Skocz do zawartości

Koordynacja kolorystyczna


meqoq

Rekomendowane odpowiedzi

Niedługo mam wesele. Myślałem, że mam odpowiednią garderobę a teraz nie jestem przekonany. Zakładam garnitur jest w kolorze Navy, https://www.lancerto.com/garnitury/garnitur-business-mix-navy-40591.html

Mam problem z doborem krawatu, te dwa najbardziej pasują, chociaż obydwa sprawiają wrażenie nudy i jednokolorowości zestawu. Skłaniam się ku temu jasnemu niebieskiemu krawatowi, pytanie jaką poszetkę wybrać? Całą białą czy białą z niebieskim obszyciem?

Ewentualnie może kupić na szybko krawat? W jakim kolorze? Bordo, czerwień? Grenadyna lub szantung na wesele może być?

https://embassyofelegance.com/pl/p/Krawat-z-grenadyny-fina/148
https://embassyofelegance.com/pl/p/Shantung/440
http://republicofties.com/pl/p/Krawat-jedwabny-lisy-braz/56
 

DSC_0026aab.jpg

DSC_0027aab.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy od poziomu formalności ślubu, ja jestem może nie tak konserwatywny w tej sprawie jak koledzy, ale sądzę, że jak chcesz wyglądać elegancko, a nie spełniać normy formalności dla samej zasady, to nadadzą się oba - żaden nie jest na tyle wyrazisty, żeby odwracać uwagę i wagę uroczystości dewaluować, choć i nie podkreślają. Tym niemniej ani grenadyna, ani shantung nawet w tej konwencji nie wydają mi się odpowiednie. Grenadyna drobniejsza może jeszcze, choć nie sądzę i musiałbym obejrzeć całość zestawu, jeśli miałbym się wypowiedzieć. No i skoro argumentem jest jednokolorowość i nuda, to musisz się zastanowić, na ile przy tej okazji ważne jest bycie ciekawym i podkreślanie indywidualizmu, a na ile ważna jest waga wydarzenia i tradycja, której warto się w pewnych sprawach podporządkować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jako gość, to możesz szaleć, byle nie za jaskrawo i byle nie formalniej od pana młodego. A jak wnioskuję, nie planuje iść w Stresemannie ani żakiecie, więć w obrębie garniturów to w zasadzie ,,wszystkie chwyty dozwolone". No i jako gość masz większą swobodę, więc jak dla mnie złamanie tego granantu jakąś czerwienią albo właśnie bordo jest jak najbardziej na porządku dziennym. Podobnie shantung i grenadyna, jako bardziej lub mniej delikatne zdeformalizowanie i podkreślenie swojej roli jako tylko gościa, ale tam z kolei bym jednak zalecił bardziej zachowawcze kolory.

Dla mnie - bierz pierwszy krawat, jest w sam raz stonowany, ale z tym elementem kontrastowym pasów bordowych, czy co to za kolor (godzina późna i światło słabe i przy zdjęciu nigdy nie wiadomo ;) ), no i wciąż wygląda ładnie, a nie trzeba inwestować. Tym niemniej wciąż, przy pytaniu na takim forum musisz zawsze się liczyć z różnorodnością opinii, bo są i ludzie bardziej konserwatywni. Taka łatwa zasada szacunkowa jest taka, że jeśli czujesz, że lepiej, jeśli zapytasz, to powinieneś być bardziej zachowawczy i słuchać głosów bardziej odwołujących się do tradycji, więc może nie powinieneś mnie słuchać w ogóle. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym założył jakiś bardziej żyw, kolor, czerwień chyba najbardziej by mi tu pasowała. Te krawaty, które zaproponowałeś są poprawne, ale stonowane i raczej codzienne pod pracę do biura, a nie na zabawę i radość jaką niesie ze sobą ślub i wesele ;-) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Wg mnie czerń dobrze pasuje do gamy kolorów określanych jako khaki (od zieleni do brązu). Z granatem, a tym bardziej niebieskim, raczej bym się nie odważył :)

PS. Ale sam fakt, że kupiłeś tanio i że "warto" nie powinien decydować o zakupie. Masz wątpliwości, nie masz pomysłu, jak je nosić - przemyśl zwrot.

