Skocz do zawartości

Marynarka bez konstrukcji.


JakubER

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

moje pytanie brzmi, ile mniej więcej mogło by kosztować uszycie takiej marynarki jak pod linkiem? Chodzi o samą robociznę bo materiał to oczywiście rzecz względna. Marynarka nie ma żadnej konstrukcji ani wypełnień, nawet brak kieszeni wewnątrz. Tylko jedna warstwa materiału, oprócz oczywiście podszewki w rękawach wychodzącej na kark.

 

https://vistula.pl/marynarka-metropolitan-lantier

 

Pozdrawiam
JR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@JakubER 

W dniu 24.02.2019 o 22:08, JakubER napisał:

Ok, czyli nie ma żadnych szans aby cena była w zakresie 1-2k ?

Jest szansa, kolega eye_lip trochę przesadza, nie wszyscy dobrzy krawcy mają ceny jak Zaremba.

Zupełny brak jakiejkolwiek konstrukcji jest rzadko możliwy ( ale nie niemożliwy) do wykonania, ponieważ zależy od kilku czynników, budowy ciała zamawiającego, wybranej tkaniny, pożądanego kroju, tak żeby to naprawdę dobrze wyglądało. 

Za to jak najbardziej jest możliwe wykonie marynarki o konstrukcji minimalnej np w postaci tylko jednej warstwy cienkiego płótna lub cienkiej cameli, bez żadnych wkładów piersiowych, bez wkładów barkowych, bez wypełnienia ramion i bez wypełnienia wszycia rękawa, jedynie jedna warstwa materiału - jedna warstwa cienkiej naturalnej cameli - warstwa podszewki  

Np Mistrz Michał Stenka szyje takie marynarki, cena 2500pln igła 

Tutaj przykład z jego FB: https://www.facebook.com/769192786749410/photos/a.770497793285576/787524054916283/?type=3&theater 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
W dniu 3.03.2019 o 01:27, Mr.G napisał:

@JakubER 

Jest szansa, kolega eye_lip trochę przesadza, nie wszyscy dobrzy krawcy mają ceny jak Zaremba.

Zupełny brak jakiejkolwiek konstrukcji jest rzadko możliwy ( ale nie niemożliwy) do wykonania, ponieważ zależy od kilku czynników, budowy ciała zamawiającego, wybranej tkaniny, pożądanego kroju, tak żeby to naprawdę dobrze wyglądało. 

Za to jak najbardziej jest możliwe wykonie marynarki o konstrukcji minimalnej np w postaci tylko jednej warstwy cienkiego płótna lub cienkiej cameli, bez żadnych wkładów piersiowych, bez wkładów barkowych, bez wypełnienia ramion i bez wypełnienia wszycia rękawa, jedynie jedna warstwa materiału - jedna warstwa cienkiej naturalnej cameli - warstwa podszewki  

Np Mistrz Michał Stenka szyje takie marynarki, cena 2500pln igła 

Tutaj przykład z jego FB: https://www.facebook.com/769192786749410/photos/a.770497793285576/787524054916283/?type=3&theater  

Dziękuję wszystkim za odpowiedź. Prawdę mówiąc nie do końca się zrozumieliśmy. Chodziło mi o to, że przychodzę z marynarką którą już mam i jej krój mi odpowiada, a krawiec robi mi jej kopie, tylko z innego materiału - tym razem chciał bym po prostu w kolorze szarym. Nie wydaje mi się, abym potrzebował do tej roboty mistrza na skalę kraju i państw ościennych - ot zwykły pośledni mistrzunio powinien podołać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, JakubER napisał:

Dziękuję wszystkim za odpowiedź. Prawdę mówiąc nie do końca się zrozumieliśmy. Chodziło mi o to, że przychodzę z marynarką którą już mam i jej krój mi odpowiada, a krawiec robi mi jej kopie, tylko z innego materiału - tym razem chciał bym po prostu w kolorze szarym. Nie wydaje mi się, abym potrzebował do tej roboty mistrza na skalę kraju i państw ościennych - ot zwykły pośledni mistrzunio powinien podołać :)

@JakubER 

Możesz zawsze przynieść do krawca marynarkę na wzór i uszyjesz sobie na miarę kopię pod względem stylistyki kroju i zastosowanych rozwiązań konstrukcyjnych kroju z materiału jaki sobie wybierzesz 

Still polecam do takiej roboty Michała Stenkę 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Ernestson napisał:

To zdaje się, że trochę pomyliłeś forum albo przynajmniej dział. W dziale bespoke pisze się o rzeczach robionych na miarę a nie kopiach ciuchów z sieciówek. 

Ok dziękuję za uwagę. Podpowiesz mi proszę w którym dziale mogę zapytać o kopię marynarki z sieciówki? Pytam poważnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Pawcio napisał:

Lepiej poszukać dobrego RTW w tej cenie i ewentualnie dopasować u krawca. Jeśli nie masz jakiejś dziwnej budowy, to raczej będziesz zadowolony.

Dziękuję za uwagę. Dał byś radę podać mi namiary na sklep w Polsce w którym kupię marynarkę bez podszewki w jakości przynajmniej jak firma Lantier?

 

Ps. MCeran odpada ze względu na brak rozmiarów (~170/96)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z opisu producenta ,,Marynarka jest dobrze dopasowana do sylwetki, ma lekką konstrukcję na półpodszewce''. Nie bardzo rozumiem gdzie tu jest ,,brak podszewki'', a sama marynarka też nie zachwyca niczym szczególnym, a do tego ma wąskie klapy i jest zbyt krótka.  Myślę, że zostałaby skreślona przez wielu użytkowników forum na wstępie. Co do firm to dużo jest polecanych na forum, wystarczy poszukać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Mr.G napisał:

@JakubER 

Możesz zawsze przynieść do krawca marynarkę na wzór i uszyjesz sobie na miarę kopię pod względem stylistyki kroju i zastosowanych rozwiązań konstrukcyjnych kroju z materiału jaki sobie wybierzesz 

Still polecam do takiej roboty Michała Stenkę 

Still... Ja mysle ze zaden nawet mistrzunio krawiectwa sie za takie zlecenie nie zabierze :)

 

  • Like 1
  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
7 godzin temu, Mr.G napisał:

Wszystko co klient sobie zażyczy 

 

Mam wrażenie, że na tym rynku to już tak nie działa. Rzemieślnicy pracujący nad swoją marką powinni podejmować się jedynie zleceń, na których będą mogli z dumą naszyć nazwę swojego zakładu. Dawno temu usłyszałem takie zdanie od jednego z lokalnych krawców, kiedy zacząłem za bardzo wymyślać przy zamówieniu i cenię go za to do dzisiaj. 

  • Like 3
  • Oceniam pozytywnie 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Whitesnake ma racje, ciezko sie z tym nie zgodzic. Akurat w przypadku: wszystko co klient sobie zazyczy, jesli zyczeniem jest wykonanie kopii to uwazam ze zaden krawiec z szacunku nie powinien sie tego podjac, moze wykonac wlasna interpretacje tego stylu, ale kopiowac 1 do 1 identycznie nie miesci mi sie w glowie. Oburza mnie kopiowanie 1 do 1, odmawialismy zlecen damskich gdzie klientka chciala wykonac kopie znanej marki, zwyczajna przyzwoitosc nie pozwala na takie zagrania, jesli chcemy by rynek byl zdrowy, pracownie powstawaly, rzemieslnicy mieli prace itd. 

Osobnym tematem jest to czy pracownia musi miec koniecznie jeden ustalony styl, tutaj bylbym bardziej otwarty.. Realia sa takie ze jest latwiej trzymac sie wlasnego wyrobionego stylu, dochodzi przyzwyczajenie zespolu szyjacego, musimy pamietac ze marynarke rzadko szyje jedna osoba a jesli skaczemy miedzy stylami to wymaga to bardzo duzego doswiadczenia calego zespolu aby rozumial te zmiany, stad latwiej/ekonomicznej/pewniej jest trzymac sie czegos sprawdzonego.Natomiast  gdzie jest granica "klient nasz Pan" to juz kwestia indywidualna zwiazana z tym na ile krawiec/zespol czuja to czego klient wymaga. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, Andells napisał:

Osobnym tematem jest to czy pracownia musi miec koniecznie jeden ustalony styl, tutaj bylbym bardziej otwarty.. 

 

Jeśli to wynika z ograniczeń zespołu to oczywiście warto pracować nad rozszerzeniem kompetencji, ale jeśli ktoś nie podejmuje się uszycia zbyt krótkich marynarek, wykonania kolorowych obszyć lub za wąskich klap, bo uważa, że to kwestia przemijającej mody i źle wygląda, to w moich oczach zyskuje wiarygodność.  Można to zwać stylem, preferencjami, zasadami - nieistotne - ważne, że w dobrze rozumianym interesie klienta, nawet jeśli wbrew jego opinii.

