Skocz do zawartości

Lżejsze i bardziej causalowe buty na lato


Dyjamentowski

Rekomendowane odpowiedzi

Gdzie szukać i które marki butów polecacie do bardziej casualowych stylizacji na lato? Mam na myśli mokasyny, boat shoes i chukka. Przede wszystkich chukka, a najlepiej licowe i ciemnobrązowe, bo nic fajnego nie mogę znaleźć, a Clark's mnie zraził.

Najbardziej w tej chwili podobają mi się kapcie od Mr Vintage

A9qgtLT.jpg

ale wszyscy mówią, że brzydkie, a do tego nie są chukka więc chciałbym, chociaż dla porównania, rzucić okiem na lepsze i ładniejsze modele.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamiast kapci MrV lepiej, a na pewno taniej, kupić mokasynki w Massimo Dutti, oczywiście na wyprzedaży. Cena powinna być w granicach dwóch stów. MD są ładniejsze. Jeśli chodzi o jakość, nie wiem (musiałbym porównać na żywo), ale to i tak są buty na jeden sezon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minutes ago, Cineos said:

@Dyjamentowski Chukka na lato? Od kiedy? Czy przespałem kilkadziesiąt lat i teraz nosi się je do krótkich spodenek?

Desert boots są chukka (chyba?), więc może nie na falę kulminacyjną upałów nad wodą, ale do jeansów i polo akurat.

3 minutes ago, mosze said:

Zamiast kapci MrV lepiej, a na pewno taniej, kupić mokasynki w Massimo Dutti, oczywiście na wyprzedaży. Cena powinna być w granicach dwóch stów. MD są ładniejsze. Jeśli chodzi o jakość, nie wiem (musiałbym porównać na żywo), ale to i tak są buty na jeden sezon.

Czyli ogólnie pogrzebać w normalnych sklepach i TK Maxach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

Jeśli chodzi o jakość, nie wiem (musiałbym porównać na żywo), ale to i tak są buty na jeden sezon.

 

Buty które są domyślnie oceniane jako "na jeden sezon" na forum 'obuwniczym" powinny być piętnowane jako absolutnie nieakceptowalne.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz letnie chukka, to tylko "unlined" (bez podszewki?). Na pewno Alden ma takie w swojej ofercie. Z bardziej dostępnych Carmina. Z całą pewnością są jeszcze tańsze modele, ale nic mi tej chwili nie przychodzi do głowy. 

Jeśli zależy Ci na czymś podobnym do "kapci mr vintage", to tak jak pisali koledzy wcześniej, Massimo Dutti jest dobrym miejscem na zakupy. Mam jedną parę od 3 lat i wciąż wyglądają OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chukka na lato? Od kiedy? Czy przespałem kilkadziesiąt lat i teraz nosi się je do krótkich spodenek?

Czy przespałem kilkadziesiąt lat i teraz forum zaleca dorosłym pasjonatom klasycznej męskiej elegancji krótkie spodenki?;-)
Zamszowe jasne Tricker’s Aldo (z outletu lub Ebay) mają lekką, wygodną, gumową podeszwę i nadają się na temperatury do +25 stopni.
0782d10fe880682afcc29794324550fc.jpg
  • Like 1
  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez przesady - są to buty lekkie, z cienką podeszwą, z założenia mają być lekkie i wygodne, ale to również oznacza szybkie zużywanie się buta. Cena powinna być adekwatna.

Przy standardowym użytkowaniu (rotacja, ograniczona długość sezonu, kilkanaście wyjść) wybaczyłbym że się brudzą ale nie zaakceptuje zniszczeń konstrukcyjnych - to robienie w bambuko konsumenta.Źle dobrany materiał lub wady konstrukcyjne.

Jeśli zakup to już naprawdę w promocji minus 70%

 

 

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...

https://inextenso.auchan.pl/katalog/obuwie/meskie/polbuty-meskie/inextenso-buty-sznurowane-podeszwa-espadrylowa-czarny/
Wpadły mi w oko te buty — sznurowane, lekkie, czarne (kolorystycznie bardziej formalne), o nieespadrylowym kroju, ale z espadrylową podeszwą. Niestety, w Auchan nigdzie nie mogłem ich znaleźć. Ktoś wie, gdzie można znaleźć takie albo jakieś podobne?image.thumb.png.58d42f1dcb21cf5db0197d6396fb4c9a.png
image.thumb.png.967ac339d8322880307e0493f0e6a03b.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Kewin napisał:

Mógłbyś wstawić link ? Ja widzę same modele z gumową podeszwą.

To raczej naturalne, że podeszwa jest wykonana z gumy. Ważne, aby wewnątrz była juta, a nie sztuczny materiał. 

W całości z juty możesz zakupić np. na espadrillestore.com gdzie i tak tego rodzaju podeszwa jest dostępna w znikomej ilości modeli. Ponadto zastanawiam się jak długo by wytrzymała. 

Polecone przeze mnie wcześniej posiadam od dwóch sezonów i zaliczył już nie jeden wakacyjny wypad w tym górskie szlaki na Krecie, co oczywiście nie było zbyt mądre. Jednak nadal się trzymają, nie łapią nieprzyjemnych zapachów, a stopy się w nich nie pocą. 

Gdyby ktoś miał ochotę sprawdzić to polecam brać o numer większe niż zwykle się nosi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.