Skocz do zawartości

Męska biżuteria - spinki do koszuli i krawata, bransoletki


Beny23

Rekomendowane odpowiedzi

Nie ma na forum miejsca w którym rozmawialibyśmy o męskiej biżuterii takiej jak spinki do koszuli czy krawata oraz bransoletkach rożnego typu. Jako że sam kolekcjonuję spinki do koszuli i mam ich ponad 100 to chętnie zobaczyłbym kolekcje forumowiczów.

Kupiłem dzisiaj moje pierwsze kamienne bransoletki od żony kolegi która zajmuje się minerałami i wytwarzaniem biżuterii. Jedna jest z lapis lazuli a druga z lava rock. Przyznam szczerze że do tej pory uważałem je za mało męskie ale nosząc je na nadgarstku dzisiaj bardzo mi się spodobały.

Co myślicie o takiej męskiej biżuterii i czy uważacie że bransoletki tego typu są zarezerwowane tylko dla kobiet?

 

046CC2E8-D32D-4409-ADCA-F0D22037696E.jpeg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem "męskie bransoletki" to oksymoron, tak jak "żonaty kawaler". Mężczyznom pozostaje konkurować na zegarek i spinki.
A ja się nie zgadzam. To kwestia tego, czy plasuje do całości imidżu, w wielu sytuacjach absolutnie bransoletka nie razi. Nawet sam mam dwie, skóra i trochę materiału. Do tego koszula lniana, luźne spodnie i dają radę.
  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bb4785027b71ab1e9517405911ecf01e.jpg
Robię sobie czasami takie bransoletki sam, relaksuje mnie nizanie. Kulki kupuję na targach Interstone albo w hurtowni na Grochowskiej w Wawie. Koszt znikomy. Założę od czasu do czasu jedną czy dwie. Nie widzę w tym nic złego. Less is more, noblesse oblige i w ogóle, ale kij z jelita grubego czasem warto wyjąć i odetchnąć głębiej. Nie relegowałbym tego typu biżuterii do domeny hipsteriady ze Zbawiksa.

  • Like 8
  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popieram męską biżuterię, o ile nie jest ona zbyt krzykliwa.

Co myślicie o różowym złocie w męskiej biżuterii? Mi się osobiście podoba i przymierzam się do kupna jakiegoś łańcuszka wykonanego z tego kruszcu. W Polsce nie zauważyłem męskiej biżuterii wykonanej z tego stopu.
Jakiś czas temu Hermes miał ciekawe bransoletki. Skóra+ pozłacana/złota klamerka w kształcie litery "H". Cartier ma również interesujące projekty, ale ceny jak to Cartier😶

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście bardzo lubię kamienne bransoletki. Nie widzę w nich nic specjalnie niemęskiego i noszę je, bo po prostu podobają mi się kamienie, z których są wykonane. 

Jeżeli chodzi o spinki do mankietów to mam w sumie dwie/trzy pary, raczej proste i zwykłe. Nie noszę ich zbyt często, bo ten rodzaj mankietu jest dla mnie mało wygodny. Także ograniczam się do najbardziej formalnych okazji. 

9C954089-6B3A-43DA-A75C-B4B34AF37301.jpeg

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Pytanie stylistyczne w temacie spinek męskich. Chcę kupić te jedne jedyne i zastanawiam się nad krzemieniem pasiastym w srebrze vs. czarny onyks w srebrze. Onyks jest bardziej oficjalny, ale z drugiej strony krzemień to wyraz patriotyzmu lokalnego plus sam kolor nie jest de facto kolorem, więc chyba będzie pasował do oficjalnych kreacji ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zerknij na poniższe spinki z onyksem. Warto przejrzeć pozostałe oferty z tego sklepu; krzemień pasiasty mają również w ofercie, chociaż nie poleciłbym ich jako pierwszy komplet.

https://www.twojabizuteria.pl/srebrne-spinki-z-onyksem-pl.html 
https://www.twojabizuteria.pl/spinki-do-koszuli-prostokaty-srebro-onyks-83.html
https://www.twojabizuteria.pl/srebrne-spinki-z-onyksem-okragle-90.html

Jako pierwszy komplet polecam poniższe z hematytem (błękit i szarość w zależności od natężenia i kąta padania światła; te mam i muszę przyznać, że na żywo wyglądają jeszcze lepiej niż na zdjęciach):

https://www.twojabizuteria.pl/spinki-srebrne-do-mankietow-z-hematytem-prostokaty-84.html

Gdyby interesowały Cię tylko ciemniejsze odcienie, kiedyś trafiłem na ciekawe połączenie węgla z bursztynem:

https://www.galante.pl/srebrne-spinki-do-mankietow-z-brylkami-wegla-smw-009?from=listing
https://www.galante.pl/srebrne-spinki-do-mankietow-z-weglem-smw-005?from=listing
https://www.galante.pl/srebrne-spinki-do-mankietow-wegiel-i-bursztyn-w-zywicy-smw-011?from=listing

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

^^ Dzieki Panowie za podpowiedzi. Nie widzę linku do tych Cartiera, ale zgaduje, ze są ponad zakładany budżet (+/- 300 zł). Będzie to dodatek zakladany 1-2x w roku, ale nie chce okrągłych, czarnych, bez oprawy ze srebra, bo wyglądają zbyt oficjalnie. Jeśli chodzi o materiały to już jestem po wstępnych oględzinach i onyks+srebro lub krzemień+srebro są moimi ostatecznymi dwoma typami. Pewnie zamówię krawatowe, onyksowe z oprawa ze srebra (jak ten w pierwszym linku), a jak mi będą kiedyś potrzebne drugie to krzemień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, xkoziol napisał:

Sprawdź wyroby Tomka Żyłki - tiferet.pl Mam naście par i szczerze polecam.

Bardzo ciekawy wybór. Jest sporo propozycji w moim guście i budżecie. Zapytam zupełnie naiwnie, czy jest jakiś dodatkowy atut zakupu biżuterii "z nazwiskiem" ? Zakładałem, że te z Allegro też są wykonywane w jakimś lokalnym zakładzie, ale nie mam pojęciach czy jest jakaś gradacja jakości w tym zakresie ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, xkoziol napisał:

Pewnie tak, w którejś prowincji ChRL :-)

Te z onyksu z Allegro:

"JESTEM ARTYSTĄ PLASTYKIEM . OD WIELU LAT PROJEKTUJĘ I WYKONUJĘ BIŻUTERIĘ SREBRNĄ I ZŁOTĄ. ZAPRASZAM DO ZAKUPU ORYGINALNEJ, RĘCZNIE WYKONANEJ BIŻUTERII. "

Dane firmy

Marcin Cieśluk
MC-ART
Włościańska 18A/30
01-710 Warszawa
REGON: 140232762
NIP: 1180174072
 
Te z krzemienia z Allegro:
 
"Producent obrączek ze złota oraz biżuterii z krzemienia pasiastego PRACOWNIA ARTYSTYCZNA BOMAR 
Produkt ocechowany zgodnie z polskim Prawem probierczym Dz. U. z 1993 r., Nr 55, poz 249"
Bolesław Wiącek
BOMAR
Rżuchów 43
27-580 Sadowie
REGON: 290565533
NIP: 661-100-42-72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...
  • 1 year later...

Hej

Zastanawiam się, czy spotkaliście się kiedyś z biżuterią-  nas przykład spinkami do mankietów - wykonanymi z kłów (ciosów) mamuta? W Internecie jest kilku sprzedawców oferujących takie wyroby, niestety wszyscy są ze Stanów, a większość... z Alaski. W sumie nawet myślałem, czy by nie zamówić, ale trochę się boje, że polscy celnicy nie będą potrafili odróżnić nielegalnej kości słoniowej od legalnej kości mamuciej :). Czy ktoś z was, być może w ramach jakiegoś hobby - wyrabianie biżuterii, kcuie noży - pracował z takim surowcem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
  • 3 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.