Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Cóż.. to może pokuszę się o lekko żartobliwe/złośliwe przyporządkowanie wyżej wymienionych zwrotów do różnych systemów promocyjno-prezentowych na przykładzie sklepu zoologicznego.:

  • "10% rabatu na wybrane towary" to takie "Proszę wyjdź z pokoju.". Przyszedłem po rybkę. Jest taniej i cena mi odpowiada - biorę.
  • "Kup dowolne 3 produkty a najtańszy dostaniesz w prezencie" to odpowiednik "Czy możesz wyjść z pokoju bo chwilowo nie mam ochoty z Tobą rozmawiać". Zmusza mnie to do kupienia 3 rzeczy, ale przynajmniej mam jakiś wybór. Kupuję 2 rybki i paczkę pokarmu.
  • "Kup kota, rybkę i patyczaka a w prezencie dostaniesz patyczaka" to odpowiednik "Wynoś się za drzwi". Nie potrzebuję kota ani patyczaka. Mam akwarium. 

W tym przypadku akcja promocyjna z banera niestety jest w wyraźnej sprzeczności z opisaną wyżej zasadą: "pod warunkiem oczywiście, że 'prezent' klient wybiera sobie sam z całej oferty a nie jest skazany na 'jedyny słuszny'".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Aras napisał:

Cóż.. to może pokuszę się o lekko żartobliwe/złośliwe przyporządkowanie wyżej wymienionych zwrotów do różnych systemów promocyjno-prezentowych na przykładzie sklepu zoologicznego.:

  • "10% rabatu na wybrane towary" to takie "Proszę wyjdź z pokoju.". Przyszedłem po rybkę. Jest taniej i cena mi odpowiada - biorę.
  • "Kup dowolne 3 produkty a najtańszy dostaniesz w prezencie" to odpowiednik "Czy możesz wyjść z pokoju bo chwilowo nie mam ochoty z Tobą rozmawiać". Zmusza mnie to do kupienia 3 rzeczy, ale przynajmniej mam jakiś wybór. Kupuję 2 rybki i paczkę pokarmu.
  • "Kup kota, rybkę A PATYCZAKA dostaniesz" to odpowiednik "Wynoś się za drzwi". Nie potrzebuję kota ani patyczaka. Mam akwarium. 

W tym przypadku akcja promocyjna z banera niestety jest w wyraźnej sprzeczności z opisaną wyżej zasadą: "pod warunkiem oczywiście, że 'prezent' klient wybiera sobie sam z całej oferty a nie jest skazany na 'jedyny słuszny'".

@Aras to generalnie jest tak, że jeśli potrzebujesz kota i rybkę oraz chętnie przygarniesz patyczaka, to korzystasz z tej promocji. Jeśli potrzebujesz tylko kota albo tylko rybkę, to generalnie z promocji po prostu nie skorzystasz. Czy ja kiedykolwiek pisałem, że oferta jest skierowana do wszystkich? Nie, jeśli potrzebujesz szalik i krawat, to super bo zgarniasz poszetkę. Jeśli potrzebujesz szalik lub krawat oraz bardzo mocno rozważasz zakup krawata/szalika, to poszetka w prezencie zapewne Cię zmotywuje do podjęcia decyzji.

Nie bardzo rozumiem Twój tok rozumowania? Czy próbujesz mi wmówić, że mówię jedno a robię drugie :>!?

Akcja nie jest sprzecza bo prezent wybierasz sobie sam w obrębie danej grupy towarowej co daje spore możliwości prawda :)? No i wracamy do punktu 1 czyli jeśli Ci to odpowiada, to korzystasz jeśli nie to znaczy, że oferta nie była dla Ciebie.

Natomiast - jeśli masz pomysł na akcję/ofertę to napisz do mnie na priv na bank dojdziemy do czegoś sensownego po wymianie kilku wiadomości :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Udaję, że nie przeczytałem pierwszej wersji Twojego posta:)

2. Nie jest moją intencją „brużdżenie” w Twoim wątku. Po prostu trochę bawi mnie dorabianie całej teorii do dawania rabatów. Pewnie dlatego, iż przez naście lat pracy, choć nie pracuję w handlu a tym bardziej w marketingu, naoglądałem się setek akcji promocyjnych robionych przez największych z branży FMCG. Można więc powiedzieć, iż trochę ten świat znam:)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Aras napisał:

1. Udaję, że nie przeczytałem pierwszej wersji Twojego posta:)

2. Nie jest moją intencją „brużdżenie” w Twoim wątku. Po prostu trochę bawi mnie dorabianie całej teorii do dawania rabatów. Pewnie dlatego, iż przez naście lat pracy, choć nie pracuję w handlu a tym bardziej w marketingu, naoglądałem się setek akcji promocyjnych robionych przez największych z branży FMCG. Można więc powiedzieć, iż trochę ten świat znam:)

1) Tak właśnie uznajmy bo pierwsza wersja nie wniosła by realnie nic do dyskusji dlatego ją zredagowałem.

