwiam się nad ciemnobrązowymi (lub burgundowymi) monkami a najbardziej mi podchodzi zestawienie ich z brogsami wpadającymi w pomarańcz (np te http://www.brogs.pl/brogs-mens-store--buty-loake-wroclaw--loake--buty-goodyear-welted-wroclaw-kopia-kopia-kopia-kopia-kopia.html) (do tego biała koszula lniana i krawat także w odciniach pomarańczu). Co myślicie o takim zestawieniu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za rady. Spodnie mimo grubości lnu (może nie jest aż tak gruby) są fajne i bardzo dobrze leżą. Czy myślicie że łącznie czarnego z pomarańczem to zły pomysł? Wydaje mi się że to dobre połączenie. W modzie damskiej sprawdza się dobrze a i męskie stylizacje w tym stylu widziałem choć raczej odwrotne pomarańczowe spodnie i czarne buty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
  • 1 month later...

http://vistula.pl/marynarki/marynarka,id-72885

 

Tak sie zastanawiam, z jakimi spodniami i koszulami łączyć marynarki w tego typu kolorze (wyblakłe czerwień?). No i czy nie jest to zbyt krzykliwe, oczywiście mowa o mniej oficjalnych, biurowych i nie tylko stylizacjach. Buty brązowe bym widział wstepnie.

 

A może już nazbyt kombinuję ze zbytnią ekstrawagancją? :D

 

Edit:

właśnie mi mignęła przed oczyma stylizacja z jakiegoś zdjęcia z SuSu. Biała koszula, ciemno-niebieski krawat i poszetka oraz beżowe spodnie. Może się udać. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jedną marynarkę w podobnym kolorze (czerwień przetykana z białym, z pewnej oddali wychodzi dość subtelny, stonowany róż) - noszę ją 2-3 razy w roku, latem, w połączeniu z mokasynami, białymi chino i białą koszulą w granatową kratkę. Ogólnie - dość mało uniwersalny kolor.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
  • 4 weeks later...

Moim zdaniem najlepiej będziesz wyglądał nosząc każdy z nich jako garnitur, a w drugiej kolejności granatową marynarkę z szarymi spodniami; każda inna kombinacja będzie wyglądać jakby - no właśnie jakbyś rozkompletował garnitur.

Przemyśl może zakup brązowego garnituru (chyba że masz cerę idealną do tego koloru -zauważ że model SS jest rasy czarnej - lub chcesz wyglądać na starszego) i w zamian kup jakąś marynarkę SS i spodnie np. Benevento.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja się nie zgodzę, brązowe garnitury są moim zdaniem bardzo uniwersalne i pozytywnie się wyróżniają. Nie widzę żadnych ograniczeń związanych z cerą (brąz to neutralny kolor, który dobrze komponuje się z prawie wszystkim) i wiekiem (skojarzenia z "dziadkowymi" garniturami są według mnie dużo bardziej związane z fasonem niż kolorem). Dodatkowo, nie widzę przeszkód, żeby połączyć spodnie od takiego garnituru z granatową marynarką.

  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, blekit napisał:

A ja się nie zgodzę, brązowe garnitury są moim zdaniem bardzo uniwersalne i pozytywnie się wyróżniają. Nie widzę żadnych ograniczeń związanych z cerą (brąz to neutralny kolor, który dobrze komponuje się z prawie wszystkim) i wiekiem (skojarzenia z "dziadkowymi" garniturami są według mnie dużo bardziej związane z fasonem niż kolorem). Dodatkowo, nie widzę przeszkód, żeby połączyć spodnie od takiego garnituru z granatową marynarką.

Co do ostatniego zdania - uzupełnię o prehistorię:

http://macaronitomato.blogspot.com/2011/02/granatowa-marynarka-i-odd-trousers.html

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głupi ma szczęście.... kupiłem sobie do granatowej marynarki brązowe i czerwone spodnie, zastanawiając się czy bardzo naruszę kanony klasycznej elegancji. Że niby taki buntownik jestem. A tu proszę, ani oryginalnie ani naruszająco a za to całkiem klasycznie ;) 

EDIT : teraz jeszcze poproszę o prosty przepis na łączenie  spodni granatowych i czarnych ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Jamjest napisał:

Głupi ma szczęście.... kupiłem sobie do granatowej marynarki brązowe i czerwone spodnie, zastanawiając się czy bardzo naruszę kanony klasycznej elegancji. Że niby taki buntownik jestem. A tu proszę, ani oryginalnie ani naruszająco a za to całkiem klasycznie ;) 

EDIT : teraz jeszcze poproszę o prosty przepis na łączenie  spodni granatowych i czarnych ;) 

Mam wrazenie, ze chciales spytac z czym łączyć spodnie granatowe i czarne. Granatowe sa bardzo uniwersalne ale ważne jest, przynajmniej według mnie, żeby gora była kontrastujaca bo jak założysz do nich granatowa marynarkę to wyjdzie dość monolitycznie pomijając fakt, ze może to wyglądać jak niezgrabna próba imitacji garnituru choc czasami można to zrobić bardzo smacznie. Pomijając wiec granat większość kolorow, jasnych i ciemnych będzie pasowała. Na myśl od razu przychodzi mi koszula w błękitny prążek, dwukolorowy repp tie i jasny cardigan, może być tzw. kolor "stone", może być kanarkowy, każdy... Albo blazer w odcieniach szarosci bądź brązu, przy granatowych spodniach masz duza dowolność. Czarne jak dla mnie sa bezużyteczne chyba, ze to jeansy a Ty lubisz wyglądać jak gwiazda rocka ale to już wychodzi poza tematyke forum. Jeśli chinosy to myślę, ze w zestawach "black&white" ale na luzie... Czarne chinisy, białe tenisowki i sweter do krykieta ale taki z czarnymi obwódkami... albo biala ocbd z podwiniętymi rękawami.... To tak na gorąco. Mam nadzieje, ze moje wymądrzanie się jakoś pomorze

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.