Skocz do zawartości

Koordynacja kolorystyczna


meqoq

Rekomendowane odpowiedzi

Wesele od początku do końca w marynarce latem? Aż tak ortodoksyjnie?? ;)

 

Chłopaki dobrze mówią - pozostanie w marynarce to mus. Jeśli nie chcesz być pijanym gościem weselnym w wyciągniętej koszuli i poluzowanym krawacie, to bądź przynajmniej pijanym gościem w marynarce. 

 

Ja mam duży problem na weselach - lubię tańczyć, tańczę szybko, energicznie, napoje energertyczne robią swoje;), i jeszcze nie wynaleziono takiego materiału, który spowodowałby, że się nie będę pocił. Mój sposób to kilka zapasowych koszul, które lokuję gdzieś w pobliżu sali weselnej i się po prostu przebieram.

I przede wszystkim - baw się dobrze, a nie przejmuj spinkami. To polskie wesele, na miłość boską!:) 

  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam też nie zdejmuję marynarki na weselach, a jeszcze zazwyczaj mam kamizelkę. Czasami inni goście stwierdzają, że mnie podziwiają, że w tak wytrzymuję, ale dobra zabawa i procenty chyba powodują, że przestaje się zwracać uwagę na pewne rzeczy :). Z drugiej strony uważam, że zdjęcie marynarki pod koniec wesela (jeżeli jest kamizelka) nie jest jakimś wielkim wykroczeniem. W sumie zdekompletowana kamizelka bez marynarki tez może wyglądać atrakcyjnie, nawet mimo dość oficjalnej okazji. Ładną kamizelkę też można/trzeba pokazać :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam też nie zdejmuję marynarki na weselach, a jeszcze zazwyczaj mam kamizelkę. Czasami inni goście stwierdzają, że mnie podziwiają, że w tak wytrzymuję, ale dobra zabawa i procenty chyba powodują, że przestaje się zwracać uwagę na pewne rzeczy :). Z drugiej strony uważam, że zdjęcie marynarki pod koniec wesela (jeżeli jest kamizelka) nie jest jakimś wielkim wykroczeniem. W sumie zdekompletowana kamizelka bez marynarki tez może wyglądać atrakcyjnie, nawet mimo dość oficjalnej okazji. Ładną kamizelkę też można/trzeba pokazać :).

 

Pod koniec wesela mogą przylecieć Marsjanie, a i tak większość nie zauważy;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Praktycznie nie piję więc problem pojackiego rozchełstania mam z głowy:) nie chciałbym zostać potraktowany jak ignorant czy profanator elegancji bo odnoszę wrażenie, że wskazanie na pozbycie się marynarki mogło zostać tak odebrane więc zaznaczam, że była to ewentualność, która dyskredytuje u mnie szelki. Dziękuję Wam za rady i dbałość o detale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Mam dylemat dotyczący tego płaszcza. Postanowiłem go zakupić, ale mam wątpliwości co do czarnego wykończenia kołnierza. Zastanawiam się na kolorem szalika jaki mogę dobrać do niego ( czarny, granatowy, brąz już odpada) oraz czy mogę założyć brązowe buty do granatowych spodni w kant i czy ten czarny dodatek nie będzie się gryzł z brązem?

post-5251-0-74687500-1458899979_thumb.jp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też się nad nim zastanawiałem, ale właśnie wykończenie kołnierza mnie powstrzymało. W Twojej sytuacji, jeśli już bym zatrzymał płaszcz, chyba bym się nie przejmował tym wykończeniem (może krawiec da radę je zmienić?) i nosił granatowy czy np. bordowy szalik. Brązowe buty jak najbardziej 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też się nad nim zastanawiałem, ale właśnie wykończenie kołnierza mnie powstrzymało. W Twojej sytuacji, jeśli już bym zatrzymał płaszcz, chyba bym się nie przejmował tym wykończeniem (może krawiec da radę je zmienić?) i nosił granatowy czy np. bordowy szalik. Brązowe buty jak najbardziej 

Problem to materiał na kołnierz, który musiałbym pozyskać z płaszcza przez skrócenie go ok 10 cm ( a to dużo i będzie już do połowy uda, teraz jest przed kolano).  Płaszcz z czarnymi butami wygląda świetnie, ale mam wątpliwości co do brązowych butów.  Szary płaszcz generalnie jest bardzo uniwersalny i na tym mi zależy, a ten czarny dodatek go ogranicza ( może moje urojenia ;) ) Ewentualnie gdzie można poszukać materiału na kołnierz w podobnym odcieniu szarego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem to materiał na kołnierz, który musiałbym pozyskać z płaszcza przez skrócenie go ok 10 cm ( a to dużo i będzie już do połowy uda, teraz jest przed kolano).  Płaszcz z czarnymi butami wygląda świetnie, ale mam wątpliwości co do brązowych butów.  Szary płaszcz generalnie jest bardzo uniwersalny i na tym mi zależy, a ten czarny dodatek go ogranicza ( może moje urojenia ;) ) Ewentualnie gdzie można poszukać materiału na kołnierz w podobnym odcieniu szarego?

 

Ja bym nosił brązowe buty do niego. Natomiast owszem, szary płaszcz jest bardzo uniwersalny (w ogóle ten płaszcz jest całkiem ładny), ale przez ten czarny dodatek, imo traci bardzo wiele i mocno go to ogranicza - dlatego nie kupiłem. Wychodzi na to, że urojenia mam podobne  :)

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam, mam płaszcz, jak na zdjęciu. W rzeczywistości jest troszkę bardziej zielony. Z jakimi kolorami spodni go łączyć? Mam czerwone, bordowe, brązowe, niebieskie, jasnogranatowe, szare, czarne, beżowe, czerwono-czarną kratę, białe, zielone. Niestety nie mam odpowiednich ciemnogranatowych, które jak sądzę byłyby najodpowiedniejsze.

post-4965-0-35905100-1460196051_thumb.jp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.