  • Like 2
  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marynarkę bez konstrukcji, na ćwierćpodszewce, gotową "z wieszaka" dostaniesz u nas w Macaroni Tomato za ok 1000-1500PLN (zależy od kolekcji, wyprzedaży itp.). Doszywamy również rozmiary z wybranej selekcji materiałów w cenach marynarek gotowych, system Made to order, koszt około 1700PLN, a szycie marynarek, również tych bez konstrukcji, zaczynamy od 2299PLN (ceny dotyczą szycia razem z materiałem). Nie robimy kopii rzeczy Klienckich, bo mamy własne konstrukcje, z których jesteśmy dumni, ale śmiem twierdzić, że na wielu Klientach wyglądają one lepiej niż te z Vistuli ;)
Jeśli możesz zajrzeć na Rozbrat 22 na Warszawskim Powiślu, wpadnij, sam zobaczysz. 

Zdecydowanie odradzam natomiast szukanie "pośledniego mistrzunia", bo krawiec krawcowi nie równy, na szyciu odzieży zna się ich mniej niż więcej, a dobrze robi to garstka w całym kraju. Także kopiowanie może okazać się nie takie proste jak się wydaje. Zresztą, kopiowanie Vistuli, to już w ogóle nie wydaje mi się dobrym pomysłem, bo jak chcesz skopiować marynarkę by była bez konstrukcji skoro ta z linka konstrukcję posiada i jest to zapewne dość tania klejonka lub jakaś jej odmiana?

  • Like 1
  • Oceniam pozytywnie 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe swoją drogą, że całkiem niedawno dyskusja o skopiowaniu koszuli z USA za $350 wywołała na forum burzę protestów, że tak nie wolno, że tak się nie godzi, że to kradzież własności intelektualnej. Pomysł skopiowania marynarki z Vistuli budzi natomiast szczerą chęć pomocy, minus jeden post etyczny i jeden marketingowy;-)

  • Like 3
  • Oceniam pozytywnie 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, lubo69 napisał:

 Pomysł skopiowania marynarki z Vistuli budzi natomiast szczerą chęć pomocy, minus jeden post etyczny i jeden marketingowy;-)

 

To bardzo ekscentryczny pomysł więc wywołuje zainteresowanie :) . To coś, jak wynajęcie Beksińskiego do skopiowania kupionego na Starym Mieście, machniętego z matrycy landszafcika. Sam byłbym ciekaw wyniku końcowego.

  • Like 2
  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, lubo69 napisał:

Ciekawe swoją drogą, że całkiem niedawno dyskusja o skopiowaniu koszuli z USA za $350 wywołała na forum burzę protestów, że tak nie wolno, że tak się nie godzi, że to kradzież własności intelektualnej. 

Wydaje mi się, że istnieje jednak bardzo  różnica między ewentualnych skopiowaniem kroju ubrania RTW (zwłaszcza popularnej firmy, która tłucze ten sam szablon w tysiącach egzemplarzy i sam szablon nie zawiera jakiegoś unikalnego know-how czy patentu) a np. skopiowaniem ubrania bespoke, gdzie rzemieślnik zainwestował dużo pracy w stworzenie wykroju, licząc zapewne na "długotrwałą relację". 

Swoją drogą, problem jest szerszy i zapewne mało kto jest w tych sprawach 100% konsekwentny. Wyobraźcie sobie taką sytuację: mieliście prywatnego lekarza, który po wielu wizytach, badaniach i przemyśleniach ustawił wam perfekcyjną, spersonalizowaną "baterię leków i rehabilitacji" na przewlekłą dolegliwość. Te leki i rehabilitacja wymagają recept/skierowań. I nagle ten wasz lekarz wyjeżdża na drugi koniec świata, albo np. porzuca medycynę i zostaje tancerzem. Możecie oczywiście zacząć chodzić do innego lekarza i poprosić o przepisanie tej wspaniałej baterii leków i rehabilitacji, ale... zaraz, zaraz, to przecież byłaby kradzież "własności intelektualnej" i know-how pierwszego medyka. Więc jak, uczciwe zaczynacie od nowa żmudny proces diagnozowania, prób-i-błędów z różnymi dawkami leków i terapiami?

  • Like 2
  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.