Skocz do zawartości

Czy czarne lotniki to równie uniwersalne buty co zwykłe oksfordy?


Dyjamentowski

Rekomendowane odpowiedzi

Czasem okazja nakazuje założenie czarnych butów. Ogólnie uważam je za bardzo nudne, więc mam jakąś taniochę, która zaczyna mocno odstawać od reszty stroju i chciałbym kupić dobre, możliwie nienudne czarne buty, które będą jednocześnie uniwersalne. I stąd pytanie, czy lotniki się nadadzą? O, na przykład takie.

 

big_Yanko-201-Boxcalf-Negro-Leather-001.

 

Planuję w nich przejść wszystkie okazje, gdzie czarne dodatki są nieodzowne. Czy jest jakaś, gdzie nie będą właściwe, a zwykłe czarne oksfordy byłyby? Czy będę żałował tego wyboru z jakiegoś innego powodu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam identyczne jak powyżej, w dokładnie takim samym celu jak Ty. Wychodzi mi z grafiku chrztów i wesel w rodzinie, że założę je 4 razy w tym roku.

Zaleta tych lotników jest taka, że wcale nie są nudne i wręcz zachęcają do ich założenia do np. zestawu koordynowanego zamiast klasycznych brązowych butów. Czy są tak samo konserwatywne jak oksfordy cap-toe? - NIE. Czy stoją podobnie w hierarchii elegancji? - moim zdaniem, jeśli można je założyć na black-tie event (a można) to TAK. 

@blekit to Yanko 201

  • Like 2
  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ktoś kiedyś gdzieś zwróci Ci uwagę, że masz lotniki a powinieneś mieć oxfordy, to zapytaj go o forumowy nick (bo musiałbyś żyć 200 lat, żeby zwrócił na to uwagę ktoś spoza forum) i przypomnij mu, że lotniki to technicznie rzecz biorąc oxfordy.
Zakładając do fraka, zastanów się cztery razy, a do smokingu dwa. W pozostałych sytuacjach nie zastanawiaj się.

  • Like 6
  • Oceniam pozytywnie 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z powodu braku przeszyć, ornamentów i innych ozdób lotniki można uznać jako buty formalne. .Można by powiedzieć ,że to buty dosyć uniwersalne, albo nawet "must have" tylko jest jeden szkopuł., Nie na każdy rodzaj stopy lotniki będą pasować.,Wystarczy ,że ktoś ma szerokie stopy i dodatkowo wysokie podbicie to lepiej jak znajdzie sobie inne hobby .,

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

W dniu 11.03.2019 o 04:07, mayor napisał:

Z powodu braku przeszyć, ornamentów i innych ozdób lotniki można uznać jako buty formalne. .Można by powiedzieć ,że to buty dosyć uniwersalne, albo nawet "must have" tylko jest jeden szkopuł., Nie na każdy rodzaj stopy lotniki będą pasować.,Wystarczy ,że ktoś ma szerokie stopy i dodatkowo wysokie podbicie to lepiej jak znajdzie sobie inne hobby .,

I tu nie do końca masz rację, mam bardzo szeroką stopę i "niemałe" podbicie. Uszyłem sobie lotniki i ............. stopa wygląda dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, mosze napisał:

Ten pantofelek z kokardką byłby odpowiedni dla pani do 60-tce.

"Nienachalnej urody" "starszej pani" jak to kulturalnie określają, dobrze wychowani forumowi eksperci o urodzie amanta filmowego

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, mosze napisał:

Jeśli to jakiś przytyk do mnie, wyjaśniam, że młodsze wolą wyższy obcas.

Raczej przytyk do osoby, która w ramach walki z polit- poprawnością używa takich epitetów w stosunku do kobiet w starszym wieku.,Oczywiście pod osłoną anonimowości w sieci, gdyż założę się o wszystkie pieniądze ,że ta osoba nie miała by odwagi na podobne komentarze w obecności syna lub męża ocenianej prezenterki., 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.