  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

Zupełnie nie mam pomysłu i nie przypominam sobie, żebym kiedyś dobrał zestaw koordynowany z tak ciemnymi spodniami.

Generalnie wolę zestaw ciemna marynarka - jasne spodnie, ew. jedno i drugie średnio-ciemne, że tak to ujmę.

Zerknąłbym jeszcze na SS - mają dobrych stylistów, może coś wymyślili.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem te spodnie (bardzo dobre i ładne w sumie) i sprzedałem, ani razu nie założywszy - właśnie z powodu trudności w stworzeniu z nimi zestawu koordynowanego (przy tym jestem jasnym blondynem).

Z jasną marynarką tworzą ostry kontrast i nogi wyglądają trochę jak dorysowane patyki. Zaś z marynarką w miarę ciemną zestaw staje się ponury i "zlany".

Szukaj średniej szarości (albo brązu) i zapośrednicz to odpowiednią koszulą. Wg mnie koszula jest tu kluczowa jako łącznik. Mnie się nie udało, ale na pewno jest to do zrobienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, mosze napisał:

Zupełnie nie mam pomysłu i nie przypominam sobie, żebym kiedyś dobrał zestaw koordynowany z tak ciemnymi spodniami.

A jednak przypomniałem sobie, że miałem pomysł - granatowe spodnie z grubszej bawełny o wyraźnej fakturze i marynarka z flaneli, średnia szarość w granatowy prążek. Do tego jasna koszula (błękit) i granatowy krawat. Wg mnie to wyglądało nieźle. Spodnie były ciemnie, jak to granat, ale nie bardzo ciemne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przykładowe zestawy:

marynarka szara [jasno lub ciemnoszara] - koszula niebieska - kamizelka brązowa

marynarka szara [jasno lub ciemnoszara] - koszula niebieska - kamizelka bordowa

marynarka szara [jasno lub ciemnoszara] - koszula niebieska - kamizelka butelkowa zieleń

marynarka szara [jasno lub ciemnoszara] - koszula niebieska - kamizelka karta szarogranatowa itd. z krat.

marynarka szara [jasno lub ciemnoszara] - koszula niebieska - wszystkie powyższe w postaci v-necków

marynarka szara [jasno lub ciemnoszara] - koszula granatowy stripe lub krata

marynarka szara [jasno lub ciemnoszara] - koszula butelkowa zieleń/bordowy  stripe lub krata

Przy ciemnoszarej marynarce kamizelki mogą być jaśniejsze

marynarka brązowa - koszula niebieska

marynarka brązowa - koszula biała

marynarka bordowa - koszula niebieska/biała............itd

marynarka krata w kombinacji kolorów itd.

wg. mnie pasuje wszystko. Podstawowa zasadą jest tylko odcień koloru - intensywne kolory łączymy z intensywnymi kolorami i szarością - "sprane" kolory ze "spranymi". Zakazany jest niebieski w zbliżonym odcieniu żeby nie wyglądać jak w rozkompletowanym garniturze po tacie i dziadku

Przy ciemnym dole najlepiej jest równoważyć jasna górę elementem ciemniejszym

Ten sławny starszy Pan z Włoch ze sklepem - uciekło mi jak się nazywał - z 7-foldami i dwurzędówkami - chyba nigdy nie założył ciemniejszej góry niż dół

edit:

Lino Leluzzi

przepiękne stylizacje z granatowymi spodniami https://www.instagram.com/linoieluzziofficial/

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Dnia 14.08.2016 o 20:16, Jamjest napisał:

Kolejne pytanie - z jakimi (jakiego koloru) marynarkami można łączyć takie spodnie -> http://www.benevento.pl/spodnie-garniturowe/48-100wool-wallstreet.html ? (granatowe). 

Kolega Larkin podał poprawną wskazówkę, reszta to Twoje własne eksperymenty, których nikt z obecnych raczej za Ciebie nie przeprowadzi ;) Możemy ew. pomóc w ocenie, gdy już uda się coś zestawić - zrób zdjęcia i wrzucaj :)

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.