2) Nie odbieram tego tak, po prostu zastanawiam się gdzie popełniam błąd w komunikowaniu mojej intencji bo różnica jest zasadnicza ale sprowadza się do drobnych niuansów :). Może znasz jakiś mniej "zabawny" sposób na tego typu akcję ? Czy generalnie moja wewnętrzna chęć nagrodzenia klienta za spełnienie postawionych warunków handlowych jest bez sensu i nigdy nie powinienem już tworzyć ofert specjalnych :>?

Może wolisz kupić kota i patyczaka a rybkę dostać w prezencie :)?

Podsumowując Arku - jaką promocję powinienem Twoim zdaniem wprowadzić abyś chciał z niej skorzystać? Pytam oczywiście hipotetycznie... a może ;)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Dignito napisał:

Podsumowując Arku - jaką promocję powinienem Twoim zdaniem wprowadzić abyś chciał z niej skorzystać? Pytam oczywiście hipotetycznie... a może ;)?

Wydaje mi się, że wielu komentatorom (i ostatecznie mnie samemu) jest wszystko jedno jaka jest Twoja motywacja. Co się liczy po naszej stronie to czy jest -25% od ceny wyjściowej czy nie. Rozgraniczanie na rabat Twój i rabaty "innych" jako różne moralnie wygląda z naszej strony na dorabianie zbytniej ideologii do całego procesu. Keep It Simple S.... (bez urazy).

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś jeden z koncernów motoryzacyjnych zapewniał w komunikatach promocyjnych iż zmienia politykę handlową. Ustala cenę cennikową, wg niego atrakcyjną, i nie będzie stosował żadnych promocji rabatów etc. Trwał w tym stanie 2 miesiące, a może krócej i wrócił do standardów obowiązujących na tym rynku, z jedna zasadniczą różnicą. Zaczął tracić udziały rynkowe i wolumen sprzedaży.

Mnie do zakupów przekonuje przede wszystkim wiarygodność sprzedającego. Być może jestem w tym osamotniony, ale podany powyżej przykład może być odzwierciedleniem motywacji zakupowych przynajmniej części kupujących. Klienci, czyli każdy z nas, w gruncie rzeczy nie chcą być traktowani jak indyki. Nie przełkną wszystkiego co im wpycha karmiący. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czas chyba wydzielić wątek co by tu nie bałaganić.

Wg mnie to kwestia wychowania sobie klientów przez daną markę. Np oferta MrVintage w Lancerto praktycznie nie ulega przecenom i klient gdy obserwuje markę wie że żeby czekał nie wiadomo ile i tak przecen się nie doczeka. Z kolei np nasz rodzimy ZackRoman poszedł jednak ścieżka promocji i pewnie coraz mniej osób kupuje w cenie regularnej choć tu jest jeszcze inny zabieg ... małe niepowtarzające się kolekcje i czasem jak nie kupisz w cenie regularnej to na promocji już nic nie ma. Też niezły sposób zachęcający do szybkich zakupów: dobry produkt w ograniczonej podaży. Np. Poszetka regularnie na blackfriday nie robi klasycznych przecen tylko właśnie drugi czy trzeci produkt gratis. Pewnie dużo zależy od skali działaności i marży jaka się ma na co dzień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przykładowa kolekcja MrVintage też ulega przecenie - patrz letnia kolekcja z 2018 roku. Chodzi raczej o to,  że nie robią co chwila promocji -50% (jak Bytom czy Vistula). Ograniczają się do przecen towarów, "przeterminowanych".

Każdemu zostaje jakiś towar, który nie opłaca się już magazynować i lepiej go sprzedać taniej uwalniając środki, niż np. spalić. Robią tak i Lancerto i SuSu. Duży światowy producent może oczywiście towar "upchnąć" jakiemuś TK-owi. Inny pomysł na ukrycie przecen to sklep outletowy bez zamówień online.

Promocja typu kup dowolne 4 sztuki a jedną dostaniesz gratis to oczywiście pomysł na zwiększenie wartości koszyka zakupowego. To zwykle gorsza dla klienta wariacja promocji: kup za minimum 500 zł a dostaniesz 20% rabatu. Warto tutaj zauważyć, iż rabat 25% klient dostaje tylko wtedy, gdy wszystkie 4 towary są w tej samej cenie - zazwyczaj tak nie jest i rabat jest mniejszy.

