Skocz do zawartości

Mr.G

Rekomendowane odpowiedzi

Jakiś czas temu na forum była dyskusja o tym czy można uszyć w Kraju dobrą koszulę bespoke i jak bardzo koszulowy bespoke różni się od MTM'a 

Postanowiłem to sprawdzić 

W tym celu zamówiłem u Mistrza Stenki, w jego warszawskiej filii, klasyczne OCBD z błękitnego oxfordu włoskiej roboty który był w sklepie na stanie.

Pierwsza przymiarka za 2 tygodnie ze względu na charakter działania filii. 

Post uzupełnie na dniach w dokładny opis zamówienia i wrażenia ze składania zamówienia 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmówienie było bardzo szczegółowe, zamawiając złożyłem na ręce krawca pik druków, w tym tą listę wypunktowanych szczegółów którą zamieszczam poniżej, dodatkowo kserówki z książki A. Granville'a opisujące i ilustrujące niektóre z wymienionych detali oraz kilka zdjęć poglądowych ładnych ocbd i ich charakterystycznych elementów  

Koszula oxford cloth button down

OCBD

·        Kołnierzyk przypinany button down

·        miękki kołnierzyk

·        Długie wyłogi kołnierzyka 8-9cm

·        Wysoka stójka

·        Dzielony karczek

·        środkowa kontrafałda zewnętrzna pod karczkiem

·        Bardzo płytka pacha

·         Plisowane wszycie mankietów

·        mankiety na jeden guzik

·         rozcięcie rękawa zapinane na mały guzik z poziomą dziurką

·        koszula zapinana na łącznie 7 guzików

·        dziurka do ostatniego, dolnego guzika pozioma

·        guziki przyszyte z otokiem

·        guziki przyszyte na krzyż

·        koszula na tyle długa żeby w kroku złapać przednią i tylnią część- z przodu krótsza niż z tyłu

·        dwa boczne rozcięcia biodrowe - głębokie godety

·        dół koszuli wykończony szwem zakładkowym

·        gęsty ścieg szycia- 12 wkuć na centymetr szwu

·        wyhaftowany monogram

·        plisa odszyta

A-beautiful-OCBD-by-Turnbull-and-Asser-896x900.jpg

box-pleat-back-300x225.jpg

Box-Pleat-in-the-back-hallmark-of-a-OCBD.jpg

Oxford-Cloth-Button-Down-OCBD-1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Pierwsza miara koszuli bespoke od Michała Stenki 

Koszula do pierwszej miary była w większości wykończona, dziurki były nacięte i obszyte, wszystkie poza dziurką w stójce kołnierza, brakowało też guzików do przypięcia wyłogów kołnierza tak aby ustalić ich dokładne umiejscowienie.

Niewykończony był dół koszuli tak aby dobrać jej długość oraz nie wszyte godety tak żeby ustalić ich finalną głębokość. 

Jak na razie wszystkie zamówione przeze mnie detale znalazły się w koszuli, poziome dziurki w rozcięciu mankietów i od ostatniego dolnego guzika, odwrócona kontrafałda na plecach, dzielony karczek korygujący moje mocno spadające prawe ramię i naprawdę długi i świetnie podcięty po łuku kołnierz. 

Dopasowanie koszuli już z miejsca było bardzo dobre, ładnie leżała w klatce i fajnie zbiegała się w talii, udało się to Mistrzowi Stence osiągnąć bez zaszewek na plecach mimo około 20 cm różnicy w obwodach między klatką a talią, jedynie wymagała zebrania w biodrach aby leżała gładko. Pełen komfort ruchów przez płytką pachę i gładkie śledzące sylwetkę linie

Oczywiście ustalona została również docelowa szerokość ramion zgodna z moja anatomią i ostateczna długość rękawów.

Odszycie robi bardzo dobre wrażenie, szwy są gęste, nie wystają żadne nitki, guziki przyszyte solidnie i świetnie obrzucone dziurki. 

To co spodobało mi się najbardziej to to jak wyszedł kołnierz, jest zupełni miękki, z majestatycznie długimi wyłogami przez co uzyskuje świetny roll w idealne "S" i schodzi z ramienia na klatkę ładnym głębokim łukiem. 

Jestem pod wrażeniem wykonania, czekam na odbiór, przy następnym spotkaniu ma być już gotowa 

PART_1559919162248.jpeg

PART_1559934810337.jpeg

PART_1559934859032.jpeg

PART_1559934886963.jpeg

PART_1559934911381.jpeg

PART_1559934981028.jpeg

  • Like 4
  • Oceniam pozytywnie 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.