Skocz do zawartości

Bespoke dla wagi ciężkiej


Lipa82

Rekomendowane odpowiedzi

Jak sami pisaliście ta kwestia jest mało poruszana na forum a że sam planuję zakup więc z chęcią pobawię się w królika doświadczalnego 😊

 

Ze względów na swoja budowę- krótkie umięśnione nogi z bardzo dużymi udami, długi tors (teraz już z brzuszkiem) i dość szerokie i grube ramiona - garnitur MTM nie do końca się sprawdza. Niestety przez te dodatkowe kg nie mieszczę się w swój dotychczasowy garnitur więc wniosek jest jeden trzeba odłożyć kaskę i uszyć nowy.

I tu pojawiają się schody – po przewertowaniu forum znalazłem na dobrą sprawę tylko jedną relację osoby „dobrze zbudowanej”. Garnitur był szyty przez Pana Sebastian Żukowskiego i zamawiającemu bardzo się podobał niestety część z was miała na ten temat inne zdanie ;/

Więc zakładając przedział 4-5 tyś kogo polecacie do wykonania takiego zamówienia czy właśnie SŻ czy może ktoś inny a może zwrócić się o pomoc do kogoś ze starej szkoły (ale ich coraz mniej) ??

Zdaje sobie sprawę też, że w zależności od przeznaczenia garnituru i naszej wizji trudno określić jakiś ogólne rady- ale chciałbym spróbować na podstawie waszych wypowiedzi.

  1. 3 rzędy guzików

  2. Materiał dość lekki aby się nie pocić, ale nie za lekki bo przy wadze ciężkiej może się odkształcać trochę.

  3. Coś jeszcze??

 

Jak zawsze liczę na wasza pomoc i sugestie😊

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam naszego forumowego kolegę @Ernestson. Tutaj masz poświęcony mu wątek na forum ze zdjęciami wielu realizacji (głównie dla mnie ;))

 A tutaj masz stronę internetową http://www.dawidkuklinski.pl/

W wątku forumowym pokazane są realizacje na osobach raczej szczupłych, tu masz na Instagramie Dawida realizację dla osoby o nieco większych wymiarach, według mnie dopasowanie marynarki wygląda bardzo dobrze: 

 

  • Like 1
  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Lipa82 napisał:
  1. 3 rzędy guzików

Podejrzewam, że to właśnie będzie największe wyzwanie dla krawca ;)

 

A tak serio to koniecznie daj znać na kogo się zdecydowałeś i jak wyszło zamówienie, mam wśrod znajomych kilka osób Twojej postury i na pewno będą zainteresowane rezultatami :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Lipa82 napisał:

 

 

Ze względów na swoja budowę- krótkie umięśnione nogi z bardzo dużymi udami, długi tors (teraz już z brzuszkiem) i dość szerokie i grube ramiona - garnitur MTM nie do końca się sprawdza. Niestety przez te dodatkowe kg nie mieszczę się w swój dotychczasowy garnitur więc wniosek jest jeden trzeba odłożyć kaskę i uszyć nowy.

I tu pojawiają się schody – po przewertowaniu forum znalazłem na dobrą sprawę tylko jedną relację osoby „dobrze zbudowanej”. Garnitur był szyty przez Pana Sebastian Żukowskiego i zamawiającemu bardzo się podobał niestety część z was miała na ten temat inne zdanie ;/

Więc zakładając przedział 4-5 tyś kogo polecacie do wykonania takiego zamówienia czy właśnie SŻ czy może ktoś inny a może zwrócić się o pomoc do kogoś ze starej szkoły (ale ich coraz mniej) ??

Zdaje sobie sprawę też, że w zależności od przeznaczenia garnituru i naszej wizji trudno określić jakiś ogólne rady- ale chciałbym spróbować na podstawie waszych wypowiedzi.

  1. 3 rzędy guzików

  2. Materiał dość lekki aby się nie pocić, ale nie za lekki bo przy wadze ciężkiej może się odkształcać trochę.

  3. Coś jeszcze??

 

Jak zawsze liczę na wasza pomoc i sugestie😊

Problem nie jest mi obcy, gdyż w pewnym sensie jestem po obydwu stronach barykady.,Sam mam problemy z nadwagą i od kilkunastu lat zawodowo zajmuje się ubieraniem ludzi.,Dodatkowo mam sporą fluktuacje wagi od 180 w porywach do 280 lb  przy dosyć marnym wzroście 5'11".,To że trudno znaleźć fotorelacje z realizacji zamówień dla osób dobrze odżywionych nie jest aż tak dziwne.W niektórych krajach otyłość przywódcy jest to najpilniej strzeżona tajemnica państwowa, bardziej niż monopol na bombę atomową .,Z jednej strony sam muszę być dobrze ubrany ,gdyż idąc do pracy nie reprezentuje tylko sam siebie,ale przede wszystkim tych którzy za mój czas płacą, z drugiej strony klient który wysyła zapytanie ze stwierdzeniem typu "jestem duży i mam problem ze znalezieniem garnituru" niemal na 100% trafi pod moją opiekę .,Nie jest prawdą ,że MTM się nie sprawdzi.,Aktualnie pracuje dla dwóch firm jedna robi w systemie custom/bespoke (ponad 30 punktów pomiaru), druga MTM- dosyć zaawansowane 60 zestawów próbnych ,program CAD plus 3D body scaner i powiem ,że MTM jest dużo łatwiejsze od bespoke. Przy MTM ograniczeniem jest tzw "drop" różnica miedzy obwodem klatki piersiowej a obwodem talii jeżeli przekracza 7 cali-17 cm to jest problem. ale to dotyczy bardziej klientów z NY Health&Racquet Club niż tych z KFC Club.,Jeżeli chodzi o 3 rzędy guzików to raczej miałeś na myśli garnitur jednorzędowy z 3 guzikami-odradzam chyba że masz 6'8" wzrostu-lepiej garnitur z 2 guzikami  3 częściowy ,gdyż kamizelka pomaga zapanować nad bałaganem w okolicy sześciopaka., Materiał -nie polecam lnu ,gdyż mnie się jak szalony, a zmarszczki przeważnie tworzą linie horyzontalne,które rozciągają sylwetkę na szerokość polecam gabardynę 7 do 8 uncji.Co jeszcze?. Rotacja przede wszystkim.,Jak ktoś jest duży to musi mieć dużo garniturów.Tak samo jak cięższy samochód musi mieć więcej koni pod maską.,Garnitury u takiej osoby pracują ciężej niż u "szczupaka" ,są narażone na więcej potu,większe obciążenia na szwach ,konstrukcji powierzchniach materiału, dlatego trzeba im dać dłużej odpocząć, a nie da się też garnituru oddawać do pralni co tydzień ,gdyż czyszczenie chemiczne zabija wełnę.Ja mam około 80 garniturów i marynarek, ale to jest ponad 20 lat budowania garderoby i za większość nie musiałem płacić, dlatego zdaje sobie sprawę ,że nie każdy może sobie na tyle opcji pozwolić. Jeżeli chodzi o krój to nie ma jakiejś cudownej recepty, gdyż nadwaga ma wiele form i występuje w rożnych wariacjach postury .,Tkanka tłuszczowa odkłada się w wielu rejonach,.Są mężczyźni ze sporym nadmiarem BMI bardzo proporcjonalnie zbudowani ,czasem nawet zaskakująco przystojni.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Lipa82

Polecałbym Ci udać się do Mistrza Michała Stenki. 

Jeśli rozważasz Sebastian to znaczy, że albo jesteś z Warszawy albo do Warszawy Ci po drodze. 

Akurat niedawno Mistrz Stenka sprowadził się do Warszawy w formie filii i jest otwarty na nowe zamówienia, zresztą taka sykwetka jak Twoja nie będzie dla niego żadną nowością bo wykonywał już sztuki na tęższe osoby z bardzo dobrym skutkiem. Naprawdę polecam to stara szkoła porządnego rzemieślniczego krawiectwa w połączeniu z młodym sartorialnym stylistycznym duchem. 

Najlepiej znaleźć go na fb i skontaktować 

Jest strona "Mistrz Michał Stenka Krawiectwo Miarowe Warszawa" 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.