Promocja "kup kota, rybkę i patyczaka" najczęściej ma jakiś ukryty cel. Kot jest najdroższy i słabo się sprzedaje, albo na rybce jest największa marża... albo producent zapłacił, by wypromować nowy model patyczaka. Różnie bywa;) Ważne jest to, iż najczęściej "zmusza się" klienta do kupienia czegoś, czego nie potrzebuje... W przypadku zestawu piwo, kiełbasa i musztarda to klienta nie boli... przeżyje te 20 zł. W przypadku zestawu za 750 zł... cóż...

Też jestem za wydzieleniem wątku, bo trochę "śmiecimy":)

 

 

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@FONos możemy wydzielić rozmowę i przenieść ją do innego tematu/nowego tematu z drugiej strony nie traktuję swojego wątku jako jakiejś tablicy ogłoszeń czy mównicy więc bez skrępowania możemy pisać tu gdzie już piszemy :). Bez względu na powyższe cieszę się, że udało mi się zapoczątkować dyskusję.

Co do motywacji, to moja jest niezmienna i dość prosta więc @Żorż Ponimirski I'm keeping it as simple as hell ;).

Oczywiście @Aras z Twojego powodu (dalej zastanawia mnie dlaczego w zestawieniu jest patyczak a nie np chomik ;)) bo Twoja teoria generalnie brzmi sensownie ale nie w przypadku mojej marki - każdy do jutra do godziny 23:59 może skorzystać z następującej oferty specjalnej.

Dodaj 3 produkty do koszyka z następujących grup (po jednym z każdej kategorii krawat + poszetka + szal) :

1) https://www.dignito.pl/pol_m_Krawaty_Luxury-152.html

2) https://www.dignito.pl/pol_m_Krawaty_Grenadyna-179.html

3) https://www.dignito.pl/pol_m_Poszetki-183.html

4) https://www.dignito.pl/pol_m_Szaliki-184.html

Wybierz opcję dostawy paczkomat (jest zawsze darmowa) oraz przelew ręczny. Następnie napisz do mnie tu na forum, który z produktów chcesz otrzymać w prezencie a ja zajmę się resztą :). Szach i mat czy gramy dalej i szukamy haczyków oraz przeliczamy wszystko na $ oraz % :)? 

Oczywiście w związku ze zmianą zasad nie byłbym sobą gdybym nie miał dodatkowego zadania dla osób które zdecydują się skorzystać. Zadanie, to nie będzie miała bezpośredniego związku z $$$ ani niczym co mogło by spowodować, że zamówiony i opłacony towar nie dotrze więc spokojnie. Zadanie dodatkowe będzie bazowało tylko i wyłącznie na umowie dżentelmeńskiej pomiędzy mną a kupującym.

Coś jeszcze mogę dla was zrobić :)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Właśnie teraz wszyscy subskrybenci newslettera Dignito dostali wprost do swojej skrzynki doskonałą ofertę specjalną w skrócie - SZTOS :). Szczegółów nie opiszę ale pomyślałem sobie, że może któryś z forumowiczów nie chce odbierać sobie szansy w przyszłości dlatego zapraszam do zapisywania się :)! Obiecuję zero spamu oraz wiele wartościowych ofert, które od grudnia są i w dalszym ciągu będą dostępne wyłącznie dla subskrybentów w/w newslettera.

Jeszcze raz zapraszam :)!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
  • 2 months later...

Prosta zabawa - który zestaw podoba Ci się bardziej i dlaczego? Prawy czy Lewy (to pierwsza część zabawy)?

Jeżeli już wiesz, że dalsze życie bez niego (zestaw Lewy lub Prawy) nie ma sensu, to odezwij się do mnie poprzez prywatną wiadomość w której wyjaśnij dlaczego tak a nie inaczej oraz otwarcie napisz swoją propozycję jeśli chodzi o cenę (to druga część zabawy). Warto pamiętać, że do odważnych świat należy czyli "hit me with your best shot" 😎.

Linki do produktów:

Zestaw po Lewej cena regularna 448zł:

krawat: https://www.dignito.pl/product-pol-215-Krawat-Grenadyna-Fina-Czerwony.html

poszetka: https://www.dignito.pl/product-pol-420-Poszetka-Jedwabna-Zolte-Biedronki.html

Zestaw po Prawej cena regularna 478zł:

krawat: https://www.dignito.pl/product-pol-179-Krawat-Grenadyna-Fina-Blekitne-Paski.html

poszetka: https://www.dignito.pl/product-pol-581-Poszetka-Jedwabna-Arabska-Uczta.html

Dignito_zestaw1.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Ostatnio nagrałem film mówiący o błędzie który każdy elegant moim zdaniem popełnia lub popełniał. Jestem mega ciekawy waszej opinii na ten temat :)!?

Link do filmu: https://youtu.be/Uc3acphUKEU

Jeśli dziś do 23:59 uda się osiągnąć 250 wyświetleń, to jutro z rana wrzucam mega akcję związaną ze sklepem dlatego proszę oglądajcie, komentujcie i udostępniajcie. Z góry dziękuję :)!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 weeks later...

Szanowni od "siedzenia" w domu przychodzą człowiekowi różne pomysły do głowy w związku z czym mam wstępny zarys 2 słownie dwóch konkursów.

Pierwszy dość hardcorowy więc nie do końca jestem pewny czy ktoś podejmie rękawicę i to piszę tak serio serio ;). W brew pozorom niewiele trzeba będzie zrobić, aby wziąć udział ale nie do końca jestem pewny czy czytając regulamin nie stwierdzicie, że facet zwyczajnie oszalał.

Drugi, to raczej standard, coś oklepanego ale można zgarnąć nagrodę, to czemu by nie brać udziału, hę?

Waham się pomiędzy jednym a drugim więc może małe głosowanie? "like" tego wpisu to oklepaniec a "oceniam pozytywnie", to hardcorowy konkurs z solidnymi nagrodami.

Dodatkowo dziś 13. Liczba ta uważana jest za pechową ale TOBIE może przynieść szczęście (o ile się pośpieszycie). Dlaczego?

Oto pewna tajemnicza pula kodów rabatowych (kto pierwszy ten lepszy):

▶️ BWBFORUM25 ◀️

▶️ BWBFORUM20 ◀️

Oczywiście przy realizacji zamówienia każdy dostanie bonus w postaci mini zadania (odręcznie napisana kartka z zadaniem dołączona do zamówienia) do zrealizowania ale spokojnie nie trzeba będzie nikogo porywać ani zabijać - przynajmniej tym razem ;). W zasadzie będzie można zignorować, to dodatkowe zadanie i cieszyć się zamówionymi akcesoriami ALE wtedy nie będziesz mógł z czystym sumienie stanąć przed lustrem więc nie polecam 😎. DEAL!?

W związku z powyższym korzystając z kodu przy zamówieniu pamiętaj, że będzie mała robótka do zrobienia po rozpakowaniu paczki ;).

  • Like 2
  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

szelki_dignito.thumb.jpg.6566746a3f6d19ccaca74dab0b3727ee.jpg

Szanowni dosłownie przed chwilą w sklepie pojawiły się nowe krawaty, poszetki i ☝️ szelki ☝️. Większość w limitowanej ilości/wzór. Jestem mega ciekawy co sądzicie o tych 💎!?

Dodatkowo uzupełniliśmy najczęściej kupowane krawaty z grenadyny :).

Oczywiście nie wierzcie mi na słowo i sami sprawdźcie w praktyce 👌.

Przydatne linki:

1) Nowości <SPRAWDŹ>  💪

2) Szelki <SPRAWDŹ> 💪

3) Krawaty z Grenadyny <SPRAWDŹ>   🥂 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, pablocito napisał:


Nie działają:(

Sprawdziłem i poprosiłem kilka osób o sprawdzenie i testy wypadły pozytywnie w związku z czym przepraszam ale nie wiem jak miałbym pomóc :(.

Alternatywnie zapraszam na dignito.pl i kolokwialnie mówiąc "przeklikanie" się przez stronę :).

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Dla wszystkich miłośników szelek mamy coś naprawdę wyjątkowego. Oczywiście od razu umówmy się, że możesz godzić się na przeciętność i NIE KUPOWAĆ naszych szelek. W sumie dalej możesz (ale nie musisz) oszukiwać sam siebie ale nas nie oszukasz - We're simply the best. Możesz też doświadczyć czegoś nowego, czegoś z gwarancją satysfakcji. Co robić? Jak żyć? Kliknij baner poniżej, wybierz odpowiedni dla siebie model szelek, kup i powiedz wszystkim co myślisz o naszej marce a kto wie, może spotka Cię coś fantastycznego :)!?

1901734352_970x500szelki_eng.png.e2a12b5b5617ad1a1a1e04862a2e6a49.png

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Bacio napisał:

Jak dla mnie zabrzmiało nieco pretensjonalnie.

Może tylko odrobinkę, tak dosłownie ciut ciut ale nadal w granicach kulturalnego wyrażenie opinii o tym co zaobserwowałem 😅. Oczywiście masz prawo do innego postrzegania rzeczywistości i powiem Ci, że ta wolność, to piękna sprawa :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Dignito.Michał changed the title to Dignito - Manufactured With Passion

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.