Skocz do zawartości
JakubER

Marynarka bez konstrukcji.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

moje pytanie brzmi, ile mniej więcej mogło by kosztować uszycie takiej marynarki jak pod linkiem? Chodzi o samą robociznę bo materiał to oczywiście rzecz względna. Marynarka nie ma żadnej konstrukcji ani wypełnień, nawet brak kieszeni wewnątrz. Tylko jedna warstwa materiału, oprócz oczywiście podszewki w rękawach wychodzącej na kark.

https://vistula.pl/marynarka-metropolitan-lantier

Pozdrawiam
JR

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Uszycie marynarki to zwykle kilka tysięcy złotych.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
3 godziny temu, eye_lip napisał:

Uszycie marynarki to zwykle kilka tysięcy złotych.

Ok, czyli nie ma żadnych szans aby cena była w zakresie 1-2k ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Szanse są, tylko wtedy szanse że ta marynarka będzie wyglądała i leżała jak trzeba są minimalne.

• Like 1
  • Oceniam pozytywnie 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 25.02.2019 o 07:53, eye_lip napisał:

Szanse są, tylko wtedy szanse że ta marynarka będzie wyglądała i leżała jak trzeba są minimalne.

Tak żeby wyglądała źle to ja sobie sam potrafię uszyć. No nic, dziękuję za pomoc :-)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@JakubER 

W dniu 24.02.2019 o 22:08, JakubER napisał:

Jest szansa, kolega eye_lip trochę przesadza, nie wszyscy dobrzy krawcy mają ceny jak Zaremba.

Zupełny brak jakiejkolwiek konstrukcji jest rzadko możliwy ( ale nie niemożliwy) do wykonania, ponieważ zależy od kilku czynników, budowy ciała zamawiającego, wybranej tkaniny, pożądanego kroju, tak żeby to naprawdę dobrze wyglądało. 

Za to jak najbardziej jest możliwe wykonie marynarki o konstrukcji minimalnej np w postaci tylko jednej warstwy cienkiego płótna lub cienkiej cameli, bez żadnych wkładów piersiowych, bez wkładów barkowych, bez wypełnienia ramion i bez wypełnienia wszycia rękawa, jedynie jedna warstwa materiału - jedna warstwa cienkiej naturalnej cameli - warstwa podszewki  

Np Mistrz Michał Stenka szyje takie marynarki, cena 2500pln igła 

Tutaj przykład z jego FB: https://www.facebook.com/769192786749410/photos/a.770497793285576/787524054916283/?type=3&theater 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 3.03.2019 o 01:27, Mr.G napisał:

@JakubER 

Jest szansa, kolega eye_lip trochę przesadza, nie wszyscy dobrzy krawcy mają ceny jak Zaremba.

Zupełny brak jakiejkolwiek konstrukcji jest rzadko możliwy ( ale nie niemożliwy) do wykonania, ponieważ zależy od kilku czynników, budowy ciała zamawiającego, wybranej tkaniny, pożądanego kroju, tak żeby to naprawdę dobrze wyglądało. 

Za to jak najbardziej jest możliwe wykonie marynarki o konstrukcji minimalnej np w postaci tylko jednej warstwy cienkiego płótna lub cienkiej cameli, bez żadnych wkładów piersiowych, bez wkładów barkowych, bez wypełnienia ramion i bez wypełnienia wszycia rękawa, jedynie jedna warstwa materiału - jedna warstwa cienkiej naturalnej cameli - warstwa podszewki  

Np Mistrz Michał Stenka szyje takie marynarki, cena 2500pln igła 

Tutaj przykład z jego FB: https://www.facebook.com/769192786749410/photos/a.770497793285576/787524054916283/?type=3&theater  

Dziękuję wszystkim za odpowiedź. Prawdę mówiąc nie do końca się zrozumieliśmy. Chodziło mi o to, że przychodzę z marynarką którą już mam i jej krój mi odpowiada, a krawiec robi mi jej kopie, tylko z innego materiału - tym razem chciał bym po prostu w kolorze szarym. Nie wydaje mi się, abym potrzebował do tej roboty mistrza na skalę kraju i państw ościennych - ot zwykły pośledni mistrzunio powinien podołać :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To zdaje się, że trochę pomyliłeś forum albo przynajmniej dział. W dziale bespoke pisze się o rzeczach robionych na miarę a nie kopiach ciuchów z sieciówek. 

• Like 3
  • Oceniam pozytywnie 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
18 godzin temu, JakubER napisał:

Dziękuję wszystkim za odpowiedź. Prawdę mówiąc nie do końca się zrozumieliśmy. Chodziło mi o to, że przychodzę z marynarką którą już mam i jej krój mi odpowiada, a krawiec robi mi jej kopie, tylko z innego materiału - tym razem chciał bym po prostu w kolorze szarym. Nie wydaje mi się, abym potrzebował do tej roboty mistrza na skalę kraju i państw ościennych - ot zwykły pośledni mistrzunio powinien podołać :)

@JakubER 

Możesz zawsze przynieść do krawca marynarkę na wzór i uszyjesz sobie na miarę kopię pod względem stylistyki kroju i zastosowanych rozwiązań konstrukcyjnych kroju z materiału jaki sobie wybierzesz 

Still polecam do takiej roboty Michała Stenkę 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 24.02.2019 o 22:08, JakubER napisał:

Lepiej poszukać dobrego RTW w tej cenie i ewentualnie dopasować u krawca. Jeśli nie masz jakiejś dziwnej budowy, to raczej będziesz zadowolony.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zwracam uwagę, że kopia idealnie leżącej marynarki nie musi idealnie leżeć- zwłaszcza przy różnych cechach materiału.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
6 godzin temu, Ernestson napisał:

To zdaje się, że trochę pomyliłeś forum albo przynajmniej dział. W dziale bespoke pisze się o rzeczach robionych na miarę a nie kopiach ciuchów z sieciówek. 

Ok dziękuję za uwagę. Podpowiesz mi proszę w którym dziale mogę zapytać o kopię marynarki z sieciówki? Pytam poważnie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 godzinę temu, Pawcio napisał:

Lepiej poszukać dobrego RTW w tej cenie i ewentualnie dopasować u krawca. Jeśli nie masz jakiejś dziwnej budowy, to raczej będziesz zadowolony.

Dziękuję za uwagę. Dał byś radę podać mi namiary na sklep w Polsce w którym kupię marynarkę bez podszewki w jakości przynajmniej jak firma Lantier?

Ps. MCeran odpada ze względu na brak rozmiarów (~170/96)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Z opisu producenta ,,Marynarka jest dobrze dopasowana do sylwetki, ma lekką konstrukcję na półpodszewce''. Nie bardzo rozumiem gdzie tu jest ,,brak podszewki'', a sama marynarka też nie zachwyca niczym szczególnym, a do tego ma wąskie klapy i jest zbyt krótka.  Myślę, że zostałaby skreślona przez wielu użytkowników forum na wstępie. Co do firm to dużo jest polecanych na forum, wystarczy poszukać.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
7 godzin temu, Mr.G napisał:

@JakubER 

Możesz zawsze przynieść do krawca marynarkę na wzór i uszyjesz sobie na miarę kopię pod względem stylistyki kroju i zastosowanych rozwiązań konstrukcyjnych kroju z materiału jaki sobie wybierzesz 

Still polecam do takiej roboty Michała Stenkę 

Still... Ja mysle ze zaden nawet mistrzunio krawiectwa sie za takie zlecenie nie zabierze :)

• Like 1
  • Oceniam pozytywnie 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi